Karlos80

Rok 1916, děsivé vězení v neslavné Francouzské Guayaně, alespoň ze začátku surový vězeňský scénář se všemi patřičnými aspekty. Drsní sadističtí trýznitelé, někteří se sklony k homosexualitě, drsné scény a dialogy ( ve filmu zazní nesčetkrát slovo "FUCK"!), na druhé straně, ponižovaní a mučení vězni. Určitě Vám jeho reálie, ale i některé scény či postavy připomněli legendárního "MOTÝLKA" ze stejného roku, ten byl ale v USA vydán až o 3 měsíce později! Po všech těchto nepříjemných aspektech, následuje vytoužený útěk, do kterého jsou zapojeny zprvu čtyři muži v čele s atletickým Jimem Brownem (zajímavé že na IMDb je vyspán až jako předposlední herec!) a charismatickým a talentovaným Christopherem Georgem. Pak, přesněji od nějaké té 40 minuty, šlo už víceméně o klasický útěkářský dobrodružný příběh, plný akce, napětí a ďábelského pronásledování,kdy napřed čtyři, poté už jen tři vězni (jednoho, těsně před vstupem na novou pevninu, sežral žralok!) se napřed setkají s nějakou prazvláštní kolonií malomocných, poté s nějakým domorodým kmenem v džungli, který je chtěl napřed sežrat a kde Jim Brown podléhá lásce místní exotické divošce a neví co dál... I přes pár zjevných nedostatků a celkem chromé finále, šlo samozřejmě o nízkorozpočtový snímek (v produkci Rogera Cormana), šlo o docela povedené a místy napínavé blaxploitation. "PAPILLON" to samořejmě není ale i tak se to dá:-) Scénárie ostrova byla úžasná. Podobné filmy: Motýlek, Black Mama, White Mama, Big Doll House, Big Bird Cage atd.. ()

Slasher

Typická stará vykopávka geeka Tarantina (x), ve které já nenašel nic než průměrný vězeňský blaxploitation bez nějakých výjimečných vzruchů. Hlavní roli táhne macho Brown, má to pár pěstních soubojů, hanbatých ostrovanek a šikan od dozorců, fajn muzika, hýbe se a jako neurazí, ale ani nic co bych měl důvod poslat dál. ()