Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

JosefTomas

První díl byl jako nepříliš ukázkový rozjezd trochu zklamáním, ale navnadil. Jenže tam, kde první díl nudně (i když říct nutně) dávkoval expozici, tam ji druhý díl perfektně zužitkovává, od první minuty vhazuje diváka do centra dění, nenechává ho vydechnout a nepustí ho do závěrečných titulků. Případ totiž konečně dostal dynamiku a hlavně řešení, které natolik chybělo případu prvnímu. Lze chápat ukázku chaosu devadesátých let, ale divákům případy nepolíbenými se nevyřešením a nadměrným počtem postav seriál zbytečně vzdaluje. Proto se nelze ubránit srovnání s Případy 1. oddělení, které však přeci jen díky své jednoduchosti a separaci zločinů byly divácky o něco víc přívětivější. Zda to je výtka, či ne, se musí rozhodnout každý sám. ()

Lukrecie

Souhlasím s Enšpíglem. Kamera místy velmi nepříjemná a trhavá. Případy prvního oddělení byly o mnoho lepší a též souhlasím, že těch postav je tam zbytečně moc. Celkově prostě přeplácané a zahlcujete tak diváka. Není přehledné, člověk je zmatený a roztěkaný, a to rozhodně není vůbec dobré do dnešní již tak zahlcující doby. ()

Prubner

Ta záplava jmen a postav je fakt únavná. Chápu, že v Jonákově kauze byla zapletena spousta lidí, ale je opravdu nutné, aby v jednom dílu bylo asi deset tisíc postav ? Nešlo by to trochu zpřehlednit ? Kdo si má tolik jmen pamatovat ? Zatím je ten seriál dost nezáživný. Pan Mareš si neuvědomil, že ne každý se v té síti zločinců 90. let orientuje stejně jako on. A nevím, proč se sem z Případů 1. oddělení přesunuly některé postavy, když se svými staršími verzemi nemají kromě jmen vůbec nic společného (hlavně Finger coby mladší verze Polívky je totálně mimo). A co se týče vychvalovaného Michala Novotného - s takovouto výraznou parukou by vypadal jako Ivan Jonák skoro každý. Včetně mne. Včetně Jana Čenského, Jiřího Krampola nebo Kateřiny Brožové. ()

Enšpígl

Já tedy moc nadšený nejsem. Kamera je přímo katastrofální, připadám si jako v klipu MTV. Je to strašně zkratkovitý způsob vyprávění. Postav policstů je docela hodně, jmen ještě více nepůsobí to přehledně. To že se Michal Novotný trefil do Jonáka je fajn a pravda, hm ale přece kvůli tomu nebudu grilovat vajíčka. Shodou okolností jsem viděl tento týden dvě gangsterky ze stejné doby a stejně výrazných mafinech z Polska a to je úplná jiná liga. Mě to připadá tady z naší seriálovo- filmovou tvorbou stejný z naším hokejem, úspěch je, když postoupíme do čtvrtfinále, ale já chci alespoň finále. Jasně je to lepší než mnoho a mnoho českých seriálových kriminálek, ale ještě jednou zdůrazňuji elitní věci například u našich sevrních sousedů, jsou úplně někde jinde. ()

fabecc1222

Tady už musím přecijen vyjádřit nějakou tu kritku. Furt to na mě působí hodně roztěkaně. Příjde mi, že by tvrůci potřebovali na odvyprávění všeho, co nám chtějí sdělit, mnohem více, jak šest dílů, protože tady se toho snaží do tohoto počtu dílů narvat co nejvíce, ale jako celek to pak působí dost rozházeně, a občas je problém se v tom orientovat. ()

• Scéna sledovačky před zlatnictvím a poté vnitřek obchodu se točil v ulici U Libeňského pivovaru 1934/21. (formelin)
  • Policejní Škoda Forman stojící na místě vraždy Ludviky Jonákové má poznávací značku B 25196. Vozy s karoserií kombi ale měly vždy číslo začínající 4. (Martin_L)
  • Budova kina v Karlíně, před kterou probíhá schůzka Tomáše Jeřábka (Tomáš Kobr) s Josefem Vrabcem (Jiří Křižan), je ve skutečnosti městské kino SD Neratovice. (LaCro1x)