Strahinja

(festivalový názov)
  • Srbsko Strahinja Banović (viac)

Strahinja a jeho žena Ababuo opustili Ghanu s vidinou lepšího života v Evropě. Místo na jejím západě však skončili v Srbsku, kam byli deportováni. Strahinja si začal budovat kariéru, Ababuo však nemá možnost realizace a její frustrace narůstá. Když jednoho dne zmizí, Strahinja se ji vydává hledat… Průzračně čistý, humanisticky laděný příběh o potřebě najít své místo ve světě a o lásce, jejíž nejhlubší důkaz může být ten nejbolestivější. (MFF Karlovy Vary)

DanMac

Víťazný film 55. MFF KV má síce nádhernú kameru, výborného herca v hlavnej úlohe a zopár silnejších scén, no daná téma si pýtala ťažkotonážny emočný úder a hlbšie ponorenie sa do náročného sveta imigrantov. Takto len slušný priemer bez väčšieho dopadu. ()

Stevexes

Jeden z mala filmu u ktereho jsem ve Varech neusnul. ;) Stoji za videni, poskytuje urcity vhled do zivota uprchliku a je uveritelne natoceny a zahrany. ()

Ocenění 55. ročníku MFF Karlovy Vary

Ocenění 55. ročníku MFF Karlovy Vary

28.08.2021

Dnes večer proběhlo slavností zakončení 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Hlavní cenu letošního festivalu si vysloužil snímek v koprodukci Srbska, Francie, Lucemburska… (viac)