Keď si úspešný advokát Rick Magruder jedného dňa úspešne vyrazí z kopýtka a strávi vášnivú noc s krásnou servírkou Mallory Dossovou, netuší, do čoho sa dostal. Zistí totiž, že Mallory ide po krku jej pomätený otec a rozhodne sa to ukončiť - neposlušného otca nechá zavrieť do blázinca. Dixon Doss však utečie a na úteku ohrozuje život jeho detí, takže Magruderov život sa stáva divokým závodom s jediným cieľom - prežiť. (oficiálny text distribútora)

tron

Asi najkomerčnejší, divácky najpríťažlivejší film (áno, vrátane MASH-u, ktorý aj tak oveľa viac, než samotný film, preslávila následná seriálová adaptácia). Úžasná daždivá atmosféra, skvelé herecké obsadenie (sympaťák Branagh v titulnej úlohe, hláškujúci Robert Downey Jr., samozrejmosťou je potom mužný Robert Duvall) a prekvapivý scenár. Napriek tomu to nie je tak úplne ono a kým prvá polovica nás navnadí, druhá nás nechá postávať, sklamaných, ohrdnutých a polonahých, na krajnici. ()

StarsFan

Film, jehož hodnocení úměrně stoupá s prostředím, ve kterém ho sledujete (ideální bude deštivá, osamocená noc), a úměrně klesá s přibývajícími minutami. V první polovině jsem si říkala, že to není nic světoborného, ale snaha o noir atmosféru se cení, v té druhé už jsem přemítala nad tím, zda to někdo myslel vážně, protože dějově je tenhle film naprosto nelogická sračka. Jen kvůli mým oblíbeným hercům (Kenneth, Robert) jsem to dokoukala do konce. Velmi slabé tři hvězdičky. ()

starbrejkr

Marně mi vrtá hlavou, čím si Perníkový dědek zaslouží tak nizoučké hodnocení....Žádný zázrak to není a od jména tyou Roberta Altmana by asi člověk čekal převratnější film, ale já jsem byl dost spokojenej. Závěrečná pointa se nese v typicky grishamovském duchu a kdo už nějaký ten film podle jeho adaptace viděl, moc ho to asi nepřekvapí. Navíc banda sekťáckých houmlesáků v čele s okouzlujícím Robertem Duvallem je prostě k sežrání:-D Za me lepší tři ()

aLPaC

Možná jsem to už kdysi psal, ale pro mě je Robert Altman nejpřeceňovanějším režisérem, kterého znám. Snad žádný z jeho filmů se mi nelíbil, nechápu, že jsem jich viděl už tolik. Vždycky mě k němu dokope výborné herecké obsazení. Rovněž nechápu, proč v každém jeho filmu hraje tolik slavných herců. Tady se pokusil o trochu netradiční dílo podle novely ověřeného Johna Grishama, ale opět se mu to nepovedlo. ()

honajz

Mno, Kennetha Branagha mám jako herce rád, i Altman jako režisér mi bývá sympatický, ale to je tak jediné, čím je tenhle film zajímavý. Třetinu filmu se vlastně nic nestane, celé je to takové unylé, unavené, bez nálady. Celý pokus ozvláštnit film hurikánem je spíš k smíchu. A ten konec - vážně byl pro někoho nečekaný? ()