Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

t13 odpad!

Hele, mě prostě uráží vyložený nesmysly, kterými mě tady autoři krmí. Že jedou od hlaváku směrem na Pardubice po mostě přes Vltavu od Smíchova na Nové Město, to bych ještě přivřel oči, autoři chtěli mít hezký pohled na Prahu; že se pak otáčí někde na okresce, to bych se asi jen usmál; že rychlík na Mnichov má v jednom střihu dieselovou lokomotivu a v dalším elektrickou, to už jsem přikrčil obočí, ale že udělají zápletku z toho, že někdo tankuje do auta diesel a pak někdo jiný tuhle pistoli vrátí do stojanu a vezme jinou pistoli, aby schválně natankoval jako odplatu benzin, když všichni vědí, že to je TOTÁLNÍ PÍČOVINA, tak to se na mě nezlobte, ale tohle prostě točili dementi. ()

necisty

Za mě velmi příjemná a povedená komedie, která má sice slabší rozjezd, ale když nastoupili páni policisti, tak jsem prskal smíchy. Konečně tu nikoho nemordovali. Sice nemuseli být v hlavní roli páni, co mají stále horečku, a jednoho z nich hrát Klus, ale ona by se bez toho zřejmě neobešla pointa. Závěr je dokonce trochu dramatický, ale přidává pak na dobrém konci. Potěšilo i znovu spojení Holubové a Duška připomínající Pelíšky. Zkrátka a dobře - takové prosím komedie Češi! ... GA Cinema ()

kajas

Většina českých romantických komedií posledních let má velmi podobné obsazení, zaměnitelné postavy a bohužel i scénář (plný nereálných a nezábavných situací a scén s ošklivým product placementem). Čas od času se v seznamu kinopremér objeví světlá výjimka, což ale nutně neznamená, že se bude jednat o dobrý film. Tahle komedie má zápletku, ze které mohl vzniknout mnohem zábavnější film. Hrají v ní dobří až výborní herci, kteří ještě nejsou tolik okoukaní. Bohužel jsem se u poloviny scén nudila a u druhé poloviny kroutila hlavou, protože takhle pošahaně by se přece nikdo chovat nemohl. A ať mám na duo Holubová + Dušek osobní názor jakýkoli, komediální chemie je mezi nimi výborná. A Babčáková taky perlila. Tak já v tom mám jasno. Jedna matka, dvě děti, několik otců. Sekta. ()

Deimos

Letní KINO - Vinohrady/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: velice zdařilý casting a především role psané "na tělo" konkrétním hercům, kteří jsou ve svých polohách skvělý a je mezi nimi pořádná chemie, je to především komedie a jako komedie funguje skvěle, diváci se dobře bavili a já také, zajímavý výběr prostředí a lokací, děj se odehrává "v hlavním městě", ale já na plátně rozpoznávám Brno MÍNUS: postava Jaroslava Plesla by se myslím v reálu takhle nechovala, ale rozumím proč tomu tak je a celkově se film nesmí brát vážně./// Shrnutí: Lež má krátké nohy a lhát se nevyplácí - nicméně čest tvůrcům, že se jim z poměrně klišé zápletky a motivů podařilo vykřesat tolik zábavy a humoru. Film krásně funguje jako oddechová komedie, který si ne příliš uvěřitelně pohrává s dramatickou zápletkou (ztracené děti), ale i přesto tento motiv využívá ke komediálním a k akčnějším scénám. Hodně jsem se bavil./// Celkem 80%/// ()

Prubner

Další česká komedie, která má hvězdné obsazení, ale u níž jsem se nezasmál ani jednou. Bůhví, čím to je. Námět skýtal příležitost pro dobrou komedii, ale někde se něco pokazilo. Asi to chtělo jiné scenáristy, protože tihle nedokázali z námětu nic moc vytěžit, i jiného režiséra, protože i těch pár potenciálně vtipných situací dokázala Ferencová natočit tak, že vtipné nejsou. ()

• Známá brněnská lokace, ulice Joštova (křižovatka s ul. Českou, Ústavní soud, Červený kostel), je zde vydávána za součást Prahy. Děti se tak ztratí právě v Brně na Joštové a po krátkém putování tramvají pak pěšky dorazí až na pražské hlavní nádraží. (charles3)
  • Televizní premiéru na stanici Nova sledovalo přes 807 tisíc diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo nejenom v Praze a okolí, ale i v moravské metropoli v Brně. V natáčecím dní na Svoboďáku probíhal zároveň brazilský den s karnevalovým průvodem. Bylo to příjemné zpestření dne pro přítomné herce a celý štáb. (Regig)