Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron

• Nemecko Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord (viac)

Max S. prozradí, jak v pubertě vybudoval drogové impérium z dětského pokoje. Příběh, podle kterého vznikl seriál Jak prodávat drogy přes internet (rychle). (Netflix)

IvonaK

Nevím jak to mám brát. Propaganda drogového dealera který ve výsledku se projevil jako zlatíčko, který si našel slečnu která evidentně žila pouze přítomností a na jeho minulost vůbec nehleděla. Opravdu velmi poučná pohádka dle pravdy ze které bychom si měli vzít příklad. No už dost. Nebylo nic zajímavého na tom, když kluk seděl u počítače a rozesílal zákazníkům balíčky pro radost. (V uvozovkách) Ale nadruhou stranu zahraniční dokumenty převážně nikdy nezklamou a tento nebyl výjimkou. Všichni se pěkně vyjadřovali a byli tak přeslazení a dobrosrdeční až jsem se jim musela zasmát a vlastně se ani na ně nemohla zlobit. A ti policisti mě taky spíš pobavili. Takže to hodit do odpadu prostě nemůžu. Ten dokument nějáké charisma má. ()

Kothy

Hodně netradiční dokument. Ten týpek měl naprosto svůj svět a dost dlouho mu to procházelo. V novinách jsem o tom slyšel jen okrajově, takže jsem se tady dozvěděl dost informací. Docela se divím, že mu to vydrželo tak dlouho skrz jeho nasazení a objemy, v jakých jel. Je to dost dobře udělané a podrobně to mapuje celý jeho příběh. Zřejmě jsme o něm ale neslyšeli naposledy... "Nic jsem si nenechal." ()

bublajsa

Moje hodnocení prosím nechápejte jako sympatie k Maxovi nebo snad jako obdiv jeho kriminální činnosti.  I když jeho osobnost, inteligence a podnikavost mě svým způsobem fascinují. Až se mi chce říct - škoda takového talentu. Naopak byly chvíle, kdy se mi nad jeho samolibými úšklebky otevírala kudla v kapse. Plný počet dávám za zajímavé, chytlavé, poutavé a hlavně originální zpracování. Za čerstvý a neokoukaný způsob, jak dělat dokument. ()

majec4

Toto ma fakt prekvapilo. Pozrel som si to, lebo mi to Netflix tlacil do pozornosti. Cakal som ze to po par minutach vypnem. Podobne postaveny dokument som vsak este nevidel a celkom ma to oslovilo, kedze sa Max kompletne ucastnil na natacani. Za to, co dokazal si zasluzi urcitu formu uznania, no jeho pohlad na vec je kus pokriveny. Ved uznal mu to aj psycholog. Ta hodinka a pol ubehla rychlo a info obsiahnute vo filme ma dobre pobavili. ()

janesX

Vysmiatý chlapec, ktorý sa rozhodol po 4 a pol rokoch v base celý svoj jednoduchý kriminálny príbeh zrekonštruovať a dať ho na film. Dokument je spravený celkom kvalitne a jednoducho chronologicky s časom. Je ale príliš dlhý, ale aj keď je z veľkej časti takmer bez napätia, celkom rád som to dopozeral. Človek bude vždy robiť to, v čom je dobrý a čo ho baví a aj pre tohto hlavného hrdinu bude maximálne skľučujúce, ak sa bude musieť držať úplne bokom. Takže som už teraz zvedavý na "dvojku". ()