Assassin

• USA Assassin (viac)

Súkromný vojenský projekt pod vedením Valmoru (Bruce Willis) vyvinie prelomový mikročip, ktorý umožňuje, aby sa myseľ agenta usídlila v tele inej osoby a vykonávala tajné, smrtiace misie, ktorých zadávateľa nemožno vypátrať. Je to senzačný prostriedok na realizáciu čiernych operácií, ktorých výhoda je, že sú netransparentné, nezanechávajú stopy a nie je možné obviniť organizáciu, ktorá ich vykonáva. Keď však agenta Sebastiana (Mustafa Shakir) počas skúšobnej misie zabijú, jeho manželka Alexa (Nomzamo Mbathaová), bývalá príslušníčka  jednotky tajných operácií, musí nastúpiť na jeho miesto, aby sa pokúsila priviesť pred spravodlivosť osobu zodpovednú za smrť jej muža. (TV JOJ)

Massaro74

No, co k tomu dodat. Horší rozloučení si Bruce snad ani nezaslouží. Film měl možná dobrou myšlenku v podobě lidských dronů, ale celkově stál za prd. Nudný od začátku do konce a ani se nedivím, že se Bruce nechal ve 40 minutě zastřelit :-) Ze 100 dialogů tam 50x zaznělo "Tohle není moje tělo" a já musím konstatovat, že "Tohle nebyl dobrý film" ()

borec999

No, tak mám všetky Bruceove zdroje na "rýchly prachy" za sebou. Ako písali už viacerí: obstojný námet, ale nie zrovna najlepšie, béčkové spracovanie. Bruce sám o sebe je tu znova viac menej zbytočný a evidentne chorý, a tak nám ako fanúšikom ostáva len poďakovať mu za jeho pecky z minulosti a v prípade chuti na film s ním si skôr púšťať overené klasiky. Assassin je totiž rutinné a miestami nudné béčko, ktoré by som však predsa len v svetle jeho nových počinov ovplyvnených chorobou zaradil skôr do tej lepšej polovice. Ak by nebolo afázie a jeho ostatných zdravotných problémov, pochybujem že by sa Bruce účasťou v ňom obťažoval.. 35% ()

Arsenal83

Celkom dobrý námet, hoci z toho "this is not my body" časom začne už preskakovať. Purcell ušiel z väzenia už dávno, zjavne mu to nepomohlo v raste vlasov, no to ani Willis dlhodobo nepotreboval a dá sa povedať, že tá rozlúčka bola na jeho pomery z ostatných rokov celkom dôstojná. Hyperkorektné rasové zloženie ma silne ukľudnilo a záverečná scénka s kuchynským nožom rozosmiala. To snáď ani nemohli myslieť vážne. ()

Wacoslav1

To není moje tělo! Ok tak na rozlučku s Vyližem se nedaly čekat žádný zázraky, ale nutno uznat, že námět není vyloženě blbej a taky mám pocit, že i když je to poslední vydaný film ofiko, tak byl natočen dřív než některý jiný skvosty vydaný předtím, protože tady je aspoň občas Vyliž vidět v interakci s ostatními postavami a dokáže říct i víc než tři souvislá slova. Co to táhne dolů je absence jakýhokoliv rozpočtu. Tady nebyly prachy evidentně na nic a režisér a zbytek štábu tomu taky nepřidali. Nicméně ne, že bych měknul, ale i pod vlivem té rozlučky ty slabý 2* dám. A každopádně díky Bruceovi aspoň za všechny ty starý dobrý pecky.25% ()

sedm.1

Pokud je tento film označován jako skutečně ten poslední, kde se natáčení účastnil Bruce Willis, tak by se dalo konstatovat, že se sice mohl vzhledem ke své celkové kariéře rozloučit samozřejmě důstojněji, na druhou stranu ale zároveň i vzhledem k tomu, v čem se objevoval posledních pár let, tak to mohlo dopadnout i hůře, takže to zaobalím asi do toho, že Assassin prostě kvalitativně odpovídá tomu, čemu se v závěru své kariéry Bruce upsal, tedy těm nejlacinějším a nejpřitroublejším béčkám, co video trh vůbec nabízí. Každopádně ale faktem je, že pokud bych měl být upřímný, tak minimálně první hodina této podívané v sobě skrývá poměrně zajímavý námět, který by pod rukama kvalitních tvůrců a hlavně i zcela jiné finanční podpory, mohl nabídnout docela výraznou podívanou, sice pohybující se pořád v béčkových vodách, ale prostě ta ústřední myšlenka nepůsobí úplně marně, naopak, měla potenciál pro slušnou jízdu, plnou zvratů a neotřelých nápadů, jenže na kdyby se nehraje, pan Atlas není rozhodně dobrým režisérem, a neomlouvá ho ani nulový rozpočet, jelikož co zde předvedl v poslední třetině filmu, to byla totální filmová spoušť, do které se zamotal způsobem tak hloupým, že jestli se v tom někdo vyznal, gratuluji, ale já to naprosto nepobral a zcela to tu předchozí snesitelnou hodinku poslalo na nejhlubší myslitelné filmové dno. Navíc tomu celému zážitku nepřidal ani casting, a to hlavně co se té ústřední, hnusně prdelaté herečky týče, to fakt nevím kde sebrali, no a o prvcích, jako napětí, akce, či emoce se tu též radši ani nebudu zmiňovat, respektive se o tom ani spíš zmiňovat nemohu, jelikož nic takového Assassin jednoduše nenabízí. Takže ve výsledku se jedná o brak s dobrým námětem, kterého ovšem nebylo naprosto využito. Rád bych hodnotil tedy alespoň dvěma hvězdičkami, ale za ten šíleně zpackaný závěr a za tu prdelatou herečku fakt nemohu. ()

• Natáčalo sa od 15. júna 2021 v Alabame. (Arsenal83)
  • Assassin je posledným filmom, v ktorom hrá Bruce Willis, ktorý bol nútený opustiť herectvo, pretože mu bola diagnostikovaná frontotemporálna demencia (FTD). (Arsenal83)