Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Willynka

K plnému hodnocení chybí jen méně zkratkovitá druhá půle po hodinovém běhání po lese a především to, že Komanči nemluví komančsky. Jinak to vypadá božsky, NatGeo hadr, a zní ještě líp. Osobitý akčňák, kterých už moc není. ()

Richi007

Bál jsem se, že Disney Predátora zmrví a udělají z toho teenagerovskou pohádku, ale opak pravdou. Perfektně zpracované dobové prostředí a surovost příběhu tomu dávají výbornou atmosféru. Tohle zpracování bylo úplně perfektní a bavilo mě snad víc než originální Predátor. Dokázal bych si představit další film v podobném duchu v jiné historické době a klidně i jinde, než v Americe. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka učila z jeho chování a zbraní, jak on loví a v podstatě vše použila proti němu. Asi není téměř nic, co bych vytknul. Prostě jen udělejte další díl v jiné době! ()

Easykill

Opravdu jsme všichni viděli stejný film? Nejspíš ne, nechápu ty kladné recenze a zdejší komentáře. Film bez děje, bez hlubšího smyslu, indiáni jsou úplně mimo, scénář nula, CGI zvířátka i predátor? Uf.. Podoba predátora? Dobře, budiž ale jeho chování a celkově nepřirozené pohyby? A nemluvě o tom ,že když dělám prequel tak alespoň naznačím nějakou mytologii predátora. Hlavní rudoška sympatická, ale toť vše. Jedna * za ni a druhá za prostředí a nějaké malé gore. ()

brasek

Snímok nie je bezchybný, postrádam tam niektoré veci. Ale zaujal ma vizuál, krásne exteriéry, práca kamery, trikové efekty a dobrodružstvo. Predátor sa už chystal do penzie, ale tento snímok ho oživil a poslal opäť do prvej ligy. ()

ReactLotus

Krajina je nádherná. Strašne dobre sa na tú prírodu díva. Kostýmy sú tiež veľmi pekné. Nápad zasadiť príbeh ku Indiánom bol veľmi dobrý. Príbeh je jednoduchší, ale nenudil som sa. CGI je na dnešné pomery slabé, miestami až hnusné. 7/10 ()

mouzi

Tak v prvé řadě naprosto pominu ten rasový a politický podtext, protože ten mě jako milovníka Predátora vůbec nezajímá. Nápad posunout děj do 18. století je prostě miliónový. Takovýto film natočit v osmdesátém sedmém (kde je mimochodem brutální politický podtext), tak se všichni poserou blahem. Predátora 1987 jsem viděl asi patnáctkrát a v tomto novém snímku jsou citlivě připomenuty některé pasáže z toho původního, kupříkladu snížení tělesné teploty, chystání pastí a spousta dalších drobných připomínek. Kupodivu na můj obvyklý vkus bych snesl i delší stopáž, ale jsem rád, že to tvůrci nepreplacali a ta striktní linearita tady nese ovoce. Tady je jasně vidět, že pan Trautenberk si materiál řádně nastudoval a díky tomu kvalita odpovídá. A já mu za to moc děkuji. Edit: Druhé zhlédnutí a stále plný počet. Prostě na televizní produkci opravdu nadprůměr. ()

BlackAdder87

Nejlepší predátor od doby původních dvou filmů. Po obrazové i zvukové stránce vymazlené. Stylizací trochu připomíná Revenanta. Po scénaristické stránce sice není úplně dokonalý, ale když to porovnám s jinou produkcí která vyšla v poslední době z myšákovy dílny, tak je to výrazný nadprůměr. ()

WUTEN

Rozhodně to bylo více koukatelné než předešlí díl.  Napětí sice lehce polechtalo ale akce bylo plno, méně keců ale pořád stejně tupé dialogy jako bulharská mlátička. Kde má svojí původní masku? To vypadá jako želví krunýř na hlavě. Politicky korektní Indiáni, to snad ne! S toho jeden v hlavní roli je míšenec, tady máme určitý posun v začleňování menšin do společnosti. Místo toho, aby řekli že, ženská nemůže lovit protože je ženská, tak řekne ,,Nemůžeš, prostě nemůžeš, pochop musím ti krýt záda." Indiánka co má vetší koule než býk, prostě alfa bába. Pochopitelně že to bude politicky korektní, jak by ne když hlavní roli hrají komáři, oni jsou z jednoho soudku co filmaři. ()

Eaton_Hunt

Krásnou kinematografii nabízí tento film a to je tak asi všechno. Tentokrát se setkáváme s oldschoolovým predátorem, který hledá nejsilnější kořist, dostaváme zajimávý náhled z pozice indiánských lovců, ale potom přijdou rozhovory mezi nimi a začnou se hádat atd. (PROČ ?). Hlavní hrdinka a její bratr vždy když mají rozhovor, tak je to taková bolest hlavy, že to je jako když osina v prdeli se hádá s druhou osinou v prdeli, ani jeden nemá pravdu, může to být záměr, že jsou nevyspělý atd., ale ubírá to napětí a gradaci děje. Hudba a a celkový obraz je dokonalý a dobře se na to dívá a už vůbec nesmíte u toho přemýšlet jinak to pro vás bude katastrofa. 6/10 ()

Adaaamecek

Senzační survivor. Velká bomba. Naprosto miluji ty reálné kulisy a absenci zeleného plátna. A plusové bodíky samozřejmě za pejska. 8/10 ()

Kushina

Konečně predátor, kde nebyla nesmyslná akce a přehnané grafické efekty. Upřímně to svým způsobem nejvíce připomínalo první díl. 75% ()

Arcisit

Chápu proč se to místním metroušům líbí, ale já ze zvířátek které vypadají a chovají se jako z videohry, z hlavní hrdinky se 150cm/45kg a teenage indiánů teda nadšený nebyl. Nebýt predátora bylo to spíš jako Assasin Creed ze světa indiánů. Po druhém shlédnutí musím jenom konstatovat že ta zvířata se chovají absolutně nepřirozeně. ()

Honza.Coural

Prey zvládá doručit vše co si fanoušek původního Predátora může přát ale nejedná se jen o boha pustý fun servis. Vzhledem k délce série se nedá hrát na napětí ze skryté hrozby a tak místo toho pozorujeme zrcadlící se cesty dvou hlavních postav, z toho jen jedna na konci může přežít. Nejlépe nasnímaná krajina v sérii, originální vizáž a zbraňový arzenál u Predátora, atmosférický soundtrack a sound design, zmasakrováni tupejch bělochů a pejsek.. aneb mnoha dílčích částí co vám dopřávají pocit blaha z kvalitní podívané. Odkazy na jedničku nejsou prvoplánové, jsou spíš pomrkáváním na fanouška s dovětkem pojďme to vzít tentokrát tudy, zapojení lovné zvěře a ostatních pozemských predátorů do děje je geniální a kritický komentář na bezbřehé vraždění bez cti dává Predátorovi páteř a poukazuje na to že nám lidem občas chybí.. hehehe ()

Heywood

Každá mítuačková sračka film jenom zkazí a není žádná dochovaná zmínka o tom, že by Komančové měli náčelnici ženu. Tak politická sračka byla nacpaná i do tohohle filmu, který to vůbec nepotřeboval, protože jinak byl výborný. Vybraní herci skvělí, exteriéry až přecházel zrak, tempo vyprávění ve správném rytmu, zlo i jeho sekvence dobře podané, prostě jeden špatně hledá filmařskou chybu a tak výsledek předčil očekávání, zvláště pro nás, co celou tu ságu od Swarzeneggra sledujeme. Přidávám se k 75% a pocitem, že tohle stálo za vidění a udělalo to radost. NEČEKANÉ O TO LEPŠÍ ()

vlada-xxx

Film je slabý jak polský pytlíkový čaj. Charaktery vystihuje ultimátní mix hlouposti a  nezajímavosti a to včetně Predyho, který už dávno ztratil svou pověstnou mazanost a opatrnost. Indianský kmen Komančů  nepůsobí příliš věrohodně a jen o trochu překonává naleštěné jugoše filmových Máyovek.  Veškerou chytrost, sílu a odvahu  v sobě pak koncentruje jakási vykulená papulatá Pocahontas, a je s podivem, že celému kmeni retardů už dávno nešefuje.  A běloši jsou pak prostě jen zlí a blbí.  WOKE message je tak splněna. Hudba Alana Silvestriho chybí a prosluněný les zrovna také k budování atmosféry nepřispívá. Pak tu máme akci, která je fajn přesně do momentu masivního nástupu digitálních efektů. Během závěrečného souboje 40kg veverky na cracku s pomalým a přitroublým Predatorem jsem už rezignoval a znuděně očekával záverečné titulky. Další Disney pičovinka. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023