Přestěhují se do nového domu, kde objeví ducha s temnou minulostí, a stanou se miláčky internetu. Ruku v ruce se slávou ale přichází nevítaná pozornost ze strany státu. (Netflix)

ER

Raději přibrat jednu hereckou hvězdou navíc, než dát peníze na kvalitní scénář, říkají si pánové v Netflixu. Duchařská komedie je toho dalším důkazem v řadě. Dějová sterilita s Harbourem v hlavní roli tu vyčnívá téměř na každém rohu (agenti, extra zbraň na duchy, prozření atd.). Přitom největší síla tkví v dost nevyužité lince o tragické události, jenž na 50 let rozdělila otce a dceru. Kdyby se scénář věnoval jenom jí a byla to spíše detektivka, tak ve finále by oko nezůstalo suché. ()

figliar

Celkom pozerateľná rodinná komédia, na štýl Ducha s Patrickom Swayzem, no Ricky Gervais to v Meste duchov zvládol lepšie. Rodinka, ktorá žila s duchom v dome mi síce liezla na nervy, príbeh bol taký trochu hlúpučký, ale David Harbour to zvládol dobre a pridal na kvalite filmu. Takže to nakoniec bola taká pozerateľná jednorazová blbôstka. ()

silentname

Myslím si, že Christopher Landon je solídny režisér a jeho minulé projekty ako séria "Happy Death Day" a "Freaky" sú tomu dostatočným dôkazom. Jediná škoda pre "We Have A Ghost" v tomto smere je, že to bolo zaradené aj do hororového žánru. A síce je pravda, že je vo filme jedna trošku strašidelnejšia scénka, to nie je dosť na to, aby sme na to buchli hororový žáner a mali pocit, že sme sa dočkali niečoho, čo vybuduje atmosféru. Pretože toto rozhodne nie je ten typ projektu. Skôr by to spadalo do toho žánru rodinnej komédie, ktorá však má v sebe predsa len trošku viac srdca a originality, ako väčšina podobných filmov. Funguje to aj ako dobrá satira moderného amerického sveta, ktorému trošku nastavuje zrkadlo. Robí to v tomto smere dobre. Miestami to môže byť trošku moc, pretože touto komédiou film trošku odkláňa pozornosť od toho, čo je na filme najlepšie a to je práve príbeh ducha Ernesta. Postupne ako ho začneme spoznávať, budeme chcieť vedieť čo sa mu stalo, ako sa tu ocitol, prečo neprešiel na druhú stranu a podobne. K čomu sa film snaží dostať. No musíme si prejsť inými scénkami, ktoré to miestami trošku zdržujú. Rovnako je škoda, že postava Tig Notaro ostala podľa mňa dosť nevyužitá a mohla ukázať väčšiu dávku charakteru. Film však robí zaujímavým práve David Harbour ako duch Ernest. Nemusí povedať ani jedno slovo a dokopy viete z jeho tváre vyčítať všetko, čo sa v ňom odohráva. Je vtipný, no rovnako vie predať aj jednotlivé dramatické momenty. A priateľstvo medzi ním a Kevinom je veľmi silné a funkčné. Po vizuálnej stránke je film okey. Neponúka žiadne super silné triky, no fungujú dosť dobre. Viem si predstaviť, že to možno mohlo byť trošku temnejšie a viac staviť na atmosféru miesto toho, aby sme z toho robili rodinnú komédiu, ale keď niečo funguje, nie je treba to meniť. Za seba hovorím, čeknite si tento film a zabavte sa. Hodnotenie: B ()

TheEvilTwin

Hodně nenáročná, dobrodružná family friendly komedie, která svou cílovku nachází v teenagerech a mladších dětech, ale jinak své uplatnění v kinematografickém poli jinde rozhodně nenajde. Na výraznější zážitek je film až moc plochý, jednoduše přímočarý a nezáživný, ale jako jakási kulisa na pozadí by se asi přežít dal. I tak to ale nemění nic na tom, že 2 hodiny je na tuhle prkotinu až hodně přemrštěná a úmorná stopáž. ()

Draconian

Docela jsem se na to těšil, protože kombinace komedie a hororu mám rád. No horor tu jaksi chyběl. Máme tu ducha je rodinná komedie o tom, jak má rodina na půdě Davida Harboura, který strašit neumí, ale umí se dotýkat, furt se ukazuje a nic si nepamatuje. Kevin se s ním zkamarádí a chce mu pomoci najít to, kým byl, proč zemřel atd. Kevinovo otec Falcon...teda Anthony Mackie ale chce "jejich" ducha zpeněžit, takže dává s ním video na youtube. No pozornost fakt přitáhne...ale to i vládních úřadů, které ducha chtějí. Čekal jsem víc. Ten film je zas dlouhej jak pondělí a úplně zbytečně. Kratší stopáž a svižnější děj by tomu prospěl. Postavy jsou poměrně protivné, což na jejich obranu se postupně změní a vlastně jsou docela i fajn. Já věřil, že tu s duchem bude hodně srandy, že to bude hodně interakce mezi Kevinem a duchem, jenže i když je to dlouhé, vlastně tady toho tolik není. O nelogičnostech asi netřeba mluvit, je jich hromada. Už jen to, že duch místo toho, aby se snažil nebýt vidět, tak se furt promenáduje jak na dovče. Dobře, taky je třeba ale i pochválit. David Harbour je fajn duch. Nemluví, ale hraje zábavně. Je tu i několik fakt dobrých gagů a celkově ten filmek zábavný je. Příběh samotný také je solidní. Jen to prostě nemuselo být tak natáhlé. Snímek  nicméně asi svou roli plní dobře - zabaví vás na jeden večer. Taková pohodička, kterou zase hned zapomenete. Je to trochu škoda, protože Harbourovi ten duch fakt šel, ale vlastně neměl moc co hrát. Ale chápu, že to vzal - nemusel se učit text. 60% - já vím, jsem hodný. ()

• Natáčalo sa v Donaldsonville a New Orleans od augusta do októbra 2021. (Arsenal83)
  • Ve filmu se objevuje známý zvukový efekt zvaný Wilhelm scream. (mikki089)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (viac)