Bruno Reidal: Zápisky vraha

• Francúzsko Bruno Reidal, confession d'un meurtrier (viac)

Cantal, Francie, 1905. Mladý seminarista Bruno Reidal zabije v lese u rodné vesnice dvanáctiletého chlapce a poté se přihlásí úřadům. Ve vězení je několik týdnů vyslýchán komisí tří lékařů, kteří se snaží pochopit jeho vražedné impulsy. Nařídí Brunovi, aby poskládal dohromady střípky z minulosti a sepsal svůj životní příběh. Chtějí tak nahlédnout do mysli vraha a odhalit události nebo anomálie, které mohly vést k nejsadističtějšímu a nejprimitivnějšímu násilí. (Cinemax)

HorrFi

Další z ranku filmů o skutečnejch vrazích u kterýho platí moje oblíbený pořekadlo sto lidí sto chutí.. zase vůbec nechápu to zdejší hodnocení.. každej máme právo na svuj názor, ale tohle už podle mě hraničí s demencí, já viděl filmů s touhle tématikou už dost a u tohohle jsem se ani vteřinu nenudil, asi zase někdo čekal hodně vražd, gore a jatka, ale je to právě o tom co vraždě předcházelo doprovázený vrahovým monologem.. ()

pornogrind

O filmu jsem vůbec nevěděl. Dozvěděl jsem se o něm až poté co ho ohodnotil kámoš HorrFi 5hvězdami i přestože zrovna moc dobrým hodnocením film neoplývá. Přitom zdejší obsah jasně napovídá o co ve filmu půjde a jakým směrem se bude ubírat. Kdo to i přesto nepochopí a jde do toho s očekáváním vražd plných krve tak toho upřímně lituju. Nejhorší na tom je, že podle toho pak vypadá celkový hodnocení. Já osobně uvítám každou sondu do mysli vraha. V tomhle případě si dal Vincent Le Port záležet o čemž svědčí i fakt, že scénář psal 5 let a výběr tří herců, kteří měli ztvárnit Bruna v různých časových rovinách trval 8 měsíců. A myslím si, že se to vyplatilo. Výběr herců byl za mě znamenitej. Zejména pak Dimitri Doré pro něhož to byla první (prozatím i poslední) filmová role. Na to, že šlo o neherce zahrál tak jak bylo potřeba. Bruno postava neměla dávat najevo moc svoje emoce. Což se povedlo. Na snímku mi ale nesedla pasáž kdy se Bruno snaží najít útěchu u boha a vstupuje do křesťanskýho semináře. Vše co týče kolem křesťanství mě odrazuje ale to je víceméně jen můj osobní problém. Jinak vše klapalo tak jak mělo. Za mě si tenhle film vysloužil 3,5(slabší 4)hvězdy. Na závěr ještě jednou dodám, že nejde o žádnou krvavou jízdu ale o sondu do mysli vraha o tom co se v něm odehrávalo než spáchal svoji první vraždu. ()

patto

nepochopený a pritom výborne spracovaný film. Je dôležitým náhľadom do mysle vzniku a príčin psychicky chorého človeka. Môžeme sa len dohadovať, aký život by viedol Bruno za iných okolností, vyrastajúc v milovanej rodine so správnymi vplyvmi, sexuálnym usmernenim a porozumením... Stále nedostatočne rozlúsknutej otázky, či sa človek vrahom rodí alebo sa vrahom stáva okolnosťami udalosťami, výchovou atď. Za mňa 70% ()

Johnny.ARN odpad!

Čo to kurva ...? Chalan mal celý život DDD a túžbu niekoho dať dole. A konzílium lekárov či kia piča to chcela byť to dve hodiny riešia. Od pohľadu psychopat, dalo sa to povedať, že hej, honkám si rád, ešte radšej pri tom myslím na to ako niekoho dávam dole pramení to z mojej minulosti. Serus nazdar, povraz a pohombať sa vo vetre. ODPAD! ()

petrsv

Psychologie se začala více rozvíjet někdy v 19. století a cesta k dnešním poznatkům byla dlouhá. Tento film je právě o té cestě, kdy lékaři museli dostat informace z vrahů a úchylů, aby se věda pohnula někam dál. A že to nebylo pro slabé žaludky, je pochopitelné. Někteří diváci účel filmu nepochopili, ale i takové filmy jsou potřeba, aby si někteří nemysleli, že nám ty znalosti spadly z nebe. Natočeno celkem dobře, perfektně zahráno i dětskými herci. ()

• Natáčanie prebiehalo od 10. júla do 21. augusta 2019 hlavne v regione Occitanie (Franczúsko). (Arsenal83)
  • Významná časť hudby je prevzatá od organistu, klaviristu a profesora kompozície Oliviera Messiaena (1908-1992), ide o dielo "Quatuor pour la fin du temps" (1941). (Arsenal83)
  • Vrahovo pravé jméno ve skutečnosti znělo Jean-Marie Bladier. (HorrFi)