Escape from Tarkov. Raid.

Rusko, 2019, 66 min

Příběh se odehrává v okolí fiktivního města Tarkov v Rusku, v němž vládne chaos a anarchie. Hlavní hrdina Skif (Matvej Zubalevič) je žoldákem soukromé vojenské společnosti BEAR a do Tarkova se spolu s dalšími vydává na záchrannou misi jednotky, se kterou bylo přerušenou veškeré spojení. Při hledání čelí intenzivním střetům s různými nepřátelskými frakcemi obývající Tarkov, přičemž se nejsou schopni dopátrat jediné stopy po zmizelé jednotce. S časem stráveným hledáním, a tedy i bojem, ale narůstají ztráty a záchranná mise se mění v boj o vlastní přežití... (Furi)

Fr

„NEMŮŽEME TO TAK NECHAT. MUSÍ ZA TO ZAPLATIT!…“   Válečnej videoklip. Super! Ten zvuk! Děj? Jsem v tom kapku ztracenej, ale válka je fakt fajnová (ukázaná vole!). Kameře se daří zachytit válečnou vřavu – i když na úkor detailu. Takže je to vlastně suchý a bezemoční váleční, který je ve svý krátký stopáži vlastně moc dlouhý a smysl příběhu pobírám, až při zmenšujícím se počtu bojovníků. Asi film pro nadšence…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Escape from Tarkov.  2.) Když jsem zachraňoval vojína Ryana, bylo v tom málo akce. /// Thx za titule „braxi“                PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Ruská jednoduchá military střílečka v intenzivních 60 minutách založená dle videoherní střílečky. Film byl pořízen za malý peníz, je tu cítit fanouškovská radost, ale koule Vám to neurve ( Pokud máte nakoukáno). Film pojednává o military jednotce, která při misi v Tarkově narazí na nepřátelské frakce a propukne akční chaos. Námět je sám o sobě v pohodě, ale vzhledem k tomu, že se začne střílet ještě dřív, než nás režisér seznámí s postavama, tak to vůbec nefunguje. Nedá se komu fandit, všichni tam mají slušný equipment, takže když někdo padne, tak nevím zda byl kladný nebo záporný, většina se odehrává ve tmě a zbraně byly očividné airsoftky ( sice dobře ozvučené, ale od realnosti daleko)., trochu mě rušilo špatné CGI při výbuchu granátů ( ten prach byl strašný) a hlavně to není moc krvavé, žádné krvavé headshoty ani ustřelené končetiny ( škoda mohly to být jatka) takhle to působí jako PG-13 Střílečká pro ty nejjednodušší diváky. Akci mám rád, ale když je to hodinu vkuse podáno takhle monotóně, tak je to chvílemi trochu nuda. Trochu to vytáhl závěr s kulometem proti vrtulníkům ( to byl fajný rachot), ale využití mohlo být lépe. Zavzpomínal jsem si na Balkánskou hranici, která shodou okolností je také z Ruska, ale ve všem o třídu lepší). Nemám s tím problém, ale od pecky to má daleko. Příběh 1/5. Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 6/10. ()

Chrustyn

Nízkorozpočtové převedení populární online akce do filmové podoby. I přes minimální rozpočet si herní nadšenci a kluci do 15 let užijí, prakticky nonstop akci, ale já už přeci jen od akčního filmu očekávám více, než jen airsfotové střílení na chodbách rozpadlé budovy. Před 20 lety bych byl upřímně nadšený a možná i napjatý, dnes už ne a Escape from Tarkov je v této filmové podobě zbytečný. ()

TheEvilTwin

Jako špatné to není, ale pořád si prostě divák během filmu musí pokládat otázku "Proč se na tohle vlastně dívám?" Jednoduše vlastně film nemá moc co kloudného přinést a takhle vyhodit hodinu života pro nic je samo o sobě celkem na pováženou... Průměr, spíše pro fandy hry. ()

Lacike

Na to že je to film, v ktorom po sebe vojaci strieľajú jak v nejakej videohre, ma to na moje pomery bavilo mierne nadpriemerne. Hlavne technická stránka a zvuk prestreliek je super. A za tie prachy, ktoré by nestačili ani na priemerný obed Stevena Seagala, to vyzerá fantasticky.  Všetko ostatné je len nutná výplň. proste nenáročná jednohubka určená hlavne hráčom hier a vojenským fanatikom. Ani jedno z toho nie som. 6/10. ()

Ouwen

Absolutní vrchol military žánru. Nejlepší film natočený podle hry... protože to natočily herní vývojáři hry Escape From Tarkov. Jak by vypadaly filmy podle her, kdyby to bylo natočené fanoušky, to by skutečně bylo o něčem jiném - za minimalistickej budget nám tvůrci servírují tu nejtvrdší a nejsyrovější podobu války s nihilistickým závěrem. Zbraně zde působí jako šrotovací mašiny. Jsou hlasitý - prostě trhají uši, kouř proudí z hlavní, každá rána každým nábojem je naprosto fatální - což má za následek toho, že vojáci nosí chrániče pro sluch a obvazují si rány. Asi nejlépe nazvučený LGM, které jsem kdy ve filmu slyšel - kusy těl lítaly jako v Rambo IV a z té scény mi bylo hrozně nevolno. Děj je minimalistický, ale díky výborné chemii mezi Americkým vojákem a Rusákem, dostane ve druhé polovině velkou dynamiku a vynikne příjemný kontrast. Co se týče CGI a praktických efektů, tak Tarkov je na úplně jiné úrovni a 99% akčních filmů z Hollywoodské produkce působí jako omalovánky. Zde se nehraje na hrdinství, jedná se o nekompromisní survival. Umírá zde úplně každej, bez heroických momentů, vidíme jak těla vojáků padají k zemi - KO, konec, prostě jsou mrtvý. Každej z nich měl nějakou osobní cestu jak se dopracoval pouze k tomu, aby schytal olovo do palice - Tarkov přinesl opravdovou, fyzickou váhu. Jedná se až o horror. Jako, kdo by chtěl bejt na jejich místě? Proto když uprostřed přestřelky někdo hodí granát, nebo se někomu podaří přeběhnout z jedné lokace do druhé aniž by byl postřelenej, divák cítí úlevu a řekne si že "ty vole jo, tam bych chtěl bejt. Vzadu toho pelotonu, živej." Motají se zde odstřelovačky, brokovnice, LGM kulomety, útočné pušky i AR pušky. Milovníci zbraní si přijdou na své i díky tomu, že jsou doplněné o tlumiče, různé kolimátory, lasery a baterie. Co se týče gearu, tak nechybí ty chrániče, vesty se zásobníkama, vysílačky, helmy, prostě lahoda. Výborné kaskadérské kousky zvyšují intenzitu uprostřed toho absolutního chaosu a to samé platí o explozích. Escape From Tarkov: Raid, je ukázkou toho, jak za minimální prachy ale s maximálním úsilím, nasazením a zápalu, lze přinést výživnej obsah aniž by sázel na vydírající klišé a hrdinství. Válka má bejt chaos, odpudivá, horrorová, syrová a nekompromisní a v tomhle ohledu, může Tarkov hledat konkurenci těžko. ()

Helo

Bez pochyb jeden z nejlepší filmů podle hry, a to protože si na nic nehraje, nic nevymejšlí a je přesně tím, čím má na základě hry bejt - drsnou, nic neodpouštějící, realisticky a proklatě fyzicky působící střílecí řezničinou s nikterak objevným, avšak v rámci účelu postačujícím příběhem, jehož střípky hezky doplňujou to, co známe z monitorů. Cheeki breeki palčik víkin! ()

kenkaku

Akční filmy mám rád a dobře natočenou akci obzvlášť. Prakticky vše co je ve filmu vidět je natočeno efektně. S čím mám velký problém, je pod tíhou současné situace to nechutně okaté “BEAR” (hodný ruský medvěd) vs “USEC” (zlé a prohnilé US+EC). USEC zabíjí raněné a obírá je (třeba o hodinky). Děje (nebo příběhu) jsem si tam ani nevšiml. Hrdinských záběrů a hudby na “medvídky” hromada. Za jiných okolnosti bych to více bral s nadhledem, ale takhle to opravdu nejde brát jinak. ()

jardas

Střílí se tam...pak se tam hodně střílí...jo a hodně se tam také střílí....a když se po více jak 20 minutách filmu stále jen střílelo, bez náznaku nějakého pořádného příběhu, jsem to vypnul... ()