Jednotka Q

• USA Q-Force

Pohledný tajný agent a jeho tým LGBTQ superšpiónů se pouští do mimořádných dobrodružství. (Netflix)

j.anek

Vtipné, satirické, milé. Vsadím se, že většina těch, kteří dali nulu, jsou jednak homofobové a jednak neviděli ani jeden díl. Proto tu taky není jediný komentář. ()

AdelleR

LGBTQ+ seriál, který si dělá srandu sám ze sebe? No už bylo načase! Q-Force pracuje se stereotypním nahlížením na LGBTQ+ komunitu, přesto si z toho skvěle utahuje, a vždycky poznáte, když je člověk schopný si ze sebe udělat srandu. Jen mě stále baví ta hodnocení ve stylu „je to hrůza, protože si dělají srandu z heterosexuálů, takže hodnocení odpad", protože ve spoustě filmů vůbec není nějaká skoro až zesměšňující narážka na homosexuály, co? :) Animace netypická, ale zvykla jsem si; příběh nakonec vede trochu jiným směrem, než by se dalo čekat, a srší to jakousi energií a skvělým humorem, že jinak než to sjet na jeden zátah prakticky nejde. Za mě je Q-Force milým překvapením, a pokud přijdou s další sérií, rozhodně se podívám. ()

Thalin

Místy je to i vtipný, ale většinu času převládá trapnost, ohromná rádoby korekce a přepálené chování většiny postav. Přirozený gay je tam snad jen Růža, zbytek je přesně ten otravný přehnaný prototyp gaye, co mluví jako pískací hračka (hlavně Twink je otřesně otravná a vlastně zbytečná postava a i když nezavře hubu, byl vtipný tak možná dvakrát) a každá lesba s přehledem spraví vrtulník a vypadá jak chlap. Z neustálých narážek a situací to navíc vypadá, že gayů po světě běhá naprostá většina a všichni se sešli v tomhle seriálu napříč všemi situacemi. Jasně, točí se to kolem queer jednotky, ale je to prostě moc na sílu. ()

SonGokussj

Kupodivu vcelku povedené. Rychlé, vtipné, důrazné, pár scén velmi propracovaných, příběhová linka napínavá, plná zvratů, jediné, co mi tam vadilo, bylo až příliš velký klad na gaye, trans atd. Člověk by z toho seriálu pochopil, že hetero lidi prakticky neexistují. Ustavičné narážky na gay módu, sex a vše ostatní bylo po pár episodách unavující. Když se tyto prvky promítly do řešení hlavních dějových zvratů, tak to už jsem si ťukal na čelo. Naštěstí to tam vcelku zachraňoval snad jediný hetero muž a jediná hetero dívka v celé sérii. Takže? Bavil jsem se, na oddech dobré, koukat na to znovu nebudu, ale neurazilo. 44 %, které to má teď, je dle mého zbytečně málo. Viva la cock 65 % ()

JackStrange

Bylo to vlastně celkem v pohodě. Typický, unavený a klišoidní animák o ničem. Zaměření na nepopulární menšinu víceméně nepřineslo žádná pozitiva ani negativa. Ale já u toho netrávil sobotní večery, a dokonce jsem i párkrát zasmál, což se dá říct že je, na blbost bez orignálního nápadu. slušný výkon. 45% ()