Princ

(festivalový názov)

Možná se nikdy neměli setkat, ale osud tomu chtěl jinak. Narazili na sebe v zadní místnosti baru, oba schovaní před policií během zátahu, a tam přeskočila první jiskra z mnoha. Monika a Joseph. Ona se živí jako galerijní kurátorka, on je obchodník původem z Konga. Jejich světy snad nemohou být rozdílnější. Moničini přátelé jsou intelektuálové, Joseph se pohybuje v živelném prostředí afrických, často nelegálních imigrantů. Může jejich vztah vydržet? Jejich okolí tomu nevěří a zdá se, že chvílemi tápou i milenci sami. Neokázalá love story, melodrama bez patosu, křehký příběh o nejednoznačnosti lásky a o nemožnosti přemoci ji rozumem. (MFF Karlovy Vary)

venca163

Stejně jako jsem letos neviděl vyloženou pecku, tak jsem neviděl ani totální sranec. I tak je tohle pro mě nejhorší film letošního ročníku. Ubíjejícím způsobem protivná hlavní postava. Doba #postkavárenská. #kviff55 (55%) ()

Traffic

Lisa Bierwirth dělala Valesce Grisebach dramaturgickou konzultantku na Westernu a na Princovi je to vidět. Takhle šlechtěných, pečlivě popisujících postkoloniálních dramat dnes moc nevzniká. Monika a Joseph ve mně žijou i několik dní poté a k jejich frankfurtské romancí mám chuť se ještě vrátit. Víc o tomhle soutěžním highlightu ve festivalové reflexi. ()