Zatýkanie a akcia zásahovej polície privedie na vyšetrovacie oddelenie pestrú paletu podozrivých, ktorí sa podieľali na sérii brutálnych vrážd. Aké sú medzi nimi vzťahy? Kto predstavuje najslabší článok a bude rozprávať? (RTVS)

troufalka

U prvního dílu jsem byla trochu skeptická, od druhého dílu jsem si přestala představovat, že Kryštof Bartoš je vlastně Ondřej Vetchý a Martin Finger je Bolek Polívka, pak mě Devadesátky vtáhly. Popravdě jsem si nemyslela, že mě budou tak bavit příběhy, u kterých jsem předem věděla, jak to dopadne. ()

Korbitch

S orlickými vraždami jsem víceméně úzce spojen. V Orlíku nad Vltavou máme statek, na který pravidelně jezdíme, tudíž mě začal tento případ v budoucnu zajímat. Příběhová linka s Tůmou - ty vole, kdo tohle vymyslí a proč? Pokud by se seriál nezabýval skutečnou událostí, neměl bych s tím problém. Ale oni se snaží všechno do detailu vyobrazit a pak si tam vycucaj z prstu úplnou píčovinu, nechápu. ()

salahadin

Už to nebyl takový fičák, ale přesto je konec fajn a Sokol zaslouží absolutorium. Přece jen bych jednu výtku měl - chápu, že seriál není dokudrama, že obsahuje uměleckou fikci, ale možná na konci neškodilo jednou větou napsat, že postavy policajtů jsou víceméně fiktivní. Díky tomu se nám noviny množí nasranými reakcemi skutečných operativců, kteří případ ve skutečnosti dotáhli (Štoček, Havlovič). Já je trochu chápu, trochu ne, ale ta jedna informativní věta na konci být měla. Bylo by to fér. Jinak seriál dopadl dobře, oceňuju, že seriál neobsahoval rychlokvašené city (těch tu bylo díkybohu poskrovnu), vyříkávání mezi Sokolem a Fingerem bylo správně chlapský a Orozovič působil přesně jako Kopáč na archivních záběrech. Za mě paleček do obláček. PS: Co třeba seriál o Kolínském gangu? Biederman byl snad ještě větší hovado než Černý. ()

topi

Jedna malinká výtka - zatýkání a vyjednávání s Kopáčem mohlo být delší a chybělo mi tam gesto Duchoně, který měl naznačit policajtovi schovanému ve druhé místnosti, aby na Kopáče skočil. A jedna obrovitánská mrzutost - že je seriál u konce. Byl to moc příjemně strávený čas a bylo by super, kdyby se pokračovalo dál kauzou Lehké topné oleje, na kterou závěr seriálu odkazuje. Uvidíme... ()

Necrotongue

Nepředpokládal jsem, že by tvůrci předvedli ve finále nějaký kiks, a taky na něj nedošlo. Závěrečný díl se tak u mě zařadil po bok předchozím skvělým epizodám, a potvrdil tak všechno to, co jsem zatím napsal v komentářích/ recenzích k jednotlivým částem. I tentokrát bylo pro mě zážitkem sledovat veškerou tu často úmornou kriminalistickou práci, která alespoň v tomto případě přinesla výsledky. Úplně jsem se dokázal vcítit do role takového vyšetřovatele, který udělá první poslední, a pak doufá, že ve chvíli, kdy už nemůže celou kauzu aktivně ovlivnit, neudělají právníci nějakou chybu... Byla to síla. / Poučení: Bez spolupráce nejsou grilovaná kuřata. ()

• Závěrečný díl sledovalo v průměru 2,27 milionu diváků starších 15 let (podíl 50,24 %), jednalo se tak o nejsledovanějším pořad nedělního večera a také celého dne. (rublik05)
  • V ilustračních záběrech, zachycujících výbuch v erotickém klubu, otevírá balíček s bombou majitelka podniku, ačkoliv podle vyšetřování otevřel tento balíček někdo jiný. (Caminzind)
  • Na konci epizody zazní skladba „Vodopády“ od skupiny Chaozz. Tato píseň ale vyšla až v roce 1999. (Punisher)