Newyorská policejní jednotka pro boj s organizovaným zločinem je na stopě zlodějů luxusních vozů. Šéf oddělení inspektor Frank Hovannes (Frank Sinatra) je přesvědčen, že za hromadnými krádežemi aut, která jsou během okamžiku v tajné dílně rozebrána na náhradní díly, stojí mafiánský chráněnec Otis Washington (Johnny Barnes), prozatím mu ale nemůže nic dokázat. Když během zátahu dojde k zabití jednoho z jeho nejbližších parťáků, Frank se rozhodne místní mafii pomocí nekonvenčních metod rozprášit. Účty si ale hodlají vyřizovat i jeho podřízení. (dopitak)

dopitak

Frank po dlouhé době před filmovou (byť "jen" premiérově televizní) kamerou a můj po dlouhé době film s ním (protože prakticky všechny už jsem viděl). Nemám co vytknout kameře, dobré hudbě, ale nejsem si jistý režií. Polovina vystupujících herců totiž působí dojmem profesionálů, zatímco druhá polovina hraje tragicky. Rozdíly jsou tak velké, až mi připadá, jestli v tom nebyl nějaký záměr. Stopáž dvou a půl hodiny je silně přehnaná a vede film do mnohých zcela zbytečných scén. Konec zcela podle vzoru gangsterek, kde nikdo není kladným hrdinou. Měla to být reflexe soudobé americké policie? ()