Shiguang Dailiren

• angličtina Link Click
Animovaný / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Čína, (2021–2023), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Cheng Xiaoshi a Lu Guang berú vážne svoju prácu v malom fotografickom obchode „Time Photo Studio“. Za pomoci svojich schopností cestovať naspäť v čase do obdobia zosnímania fotky sa snažia vyriešiť rôznorodé problémy ich klientely a splniť zadanú objednávku. Avšak niekedy aj tá najjednoduchšia zákazka je schopná spustiť kaskádu udalostí, ktoré majú fatálny dopad na prítomnosť a nedajú sa už vrátiť späť… (LeitoSE)

Scalpelexis

High-five! Krom čínského občerstvení vyloženě jiným produktům z této země neholduji a donghuy nevyjímaje (gamer se šálou a deštníkem mě neoslnil), takže na shlédnutí jiného počinu potřebuji pořádnou udičku a ranking/doporučení na Link Click nešlo dlouho ignorovat; zvlášť, když supernatural žánr je můj oblíbený dezert. Vskutku, stálo to za to a plácnul bych si k cestě zpět, abych nelenil tak dlouho. Na time travel téma má Link Click znamenitou strukturu, solidní hru s časovými výhybkami a to vše v tak prakticky jednoduchém jak facka provedení, že si říkáte, proč takový úspěšný přístup není aplikovaný častěji. Pár úvodních dílů na rychlý déto a přirozený flow směrem k hlavní lince je téměř nezachytitelný a o to víc pozoruhodný, když začneme umně děj minulý splétat do poutavé přítomnosti. Klasičtější buddy dvojka tvořená vypočítavým kliďasem a emotivním idealistou se odhodlaně pere skrz dojemnější lidské příběhy nešťastnějších rázů a překvapivě mnohem více prozkoumává postavy vedlejší než by představila sama sebe, což je pro mě jistojistě nejvýraznější mínus celého seriálu. Abych si tuto thriller jízdu od jednoho cliffhangeru k druhému plnohodnotně užil, přivítal bych intimnější konekci k Luovi a Chengovi, ale uznávám, že jsem nedokázal najít prostor, kam tuto prezentaci vrazit, jak našláplý scénář s atmosférou jsou. Vskutku silně jsem prociťoval civilizované epizodky týkající se hlavně drobných dluhů dávných vztahů a nekompromisní přepínání do detektivních až notně dramatických rovin. Prokouknout závěrečnou lumpárnu není obtížné, přesto se mi u posledních scén vzorově protáhl obličej jak u učitele z GTO a druhá řada buďto slibuje první nemotorný kotrmelce anebo takový flák, že budeme škemrat o další nášup. I když mi pošišlávající a huhňající čínština moc nelahodí, kompenzoval mi to anglicky zpívaný opening a výtvarně se to nemá též za co stydět. Na 5* mi chybělo něco, co by mě vyloženě odrovnalo, ale mám pocit, že s dalšími fotografiemi se dočkám. Šmrncovně silné 4* ()

kitsuchan97

*9,5/10* Největší překvapení letošního roku. Neměla jsem od tohoto seriálu žádná očekávání, a díky tomu jsem byla velmi příjemně překvapena. Cestování časem není nic originálního - tohle téma bylo již několikrát skvěle (i hůře) vyobrazeno v mnoha filmech či seriálech. Ovšem tohle zpracování se mi vyloženě trefilo do vkusu a skvěle zapadalo do onoho prostředí fotografického studia. Hlavní charaktery mě rovněž bavily, dynamika mezi nimi byla úžasná - víceméně klasické protipóly, yin-yang (charakterově i vzhledově zcela odlišní), ale jeden bez druhého by nebyli schopni nic moc udělat. Závěr posledního dílu v podobě šíleného cliffhangeru mě ještě více přesvědčil o tom, že první série byla jen začátek a chystají se mnohem zajímavější věci. Na závěr bych ráda ocenila kvalitní animaci a OST. ()

LeitoSE

Veľmi inteligentný a originálny sci-fi thriller. Prvá séria je epizodiálna a pomaly buduje napätie a pravidlá, na ktorých funguje cestovanie v čase tohto sveta, aby vyvrcholila v jednom z najšialenejších cliffangerov, aké som kedy videl. Druhá séria už ponúka uzavrený dej jedného prípadu, no budovanie napätia a dej je spracovaný podobným, ak nie lepším spôsobom. Všetky postavy sú sympatické a ľahko obľubiteľné, animácia je na vysokej úrovni očakávateľnej od Haoliners a hudba je vybraná, že sedí jak riť na šerbeľ. Tu sa naozaj nedá nájsť niečo podstatné, čo by sa dalo vytknúť.  24/24 - 100% ()

yawa

Toto anime má smolu, že pochádza z Číny a teda nie je veľmi známe. Som si istá, že keby v tomto prípade išlo o japonské anime, bolo by obrovským hitom a počuli by ste o ňom VŠADE. Za mňa obrovské prekvapenie, nečakala som, že ma seriál až takto zaujme a pohltí. Ide asi o najoriginálnejší koncept cestovania v čase, aký som za veľmi dlhú dobu videla. A poriadnu emočnú nálož, ktorú som teda vôbec nečakala. Druhá séria podľa mňa trošku slabšia, no stále napínavá a nedalo sa od nej odtrhnúť. Spomenúť musím tiež parádny soundtrack, ktorý u mňa momentálne hrá na repeat - záverečná OverThink je pecka a to pritom vôbec nie som fanúšikom rapu či hip-hopu. ()