Skutočný príbeh únosu izraelského lietadla spoločnosti TWA skupinou fanatických palestínskych teroristov vedených bezohľadným Abdulom. Na záchranu cestujúcich sú do Bejrútu vyslaní tí najlepší z najlepších - americké komando Delta. Pod velením plukovníka Nicka Alexandra (Lee Marvin) a majora Scotta McCoya (Chuck Norris), ktorý síce túži odísť do výslužby, ale zároveň nedokáže zostať v tak vážnej situácii bokom. Scott sa poslednej chvíli tiež pridá k ostatným členom jednotky. Patrí k najlepším bojovníkom a s pomocou ortodoxného gréckeho kňaza, ktorý je v skutočnosti agentom CIA, sa protiteroristický oddiel dostane podzemnými kanálmi do budovy školy, kde sú rukojemníci držaní. Žiaľ, nie všetci. A tak sa Scott spolu s ostatnými špecialistami pripravujú na ďalšiu akciu, aby oslobodili všetkých rukojemníkov. (TV JOJ)

skipercak

Táto Norrisová klasika ma až tak nechytila. Má aj lepšie kúsky. Minimálne druhý diel je lepší. Prvý diel má však prepracovanejší scénar a príbeh sa spočiatku aj tváry vážne. No pri Chuckovi Norrisovi nám predsa ide hlavne o akciu. Preto záver filmu je už typický pre Chucka. Lepšie tri hviezdy si film určite zaslúži. ()

MickeyStuma

Akční klasika, kde se kromě Chucka Norrise sešly herecké legendy své doby, jakou je Lee Marvin či George Kennedy. Solidně propracovaný scénář vypráví o únosu civilního letadla a akce s tím spojené speciální protiteroristickou jednotkou zvané Delta Force. Příběh samozřejmě obsahuje až neuvěřitelné množství kíče a absolutně nereálných scén, ale to k nadnesenému pojednání něčeho takového prostě patří. Nic se tu zkrátka nebere vážně a tak se vytvořila v podstatě nezničitelná jednotka a teroristé schopni ze svých nedostatečných zbraní zasáhnout snad všechno. Chuck Norris samozřejmě likviduje jednoho padoucha po druhém, aniž by se u toho takřka zpotil. Ano, je to hloupé, je to nereálné a možná i trochu politicky nekorektní ve vyobrazení arabské kultury, ale pokud se tohle všechno dá stranou, zůstane zatraceně dobrá filmová akční zábava. A o to tu jde. ()

Hellboy

Krutohustej film!! Chuck Norris ve své možná nejlepší formě:) Příběh je tak neuvěřitelně pitomej, až tomu místo odpadu chci dát 5*****, ale rozum mi velí přiklonit se ke kompromisu - 35% zábavné béčko a taky jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Skutečně blbé herecké výkony, blbá hudbička, dementní scénář a blbé dialogy, příšerný televizní dabing, fakt jsem se bavil:) Škoda jen, že je to tak dlouhé, dvě hodiny je vážně moc, i na Chucka. ()

becki_tu

Kdybych film viděl v kině v osmdesátých letech, asi bych odcházel z kina spokojen bez větších vítek. Bohužel z dnešního pohledu se většina akčních scén stává sebeparodickými, k čemuž "přispívají" i tvůrčí vychytávky v podobě motorky s raketama a podobné nesmysly. Navíc kdo nechápe vtipy o supermanství Chucka Norrise, nechť se podívá třeba právě na Delta Force. Na druhou stranu má příběh překvapivě hlavu a patu a nezlobil bych se za nějaký ten moderní remake. 50% ()

aLPaC

Vrchol Norrisovy tvorby. Skvělý akčňák, kde najdete od všeho něco plus Norrisova motorka s raketometem nemá chybu. Dále je třeba ocenit svěží Silvestriho hudbu. A při této příležitosti bych se chtěl zeptat, jakto, že Silvestri, který má v repertoáru tolik kultovních soundtracků, že byste to nespočítali ani na prstech deseti rukou, má pouze jednu nominaci na oskara? To mi hlava nebere. Navíc za Forresta, za kterýho to měl jasně vyhrát. ()

• Jde o jeden z prvních filmů, v nichž se objevil Liam Neeson. Zahrál si však maličkou roli na úrovni komparzu, takže v závěrečných titulcích napsaný není. (ČSFD)
  • Posledný film Lee Marvina. (m.a.t.o.)
  • Scenár bol napísaný na základe skutočných udalostí, ktoré sa stali 14. júna 1985. (m.a.t.o.)