Zelený had

• Čína White Snake 2 (viac)

Siao Čching se pokouší vysvobodit sestru z Fa-chajových spárů, ale skončí v děsivém městě, kde narazí na záhadného muže, co si nepamatuje svoji minulost. (Netflix)

mp5991

Ze začátku jsem byl poněkud zmatený, co se tam vlastně děje, ale to přisuzuji hlavně Netflixu, který se mi neobtěžoval sdělit, že jde o druhý díl :-D Jinak na první pohled působí jako celkem dost úspěšná snaha zamachrovat úrovní Čínské animace. Přijde mi, že děj je tu tak trochu odsunutý na druhou kolej a prioritou je dostat tam co nejvíc scén, co prostě hlavně mají vypadat dobře. Řekl bych, že to možná trochu ubližuje akčním scénám, které nejsou tak napínavé, jak by měly být, ale musím říct, že mi to ani moc nevadilo, protože se vážně je na co dívat, od designů postav přes nadpřirozené prvky až po úchvatné krajiny, navíc vše doplněné perfektní hudbou (což je fakt prvek, kterého si u filmů všímám zcela výjimečně). Takže celkově spokojenost. ()

EvilPhoEniX

Za mne o kus lepší než první díl.  Ano není to tak hezké a dojemné jak tu brečí jeden zdejší uživatel, tohle už není animáč pro princezny, ale pro hošány! Přibylo Akce, motorky, postapo svět v Mad max stylu v první polovině vyloženě výborný, animace je opět revoluční ( kam se hrabe Pixar, tohle je jiný level), celkově vysoký nadstandard. Druhá půlka se opět překlopí do Fantasy a tam tomu lehce padá řetěz, ale jsem spokojen. Doporučuji přidat do žánru Akční- tolik akce v animáči jsem už dlouho neviděl. 8/10. ()

Seffi

Nebudu hodnotit kladně jako jeden zdejší uživatel, který je z každého filmu vyplesklej, jak kdyby zrovna vylezl z jeskyně a nikdy nic neviděl, a ke štěstí mu stačí, když je ve filmu nějaké badabum. Takže za mě je White Snake 2 obrovské zklamání. Je to bezduchý spin-off, který se od prvníhu dílu vydal opačným směrem do moderního světa motorek, aut a zbraní. Nudné přeplácané souboje a zbytečné násilí mě akorát iritovalo a konec s vlásenkou to totálně zabil. Liška v potitulkové scéně opět nechává otevřený konec, tak snad si na třetím díle dají záležet. Animaci opět dělalo studio Light Chaser Animation, takže výborná kvalitka, ale kvůli tomu nebudu zvedat hodnocení. 35% ()

Hugho

Nakoľko sa Netflix neobťažoval s prvým dielom, tak som šiel do zeleného hada (alebo zelenej hadice?) panensky neznalý a otvorený všetkému. Presvedčila ma výborná animácia, nápadité originálne prostredie a cool kočka ako hlavná hrdinka. Takisto oceňujem aj pomerne dospelý prístup k spracovaniu na rozdiel od niektorých japonských alebo US animákov, kde som mal pocit, že sú určené pre sladké nevinné detičky (a v niektorých zvlášť podarených filmoch pre zľahka postihnuté detičky). Prvá zoznamovacia časť držala pokope, ale zhruba od polovice sa to začalo rozpadať, logika deja sa vytrácala a nastúpil patetický podmaz. Bez znalosti z prvého filmu som mal problém sympatizovať s atraktívnou, ale agresívnou a jedovatou hrdinkou s patologickou posadnutosťou k sestre. S motiváciou viacerých postáv som mal dosť problém, ale možno to bude iba mojou necitlivou ignoranciou jemných nuancí mystiky a poryvov orientálnej duše (správne, je tam naaozaj písmeno "d"). Teším sa na pokračovanie :-), snáď bude kratšie, hutnejšie a pochopiteľnejšie. ()

Lukas222

Animačne vynikajúce, akčné scény sú fantastické. Dejovo... počkať, ono to malo dej? A vlastne áno, veď hneď na začiatku nám je predstavený hlavný záporák... počkať... je to určite záporák? Nebolo by vhodnejšie dať tam rozprávačskú vsuvku o tom, čo ten "záporák" urobil/neurobil, že to viedlo k situácii, ktorú v úvode vidíme? Následne hop do moderného sveta, kde nie sú čary, lebo nie je nič fantastickejšieho, než sledovať hromadu mýtických bytostí, ako sa mlátia na kašu palicami a sekajú mečmi (asi doplatili na obmedzenia rozpočtu filmu), pritom jazdia na motorkách a autách, akoby to robili odjakživa. Rozmáha sa nám vo filmoch jeden veľký nešvar - film (zámerne nepíšem príbeh, pretože ten tu vlastne ani nie je) sa posúva vpred len kvôli vstupu ďalších a ďalších postáv na scénu, pričom hlavná postava nemusí okrem pobytu na scéne robiť nič. Takmer vždy jej niekto pomôže, vždy ju niekto zachráni, pritom k tomu nikto nemá dôvod. No a ten záver som sa už ani nesnažil chápať. Pretože tam nebolo čo chápať. Film je ideálny v prípade, ak si chcete niečo pozrieť a nechce sa vám nad tým premýšľať. Inak neodporúčam. ()