Nemecko, rok 1945. Max je Žid, ktorý prežil holokaust, no prišiel pri tom o všetko, sa stretáva so skupinou radikálnych židovských bojovníkov, ktorí, rovnako ako on, stratili svoje rodiny i vieru v budúcnosť. Pripravujú plán odvety, ktorý má pomstiť obete holokaustu v duchu starozákonného "oko za oko, zub za zub." Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami - aktivitami židovskej organizácie Nakam, ktorá v roku 1945 plánovala otráviť vodné zdroje v Nemecku a pomstiť sa tak za holokaust. (RTVS)

sir-dave

Těsně poválečný film na téma, o kterém jsem neměl ani ponětí, ale podle toho co jsem si přečetl, tak věrohodně okopírovali události, které se ve skutečnosti udály. Jenom to nebylo až tak dějově zpracované, aby to více zaujalo. Převážně prostřední část byla dost mdlá. Například Brankář, sic z fotbalového prostředí, s podobnými ambicemi dokázal z příběhu vytěžit daleko více. ()

Johnny.ARN

Ak som to správne pochopil, tak jedna skupina samozvaných židovských pomstiteľov naháňa druhú skupinu židov, ktorý sa rozhodli brať spravodlivosť do vlastných rúk, niekde v povojnovom nemecku. To celé s dialógmi, v ktorých si predávali informácie, s ktorými v 45 nemohli disponovať. A samozrejme, druhá polka filmu v tme. Nesmie chýbať punc skutočného príbehu a židovské vyplakávanie. Výpovedná hodnota žiadna, tempo žiadna, gradácia žiadna, nič, čím by ma to upútalo. Aspoň to obsadenie ušlo. Slabé 2 z 5 ()

Inozuka

Zajímavý film o působení židovských jednotek v Německu krátce po skončení Druhé světové války. Vedle oficiálních, fungujících pod britským velením a snažících se chytat někdejší válečné zločince, zde působí ještě další s mnohem děsivějším plánem pomsty ... Natočeno na jistotu s mnoha brutálními momenty a otázkami, která asi na mysli po přečtení synopse vytanou každému. Navíc tím, jak se film odkazuje na reálný příběh, předem divák ví, jak to dopadne, protože o ničem takovém se v dějepise neučil. Takže trochu předvídatelné. Ale i tak dobré, jiný pohled na Německo roku '45, holocaust a okrajově i na vznik Izraele. ()

DonBraso

Příšerně nudný film, který je zbytečně natahovaný, kde se nic neděje a jen mele na pětníku. Herecky je to taky bída. Z celého filmu smrdí jen něco natočit o židech o jednom plánu, který spoilerem leda dokáže sestřelit obsah mnohem lépe, než tohle nezáživné filmového zpracování. Popravdě jsem celým filmem trpěl, několikrát se k němu vracel, protože na usnutí je tento film tím nejlepším lékem. Od odpadu film dělí asi jen sympatie k tématu. Ještě horší je, že je pořádná hromada mnohem lépe zpracovaných filmů na toto téma. Na HBO bych se tomuto filmu raději vyhnul, protože o nic nepřijdete. ()

Morholt

Líbilo se mi, že film nesoudí, ani nezaujímá stanovisko. Prostě jen ukazuje průběh nezdařeného plánu organizace Nakam, která chtěla poslat k čertu co nejvíc Němců. A zároveň klade divákovi otázku, jak by se zachoval on, kdyby mu bestiálně vyvraždili všechny blízké. Druhým pozitivem je solidní obsazení a ušla i atmosféra. Problém je, že pokud o daném tématu člověk nic neví, tak se nemusí úplně chytat. zejména činnost agentů Hagany tu podle mě nebyla dostatečně vysvětlena. Ale to platí i pro další body. Celkově je to rozhárané a nepřehledné. A utahané. Třeba plánování bylo suchopárné až běda a dalo by se pokračovat. Každopádně chválím za námět. O poválečných událostech se toho zase tolik netočí a co se Nakamu a Chulijotu (židovská popravčí jednotka v rámci britské armády) týče, je to snad i premiéra. Tak to třeba příště vyjde lépe. 50% s odřenýma ušima. ()