Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

Tominni

Když nechce přijet syn na oslavu narozenin, musí vyrazit celá rodina za ním. Speciálně první část Přání k narozeninám se mi líbila moc, vtipné hlášky (především Dušek a Holubová), celkem vtipné situace. Druhá část filmu už tak nějak dobíhá setrvačností, některé situace jsou až moc bláznivé a směřují k očekávanému finále. Ale i tak je to lepší průměr a to v kategorii česká romantická komedie není vůbec málo. ()

Gilmour93

Tajemství teplé bambitky mě pár věcmi docela úřadovalo. Pestrobarevným přesvíceným vizuálem, stylizovanými hereckými projevy, oscilací mezi crazy a stupid i koncem u ohýnku, do kterého z opékajících se žánrových klišé odkapávala mastná glukóza. Rozpačitý pokus o něco jako Meet the Fockers nebo Ptačí klec naruby, jemuž nebudu vyčítat zištnost, protože kupci na tohle zboží se vždycky najdou. Alespoň jeden vášnivý hudlan mezi Orozovičem a Klusem je kde, vy zpátečníci? ()

domirovec

II Viděno na vesnickém letním kině společně se všemi ostatními kamarády vesnickými vidláky. II Tak se rok s rokem zase sešli a když jsem si šel zase po roce znovu sednout na tvrdou dřevěnou lavičku před plátno v krásném nejmenovaném vesnickém rekreačním areálu, šel jsem tam lehce otrávenej. Z technických důvodů totiž došlo ke změně filmů. Místo akčního filmu, na který očividně došly licence, protože si ho pořadatelé ještě den před samotnou akcí očividně pustili sami, byla puštěna nějaká česká komedie. Můj připosraný výraz se však po nějaké chvíli co film začal hrát vcelku výrazně změnil, což jsem, budu zcela upřímný, absolutně nečekal. Nakonec totiž nedošlo k promítání typické novodobé české komedie s kvalitními vtipy jako z Kameňáku (chudáček Zdeněček Troška), nýbrž došlo k promítání akčně/dobrodružně laděného psychologického dramatu se ztracenými dětmi (no stane se no..), gayským párem (jupíí) a autem ve tvaru ryby (?). Dobrá práce - mně to bavilo. 4/5 ()

bourec

Zejména začátek vypadal nadějně, a jako slušná taškařice kolem jednoho vztahu. Nevtíravě podaný, se spoustou vtípků, v čemž vynikala zejména Simona Babčáková. To bylo pro mě docela překvápko. Bohužel se to postupně zhouplo v hledání dvou dětiček, což už se podobalo spíš dětkým příběhům. Škoda že laťku Ferencová neudržela tak vysoko, jako na začátku. Jinak ale pozitivně hodnotim vzestupnou tendenci kvality filmů paní Marty. 60%. ()

Slepejsek

Takový rodinný (ve smyslu o rodině) komiks vystavěný ze samých profláklých ingrediencí (podpantofláci, homosexualita, manželská krize). Nic originálního, jedno klišé vedle druhého, od začátku víte, co jak skončí, celou dobu jenom čekáte, až schématické figurky odříkají svoje hlášky a prokoušou se ke smiřovacímu finále, kde si všichni padnou kolem krku. Happy End a můžeme jít domů se slzou v oku a oroseným srdcem. ()

• Známá brněnská lokace, ulice Joštova (křižovatka s ul. Českou, Ústavní soud, Červený kostel), je zde vydávána za součást Prahy. Děti se tak ztratí právě v Brně na Joštové a po krátkém putování tramvají pak pěšky dorazí až na pražské hlavní nádraží. (charles3)
  • Televizní premiéru na stanici Nova sledovalo přes 807 tisíc diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo nejenom v Praze a okolí, ale i v moravské metropoli v Brně. V natáčecím dní na Svoboďáku probíhal zároveň brazilský den s karnevalovým průvodem. Bylo to příjemné zpestření dne pro přítomné herce a celý štáb. (Regig)