Assassin

• USA Assassin (viac)

Súkromný vojenský projekt pod vedením Valmoru (Bruce Willis) vyvinie prelomový mikročip, ktorý umožňuje, aby sa myseľ agenta usídlila v tele inej osoby a vykonávala tajné, smrtiace misie, ktorých zadávateľa nemožno vypátrať. Je to senzačný prostriedok na realizáciu čiernych operácií, ktorých výhoda je, že sú netransparentné, nezanechávajú stopy a nie je možné obviniť organizáciu, ktorá ich vykonáva. Keď však agenta Sebastiana (Mustafa Shakir) počas skúšobnej misie zabijú, jeho manželka Alexa (Nomzamo Mbathaová), bývalá príslušníčka  jednotky tajných operácií, musí nastúpiť na jeho miesto, aby sa pokúsila priviesť pred spravodlivosť osobu zodpovednú za smrť jej muža. (TV JOJ)

GeusX

Takové trochu nepřehledné, občas nelogické, zamotané futuristické víceméně komorní psychologické drama než nějaký thriller. Z námětu se dal vyždímat slušný akční thriller, ale uvízlo to v nízkorozpočtovém existenciálním spletitém dramatu, kde za chvíli nebudete vědět, kdo je vlastně kdo a jak to najednou funguje bez těch kompjůtrů a ledové lázně. Na konci jsem fakt ani sám nevěděl, zda-li to bylo průměrné dobý a já to jen nepobral nebo to byla totální ptákovina. Každopádně si to podruhé pouštět nebudu. Údajně toto má být poslední filmový počin Brůse. Ale takový smutný bídný konec si tento Poslední skaut nezasloužil. 20% (viděl jsem: 1x cz)  ()

Wacoslav1

To není moje tělo! Ok tak na rozlučku s Vyližem se nedaly čekat žádný zázraky, ale nutno uznat, že námět není vyloženě blbej a taky mám pocit, že i když je to poslední vydaný film ofiko, tak byl natočen dřív než některý jiný skvosty vydaný předtím, protože tady je aspoň občas Vyliž vidět v interakci s ostatními postavami a dokáže říct i víc než tři souvislá slova. Co to táhne dolů je absence jakýhokoliv rozpočtu. Tady nebyly prachy evidentně na nic a režisér a zbytek štábu tomu taky nepřidali. Nicméně ne, že bych měknul, ale i pod vlivem té rozlučky ty slabý 2* dám. A každopádně díky Bruceovi aspoň za všechny ty starý dobrý pecky.25% ()

Massaro74

No, co k tomu dodat. Horší rozloučení si Bruce snad ani nezaslouží. Film měl možná dobrou myšlenku v podobě lidských dronů, ale celkově stál za prd. Nudný od začátku do konce a ani se nedivím, že se Bruce nechal ve 40 minutě zastřelit :-) Ze 100 dialogů tam 50x zaznělo "Tohle není moje tělo" a já musím konstatovat, že "Tohle nebyl dobrý film" ()

JASON_X

Škoda, že tak zajímavý námět skončil v prackách jakýchsi neumětelských břídilů, mohlo z toho být áčkové akční scífko s filosofickým přesahem a psychologizujícím ocasem, ve kterém by v hlavní roli namísto jakési šeredné prdelaté černošky hrála třeba... nějaká pěkná prdelatá černoška. Ale bohužel dopadlo to jako nějaké podprůměrné no name béčko z papírových DVDček. Režijně, scénáristicky, výpravně i herecky. Ale jelikož je to Willisova labutí píseň, zaokrouhlím nahoru. Vzpomínám si, že někdy před dvěma třemi lety jsem se v nějakém komentáři Willise zastával, že ať si klidně hraje ve sračkofilmech, že je super že ho to baví a má z toho srandu, a že mi to přijde jako fajn relax, hrát si pro radost v debilitách, když máte prachů jako sraček. Tehdy jsem ovšem ještě netušil, že už má v hlavě dávno mozkožrouta, chudák. No nic, c'est la vie. Teď až se někdy zase budu dívat na Pulp Fiction, tak se u scény, ve které si Willis hraje před svou malou Francouzkou na mongoloida, budu asi smát tak trochu nejistě. ()

Arsenal83

Celkom dobrý námet, hoci z toho "this is not my body" časom začne už preskakovať. Purcell ušiel z väzenia už dávno, zjavne mu to nepomohlo v raste vlasov, no to ani Willis dlhodobo nepotreboval a dá sa povedať, že tá rozlúčka bola na jeho pomery z ostatných rokov celkom dôstojná. Hyperkorektné rasové zloženie ma silne ukľudnilo a záverečná scénka s kuchynským nožom rozosmiala. To snáď ani nemohli myslieť vážne. ()

• Natáčalo sa od 15. júna 2021 v Alabame. (Arsenal83)
  • Assassin je posledným filmom, v ktorom hrá Bruce Willis, ktorý bol nútený opustiť herectvo, pretože mu bola diagnostikovaná frontotemporálna demencia (FTD). (Arsenal83)