Zatímco rodiče pro ni mají budoucnost už přichystanou – absolvuje univerzitu, vezme si úspěšného muže a bude mu vychovávat děti, čerstvá maturantka Marjorie Morgenstern (Natalie Wood) touží stát se herečkou. Po té, co se odmítne zasnoubit s chlapcem, kterého jí vychvaluje matka, odjede na léto dělat táborovou vedoucí. V prázdninovém komplexu v Borscht Belt potkává Marjorie Noela Airmana (Gene Kelly), režiséra, skladatele, tanečníka, choreografa a především miláčka žen. Ačkoliv se jeho každoroční letní románky sobě podobají jako vejce vejci, Noel cítí, že tentokrát je vše jiné. Ve snaze zalíbit se Marjoriiným rodičům a zejména matce, jejíž představa společenského umístění zetě neodpovídá jeho současné pozici, Noel se pokusí o profesní vzestup. Jenomže takový život ho nemůže dlouho těšit. (dopitak)

dopitak

Hrozně dlouhé. Kdyby Natalie trochu zkrotila vlasy (aspoň tak, jako ve scéně, kdy se vrací z muzikálu), byla by snad nejhezčí ženskou postavou 50´. Hrozně jí to sluší a ty dvě hodiny se dá koukat jen na ní. Málem jsem se potrhal smíchy, když Gene (s malým zaváháním) prohlásil, že je mu 32... Gene Kelly hraje takového Jekyllo-Hyda z Dirty Dancing, některé scény zase připomenou české chmelové Starce. Postava strýčka a několik dalších je tam zbytečně a jen nesmyslně natahují děj. ()

Dale

Kvalitný film, len to schádzanie a rozchádzanie titulnej dvojky začne po chvíli nudiť a celkom im nerozumiete, prečo robia to, čo robia. Ale koniec je vydarený, síce happyend, no nečakaný. Natalka a Gene sú výborní a ani ten 26-ročný rozdiel medzi nimi nie je taký viditeľný. 70% ()