Otarova smrt

• angličtina Otar's Death

Dvě rodiny, potýkající se s rozdílnými existenciálními problémy, svede dohromady nešťastná událost. Na jednu z nich má nehoda fatální dopad, pro druhou se stává příležitostí k lepšímu životu. Poškozená rodina nabízí, že výměnou za úplatu nevznese obvinění. A tak pro Keti, jejíž šestnáctiletý syn Nika nehodu způsobil, začíná zběsilý kolotoč schůzek a shánění nemalého obnosu peněz. Debutující Ioseb „Soso“ Bliadze analyzuje dopady události na každou z poznamenaných osob, aniž by sklouzl k obviňování a moralizování. Pečlivý průzkum perspektiv všech poznamenaných osob ústí v úvahu nad lidskou morálkou, jež si neodpustí tragikomický tón. Kde totiž končí neštěstí jednoho, může začínat štěstí druhého. (Cinemax)

DonBraso

Ono už je to napsáno v obsahu. Kde končí neštěstí jednoho, může začínat štěstí druhého. Film vcelku vkusně k tomu směřuje až do samotného konce. Syn Nika skvělý, ač jsem občas jeho činy nechápal. Hlavně ten v lanovce. Samozřejmě ten konec to je přesně to co film zvedne. Filmů z Gruzie jsem moc neviděl, jestli to náhodou nebyl i první, ale Tbilisi co chceš. Máma co utrácí prachy za chlast, syn co srazí dědka autem. Hlavně hodně filmu pomáhájí reálie. To bez debat. Jako na debut skvělý. ()