Do neprehľadných vzťahov pražského podsvetia prichádzajú noví ľudia. Každý si chce odrezať kus z koláča pre seba. Má polícia spolupracovať s podsvetím, ktoré disponuje s informáciami, vedúcimi k odhaleniu zločinov? (RTVS)

no2

8/10 - Po minulém díle, kde se vyřádil Novotný alias Jonák, jsem měl obavy, zda laťka nebyla nasazena příliš vysoko. Moje obavy se naštěstí ukázaly jako liché. Ve třetí epizodě Devadesátky sviští dál. Pokračujeme ve starších případech a přibývají i nové, taková prostě byla 90. léta. Ústřední trio Finger, Sokol a Bartoš mě baví čím dál víc na úkor ostatních členů policejního týmu. Jonák je sice fuč, ale zpestřením je zajisté nová postava hraná Bořkem Slezáčkem. Kdykoliv se objevil na scéně, musel jsem se smát (na čemž má asi podíl i to, že v práci po telefonu občas mluvím s pár lidmi s podobným přízvukem). A ještě do toho ta začínající "romantická" zápletka s půvabnou kurtizánou z Jindřichova Hradce - mňo, myslím, že se máme v příštích dílech na co těšit... ()

tata22

Já tedy nevím ale pořád se v tom ztrácím a marně vzpomínám kdo je kdo. Uznávám, že oproti jiným kriminálkám je to úplně někde jinde ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že se to mohlo udělat lépe a přehledněji. Nesdílím rovněž názory většiny recenzentů, že herci jsou skvělí. Já naopak jejich výkony považuji za slabinu. Sokol i Finger  mi přijdou děsní a pořád s nostalgií vzpomínám na hereckou partu z I. oddělení. To bylo vážně úplně jiné kafe. Možná po nich chce režisér aby tak nějak "civilně" hráli ale obzvlášť Sokol snad ani nehraje, jen tam chodí a háže repliky. Nevím, nevím ale dost mi to bolí... Ale jedno musím uznat. Je vidět, že o psal profík, který toho o policejní práci ví opravdu hodně. Nejde mi do hlavy proč autoři jiných kriminálek se nenechají inspirovat a také se někoho nezeptají. Každý normální kriminalista by jim určitě řekl, že to co natáčí jsou úplné hlouposti. Nemohou se pak divit, že jim to lidé nevěří, a že jsou často znechuceni. A při tom je to tak jednoduché. Víte proč se divákům pořád líbí Nemocnice na kraji města ? Je napsána ze znalosti pobytu autora právě v té nemocnici. Je to opravdu prosté. Prosím, řekněte jim to už konečně někdo, třeba na FAMu... ()

rakovnik

Opět jsem se poněkud ztrácel v množství postav a zločinů, trochu mi chybí přímější dějová linka. Byť se tedy ustálila na Orlíku, ale kolem je na mě až moc jiného dění. Každopádně ve druhé půli jsem občas ani nedýchal a mrazilo mě z toho, co vše se skutečně dělo. Škoda jen, že dnes chyběl nějaký pořádný známý kápo. ()

hrumsrt

Tak poprvé se musíme obejít bez Jonáka... Jeho auru má asi nahradit Bořek Slezáček, jenže to je jen obyčejný rusák bez všeobecného pozadí. Ale pořád platí, že Ondřej Sokol jako nadporučík Tůma, tvářící se jakoby jedl citróny, naprosto neumí hrát a kazí dojem seriálu. Stejně tak kamera je tragická, jediný fígl je to neustálé přibližování a oddalování, herci mluví a nevidíme jim do obličeje, či jsou pozdě zabíraní.. Příběhově je to takové vyšetřování z doslechu, málo pátrání hodně výslechů. Tak amatérský přístup od zkušených policistů, že je po právu poučuje nováček Kozák. Překvapení, že výpověď jednoho práskače nemůže vést k obvinění naprosto bez důkazů? To nebyla diskuse dychtivého se zkušenými, nýbrž s namyšlenými neprofesionálními idioty! ()

Šimpy

Na tomhle případu Orlických vražd mi zase smrdí jedno jméno a to Werner...ani dnes o něm nikde není ani zmínka...pouze se o něm zmiňuje Černý....označuje Wernera jako vraha a též Kopáč prý v dopise na rozloučenou napsal, že vraždil Werner...stejně tak pokusy o obnovení procesu byly vždy smeteny ze stolu. I když jsem přesvědčen o Černého vině, možná vraždili oba. ()

• Na konci epizody zazní skladba „Líbám tě černou“ od skupiny BSP. (Punisher)
  • V čase 55:07 je vidět vitráž ve stylu graffiti v pasáži Palác Lucerna od umělce Pasta Oner (vlastním jménem Zdeněk Řanda), která vznikla v roce 2013. Nevyskytovala se tedy v době, kdy se epizoda odehrává. (masloxmaster)
  • Zmiňovaný Aleš Skuherský byl ve skutečnosti Aleš Katovský, podnikatel zastřelený orlickým vrahem Ludvíkem Černým během jízdy v autě, když Katovský řídil. Šlo o první oběť orlických vrahů. Z Orlické přehrady byl ale vytažen až jako poslední, zabalený v pletivu. (Frontier)