Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

Kingjiri

Zasazení děje Predátora do westernový doby 18. století mi nejdřív přišlo jako dost ujetý a měl jsem obavy, jak to celý bude fungovat. Nakonec musim uznat, že to byl vcelku fajn nápad. Aspoň jsem zase viděl trochu jinej predátoří biják. Byl jsem taky rád, že se tvůrci neohýbali žádný hlavní zásady predátořího univerza, takže predátor vypadal a hlavně se choval tak, jako vždycky. Akce bylo dost a tempo vyprávění bylo svižný od začátku do konce. Jediná výraznější vada na kráse byly mnohdy až předigitalizovaný vizuální efekty (třeba ten medvěd byl až hnusnej a usekaný končetiny taky nevypadaly nějak extra přesvědčivě). Moc jsem neočekával, ale dost jsem překvapivě dost. Za akci, svižnej děj, hudbu a atmosféru čtvrtá slabší hvězda. ()

CaptainCzech

Velmi příjemné překvapení, které po zhlédnutí nechápu proč nebyl snímek nasazený do kin. Musím ocenit období děje, vizuál postav (Indiánů i Prdeátora), ale především to že hlavní ženská postava byla sympatická (každopádně nahecovanej bratr mě bavil víc). Napětí tu graduje náramně a Predátorův lov tu po jedničce zabaví nejvíce právě zde. Stopáž totiž není přehnaně dlouhá, film krásně plyne a neobsahuje trapný humor jako byl v Evoluci. Doufám že tímto směrem bude s touto značkou nakládáno i do budoucna. Za mě solidní 4* ()

Rockerman

V těchto fantasmagoriích jen těžko hledat logiku a věrohodnost, ale nejnevěrohodnější není ten zabiják z vesmíru, ale to že pastelkoruká indiánská dívenka se v těch dobách nestará o pořádek v týpí, ale loví a samozřejmě se pere a přemáhá protřelé lovce, chlapy. Když ale odhlédnu od toho "povinného" genderového vyrovnání, pak musím konstatovat, že je to velmi dobrá, šťavnatá podívaná, která baví minimálně stejně, jako klasika s Arnoldem. ()

DAPDO

Za mě to strčilo do kapsy Predátora s Arnoldem i Gloverem dohromady. Apačové, divoká příroda, medvědi, pumy - šlo mi to pod nos líp, než tuny vystřílenejch nábojů a komando zabijáků. ()

deLaFere

Nic moc jsem nečekal, takže ani nejsem moc zklamán. Hloupý komix. Kmen Komančů musí plesat nad věnováním tohoto hollywoodského spektáklu. Arnie by proti tomu děvčeti neměl šanci. Aby nebyly raněny city pologramotných Američanů milujích Williama Codyho a Bufallo Billa, byli použiti Francouzi, kteří byli známí tím, že měli k indiánům mnohem vřelejší vztah než anglofonní kolonizátoři. Dvě hvězdy jen z nostalgie. PS: Indiánský jazyk nelze použít, protože negramoti z USA by nestíhali číst titulky. Ono tady už to není o moc jiné. ()

Daiker

Konečně pořádný Predátor...... Nemám co vytknout..... Prostředí, akce, hudba, herci vše šlape...... Bojové scény byly dostatečně krvavé..... HULU si to pohlídalo a dalo nám skvělého Predátora..... Nevím proč to pořád někdo srovnává s prvním filmem..... Je to sice klasika, ale už je to pro mne minulost, ke které se nerad vracím.... ()

Torgal

Takýto formát vidím ako svetlo na konci tunela pre klasické akčné značky, ktoré už nedokážu pritiahnuť do kina davy, ktoré by zaplatili ich gigantické rozpočty. Treba zmenšiť merítko, dať látku na hranie talentovaným tvorcom a pustiť ju na stream. Predátor medzi indiánmi je osviežujúci a vďaka zanietenému režisérovi má boj technologicky zaostalých indiálov proti mimozemskému lovcovi lebiek grády za ak by sa nehanbil ani legendárny prvý diel so Schwarzeneggerom. Žiadne budovanie mytológie, žiadny boj o osud sveta, len jednoduché my proti nemu v divočine. Vďaka úspornej stopáži navyše všetko krásne odsýpa. V tejto škatuľke fakt nemám čo veľmi kritizovať (možno len okato digitálne zvieratá). Príjemné prekvapenie. 8-/10 ()

LyBerion

Za mě nejen po delší době nejlepší film s tématikou Predátor/Vetřelec, ale za mě nejlepší Predátor vůbec. Obrovská škoda jen že kvůli exkluzivitě Disney se snímek zatím nedostal do kin. Záběry a scény prostředí, do kterého je snímek zasazený by si velké plátno určitě zasloužil. ()

Komar55

Velice precizní snímek, kterému jeho kratší stopáž nijak neškodí, ba naopak. Je to moje první zkušenost s predátořími filmy a musím uznat, že zasazení filmu do indiánského prostředí kmene Komančů byl vynikající nápad. Film rychle odsýpá a příběh je sice trochu jednodušší, ale extrémně napínavý a kulervoucí. 9/10 ()

misbos

Puma je čajíček - aneb - k prolomení sociálních vzorců prvobytně pospolné společnosti je zapotřebí emzák. Nechme stranou, že v reálu by tuhle gucci indiánku ani nenapadlo chtít bejt lovec. Na podobné šifty je třeba přebytek použitelné energie, následný technický rozvoj, následné tři prdele volného času pro určité vrstvy společnosti, následná možnost myšlenky "...co bych tak ěště... ". Na to sekyrka na špagátu nestačí. Nicméně, tohle ani nemá ambice být reál, takže... plácám zbytečný moudra - hold přebytek energie. Po tom posledním predátořím průseru působí tohle jako veledílo. 4. ()

bararich8

Wow, tohle bylo překvapivě zábavný a rozhodně nenudilo. Jasně, celé je přitažené za vlasy a ta holka má z pekla štěstí a kdo ví co ještě, ale jinak jak dobrý. Akce je hodně drsná a ničeho se neštítící a finální souboj je celkem lahůdka. Navíc vybrané prostředí a doba je celkem originální a hodně tomu pomohla. Velká spokojenost, 4* ()

Charpy

Když nemáš sílu na to zabít srnku, musíš najít sílu na to zabít srnku z vesmíru, aneb film o hledání Síly - Ať tě provází Síla! ()

Hellierer

"If it bleeds, we can kill It!" - konečně pořádný dárek pro fanoušky oblíbeného mimozemského lovce, nabízející skvělou survival atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku a její snahu o prosazení, krásně vystavěný sourozenecký vztah a nekompromisní jatka, která s citem pomrkávají na příznivce jedničky (okatý fanservice se díky bohu nekoná). Jenom teda škoda, že CGI triky jsou občas opravdu nepěkné. Stále se ale jedná o návrat, ve který jsme snad už ani nedoufali. PS: Je třeba ocenit už jenom ten fakt, že se stále najdou lidé se soudností, kteří chápou, že 90 minut je na podobný příběh naprosto adekvátní stopáž. ()

Karp

Ale jo, je to dobré. Škoda, že začátek trochu děsí jakýmsi teenagerským pionýrským táborem se stezkou odvahy. Jako kdyby neexistovali i odrostlejší a v lovu protřelejší indiáni, které by bylo možné divákovi ukázat v akci. Ale když se objeví Predátorek nutno uznat, že působí až mysticky. Tady ale zároveň přichází první výtka. Pokud se povedl vizuál Predátora, lze litovat, že s jeho postavou nebylo více nakládáno jako s démonem... Vždyť by snad i indiáni mohli mít pro démona z jiných světů "pochopení". Tahle karta zůstala nevyužita... Neviditelný zlý duch, démon, se přece k indiánům skvěle hodí... Už z traileru jsem se také obával, že v celém příběhu bude hrát významnou roli pejsek Punťa alias Saari a žádal jsem jeho nemilosrdné a okamžité vykostění. A to mám psy rád. Bohužel těch roztomilých pohledů do kamery bylo až příliš... Jak se asi buduje napětí, když v trávě pobíhá sladký ňufánek a div, že nepronásleduje motýly? Špatně... Děti, pejsci a jiné roztomilosti do takových filmů nepatří, jen zbytečně ničí pracně budovanou temnou atmosféru. Chvílemi jsem se asi víc strachoval a zajímal o psa než o hlavní hrdinku... Amber Midthunder je fajn, je sympatická, hrála poměrně přesvědčivě, ale pořád bych v té roli viděl raději nějakou pořádnou Amazonku typu Lucy Lawless před dvaceti lety. V každém případě je Prey krok správným směrem narozdíl od Evoluce, kterou Blackeovi nikdy neodpustím. To byl zločin. Už scénář měl varovat, aby takový film vůbec nebyl realizován. Nicméně Prey má ode mě pěkných 70%. Na jedničku nemá, tu limituje jen stáří, ale dvojku i Predátory určitě alespoň vyrovnává. Doplněk: Po několika dalších shlédnutích jsem si uvědomil, co mi vlastně v Prey chybí a v čem byla jednička unikátní. Je to bezmoc lidských schopností a možností v konfrontaci s Predátorem. Predátorek likviduje jednoho z elitních vojáků po druhém až přeživším nezbude nic jiného než dát se na útěk v změkčilé formě na taktický ústup. I Arnie dá po první nakládačce nohy na ramena a šupajdí si to pryč, než konečně objeví Predátorovu slabinu a rozhodne se srovnat účty... Predátor je lovec, musí lovit, musí nahánět kořist, musí vyvolávat bezmoc - to je pro takový film zásadní. A ne (spoiler), že ho bude naše mladá indiánka ještě hledat. Oč lépe by vypadalo, kdyby se dostala do bezvýchodné situace a teprve pak s nožem na krku a smrtí v patách ji osvítil brilantní nápad, jak Predátorka i s trochou štěstí zlikvidovat. A poslední připomínka (spoiler): Predátorek je vzácné monstrum, které zaslouží respekt a úctu a ne, že pak jeho hlavu snad ještě vystaví někde v indiánském táboře... Dobře, prohrál, ale měl zahučet v bažině nebo shořet v pekle, aby po něm nezůstal ani jeden dred. ()

geek.ondra

Prey je poctivý biják od poctivého řemeslníka. Zručně natočená, plná nápadů a v mnoha momentech i celkem velkolepě vypadající lahůdka. Trachtenberg si tak přivlastnil titul jednoho z nejzajímavějších talentů současnosti a jeho Predátor je pro mě ten zdaleka nejlepší. 7,5/10  ()

Maximilianus

Bavilo ma to aj pred tým, ako sa Predátor stretol s ľuďmi, ale samozrejme druhá, akčnejšia, polovica filmu bola zaujímavejšia a výživnejšia. 7,4/10 ()

Shaleman

Jak efektivně oživit značku bez stamilionového rozpočtu? Udělat remake jedničky jako skoro až komorní boj o život v indiánské Americe. Divím se, že s tím nešly do kin. Takhle ještě rehabilitovat Vetřelce a nechám se spokojeně sežrat kdejakou hnusnou držkou. ()

ER

Tak k predátorovi přibyla další "vražedná mašina", jen je to malá, útlá dívčina. Sekunduje ji uvědomělá skupinka Komančů a pes. A je to pro mně utrpení, vidět scény ,jako když se probořila v rašeliništi a vyhrabala se z něj posledním pokusem, byť po uši zanořená. Digitální scény s pumou či medvědem jsou spíše trpce úsměvné, napětí minimální (ještě, že to ten medvěd schytal). Jen když si vzpomenu, jak se choval indián v Predátorovi, tak se mi dodnes ježí chlupy na rukou. I když tady taky, ale z úplně jiného důvodu. Tak co to bude příště? Predátor v souboji s dětmi ve školce? ()

helraiser

V podstatě westernový predátor a já říkám proč ne. Poslat predátora do 18. století nebyl vůbec špatný nápad a rovnou musím říci, že se to opravdu povedlo. Nechme stranou nesmyslnost válečnice u Komančů a prostě si jen užívejme atmosférickou a slušně krvavou zábavu. Trošku zamrzí menší rozpočet, díky kterému to odnesou především naprosto příšerná digitální zvířata, ale jinak to je prostě nádhera. Někteří budou sice držkovat na zjev Predátora a, že nemá jeho slavnej kanón, ale vzhledem k tomu, že se děj odehrává dvěstě let před prvním dílem, tak to je docela logický, vývojem prostě procházeli i Predátoři, mimochodem, i tak měl hodně slušnou výbavičku a práce mu šla pěkně od ruky a dostal opravdu hodně prostoru a diváci si ho opravdu hodně užijí. Jinak krvavá práce mu jde pěkně od ruky a s brutalitou se moc nešetří. Na první díl to sice nemá, ale s atmosférou se mu docela přiblížil a zábavnosti se řadí hned za druhý díl. Je to krvavé,atmosférické a finální souboj je hodně povedený, i když na jednu stranu docela úsměvné, jak ho na konec ojebala. Za mě velké překvapení a opravdu spokojenost. Určitě doporučuji. ()

Pafnuc

Muka béčkové nudy, předvídatelnosti a celkového zoufalství. Ve všech aspektech krystalický opak původního Predátora. Jedna hvězdička za výraz při přebíjení mušket. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023