Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

Richi007

Bál jsem se, že Disney Predátora zmrví a udělají z toho teenagerovskou pohádku, ale opak pravdou. Perfektně zpracované dobové prostředí a surovost příběhu tomu dávají výbornou atmosféru. Tohle zpracování bylo úplně perfektní a bavilo mě snad víc než originální Predátor. Dokázal bych si představit další film v podobném duchu v jiné historické době a klidně i jinde, než v Americe. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka učila z jeho chování a zbraní, jak on loví a v podstatě vše použila proti němu. Asi není téměř nic, co bych vytknul. Prostě jen udělejte další díl v jiné době! ()

Easykill

Opravdu jsme všichni viděli stejný film? Nejspíš ne, nechápu ty kladné recenze a zdejší komentáře. Film bez děje, bez hlubšího smyslu, indiáni jsou úplně mimo, scénář nula, CGI zvířátka i predátor? Uf.. Podoba predátora? Dobře, budiž ale jeho chování a celkově nepřirozené pohyby? A nemluvě o tom ,že když dělám prequel tak alespoň naznačím nějakou mytologii predátora. Hlavní rudoška sympatická, ale toť vše. Jedna * za ni a druhá za prostředí a nějaké malé gore. ()

brasek

Snímok nie je bezchybný, postrádam tam niektoré veci. Ale zaujal ma vizuál, krásne exteriéry, práca kamery, trikové efekty a dobrodružstvo. Predátor sa už chystal do penzie, ale tento snímok ho oživil a poslal opäť do prvej ligy. ()

mouzi

Tak v prvé řadě naprosto pominu ten rasový a politický podtext, protože ten mě jako milovníka Predátora vůbec nezajímá. Nápad posunout děj do 18. století je prostě miliónový. Takovýto film natočit v osmdesátém sedmém (kde je mimochodem brutální politický podtext), tak se všichni poserou blahem. Predátora 1987 jsem viděl asi patnáctkrát a v tomto novém snímku jsou citlivě připomenuty některé pasáže z toho původního, kupříkladu snížení tělesné teploty, chystání pastí a spousta dalších drobných připomínek. Kupodivu na můj obvyklý vkus bych snesl i delší stopáž, ale jsem rád, že to tvůrci nepreplacali a ta striktní linearita tady nese ovoce. Tady je jasně vidět, že pan Trautenberk si materiál řádně nastudoval a díky tomu kvalita odpovídá. A já mu za to moc děkuji. Edit: Druhé zhlédnutí a stále plný počet. Prostě na televizní produkci opravdu nadprůměr. ()

BlackAdder87

Nejlepší predátor od doby původních dvou filmů. Po obrazové i zvukové stránce vymazlené. Stylizací trochu připomíná Revenanta. Po scénaristické stránce sice není úplně dokonalý, ale když to porovnám s jinou produkcí která vyšla v poslední době z myšákovy dílny, tak je to výrazný nadprůměr. ()

WUTEN

Rozhodně to bylo více koukatelné než předešlí díl.  Napětí sice lehce polechtalo ale akce bylo plno, méně keců ale pořád stejně tupé dialogy jako bulharská mlátička. Kde má svojí původní masku? To vypadá jako želví krunýř na hlavě. Politicky korektní Indiáni, to snad ne! S toho jeden v hlavní roli je míšenec, tady máme určitý posun v začleňování menšin do společnosti. Místo toho, aby řekli že, ženská nemůže lovit protože je ženská, tak řekne ,,Nemůžeš, prostě nemůžeš, pochop musím ti krýt záda." Indiánka co má vetší koule než býk, prostě alfa bába. Pochopitelně že to bude politicky korektní, jak by ne když hlavní roli hrají komáři, oni jsou z jednoho soudku co filmaři. ()

Eaton_Hunt

Krásnou kinematografii nabízí tento film a to je tak asi všechno. Tentokrát se setkáváme s oldschoolovým predátorem, který hledá nejsilnější kořist, dostaváme zajimávý náhled z pozice indiánských lovců, ale potom přijdou rozhovory mezi nimi a začnou se hádat atd. (PROČ ?). Hlavní hrdinka a její bratr vždy když mají rozhovor, tak je to taková bolest hlavy, že to je jako když osina v prdeli se hádá s druhou osinou v prdeli, ani jeden nemá pravdu, může to být záměr, že jsou nevyspělý atd., ale ubírá to napětí a gradaci děje. Hudba a a celkový obraz je dokonalý a dobře se na to dívá a už vůbec nesmíte u toho přemýšlet jinak to pro vás bude katastrofa. 6/10 ()

Adaaamecek

Senzační survivor. Velká bomba. Naprosto miluji ty reálné kulisy a absenci zeleného plátna. A plusové bodíky samozřejmě za pejska. 8/10 ()

Kushina

Konečně predátor, kde nebyla nesmyslná akce a přehnané grafické efekty. Upřímně to svým způsobem nejvíce připomínalo první díl. 75% ()

Arcisit

Chápu proč se to místním metroušům líbí, ale já ze zvířátek které vypadají a chovají se jako z videohry, z hlavní hrdinky se 150cm/45kg a teenage indiánů teda nadšený nebyl. Nebýt predátora bylo to spíš jako Assasin Creed ze světa indiánů. Po druhém shlédnutí musím jenom konstatovat že ta zvířata se chovají absolutně nepřirozeně. ()

Honza.Coural

Prey zvládá doručit vše co si fanoušek původního Predátora může přát ale nejedná se jen o boha pustý fun servis. Vzhledem k délce série se nedá hrát na napětí ze skryté hrozby a tak místo toho pozorujeme zrcadlící se cesty dvou hlavních postav, z toho jen jedna na konci může přežít. Nejlépe nasnímaná krajina v sérii, originální vizáž a zbraňový arzenál u Predátora, atmosférický soundtrack a sound design, zmasakrováni tupejch bělochů a pejsek.. aneb mnoha dílčích částí co vám dopřávají pocit blaha z kvalitní podívané. Odkazy na jedničku nejsou prvoplánové, jsou spíš pomrkáváním na fanouška s dovětkem pojďme to vzít tentokrát tudy, zapojení lovné zvěře a ostatních pozemských predátorů do děje je geniální a kritický komentář na bezbřehé vraždění bez cti dává Predátorovi páteř a poukazuje na to že nám lidem občas chybí.. hehehe ()

vlada-xxx

Film je slabý jak polský pytlíkový čaj. Charaktery vystihuje ultimátní mix hlouposti a  nezajímavosti a to včetně Predyho, který už dávno ztratil svou pověstnou mazanost a opatrnost. Indianský kmen Komančů  nepůsobí příliš věrohodně a jen o trochu překonává naleštěné jugoše filmových Máyovek.  Veškerou chytrost, sílu a odvahu  v sobě pak koncentruje jakási vykulená papulatá Pocahontas, a je s podivem, že celému kmeni retardů už dávno nešefuje.  A běloši jsou pak prostě jen zlí a blbí.  WOKE message je tak splněna. Hudba Alana Silvestriho chybí a prosluněný les zrovna také k budování atmosféry nepřispívá. Pak tu máme akci, která je fajn přesně do momentu masivního nástupu digitálních efektů. Během závěrečného souboje 40kg veverky na cracku s pomalým a přitroublým Predatorem jsem už rezignoval a znuděně očekával záverečné titulky. Další Disney pičovinka. ()

Fender

Zasazení nového predátora na počátek 17. století byl prostě geniální tah, jelikož tato doba nese s sebou určitou syrovost a mysteriózní atmosféru, z čehož je výborný efekt, který opravdu funguje. Že je hlavní hrdina žena? No a co, Ripleyová a plno jiných ženských hrdinek také definovaly sci-fi a akční hrdiny, tak proč by nemohla indiánka konfrontovat predátora? Hlavní hrdinka s sebou nese jistou rozervanost, pochyby ale touhu dostat se z obyčejné sběračky k lovkyni, která touží ukázat, co v ní je a díky své inteligenci se jí to nakonec podaří. Je trochu faktem, že predátor sám zde nebyl zas tak inteligentní a přišlo mi, že bylo celkem snadné ho zneškodnit, nebyl totiž tak dravý, děsivý a brutální jako v jedničce, což mě lehce mrzelo, ale naopak si nemyslím, že by jeho postava byla nějak extrémně a špatně zpracovaná, jelikož i zde bylo jeho lovení naprosto typické a akce byla skvělá. Vše zde šlape od začátku až do konce a film absolutně nenudí, možná však na filmu mohlo být zapracováno na jazyku Komančů, jelikož ta angličtina se k nim opravdu nehodila a ztrácelo to na navození větší atmosféry. Jinak je to jeden z filmů, který mě letos velice a mile překvapil a určitě ho uvidím ještě několikrát. ()

Popinodan

Predátor má výhradně lovit!!! Tak jako to bylo v osmdesátýmsedmým,od té doby to šlo s Predátoří kvalitou směrem dolů(až na Predátoři 2010). Tohle je film o Predátorovi lovci jak má být,a vlastně nejen o něm. Celý film je jeden velký lov. Za mě velká spokojenost. Klasika je klasika,tu s Arným nepřekoná nikdy nic,ale tohle je důstojnej film s Predátorem. ()

halberdier

První dva Predátory považuji za jedny z nejlepších sci-fi vůbec, celkem se mně libili i Predátoři. Crossovery s Vetřelcema se moc nepodařily a naděje fanoušků se hodně upíraly k Shane Blackovi, který měl celou sérii zachránit Predátorem: Evolucí. Sice je to celkem zábavný film, ale spoustu fanoušků naštval a neměl ani příliš velký komereční úspěch. Zdálo se tak, že Predátoří série je tak mrtvá. Poté se celkem bez povšimnutí objevila informace, že se má natáčet další příspěvek do série, který však půjde rovnou na VOD. Většina fanoušků včetně mě proto očekávala úplné pohřbení série. Nicméně režii dostal na starost Dan Trachtenberg, který svým dubutem Ulice Cloverfield 10 hodně potěšil a zápletka s Komanči se zdála přinejmenším zajímavá. Navíc první recenze nového Predátora co do kvalit stavěly hned za první díl. A recenze nelhaly - Predátor: Kořist patří k tomu lepšímu, co může série nabídnout. Taková pecka jako první dva díly to není, ale z nenápadného filmu se stal regulerní příspěvek do Predítořího univerza, který má hodně blízko k úplně prvnímu filmu. Trachtenbergovi se podařilo přesně vystihnout, kdo vlastně Predátor je - že je to především lovec, které tento fakt další pokračování a crossovery upozadily. A právě zasazení celého příběhu do doby, kdy Ameriku obývali indiání, u kterých byl lov každodenní činností, skvělé do Predátořího snímku zapadá. První polovina filmu je spíš dobrodružný film ze života indiánů a především o touze mladé indiánky stát se respektovaným lovce. Tu a tam do děje zasáhne samotný Predátor. Druhá část filmu je už regulerní masakr, kdy nařadu příjde titulní postava lovce a je nutné říct, že Predátor je v tomto filmu opravdový badass, který se s ničím moc nepáře. Navíc má film sdřímnou stopáž, takže nemá šanci nikdy nudit. Je škoda, že se Predátor: Koříst vyhnul kinům, protože je to důstojné pokračování célé série a dává naději, že se ještě může s Predátorem počítat. ()

FOndra

Jistá neomalenost a nešikovnost hlavní hrdinky mi vadila. Navíc jí tu roli divošky z jejího hraní lze jen težko uvěřit… Je to ale krásně natočené. Třetí hvězda je ve hře 🙂 ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023