Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (CinemArt SK)

dopitak

V porovnání byli Vlastníci skvělí. Tady se stydíte střídavě za herce, za dialogy, za scénář. Kdyby natočili o té skutečné události film zvenku, tedy tu malou část kde se hejtman snaží nahnat body, a kdy místní SDH s velkou pompou složí nafukovací hrad, dalo se z toho s některými nápady něco vytřískat. Většina se ale odehrává v čugále, a její cestující nemůžete počastovat nevulgárně. Prostě sorry pane Havelka, ale tohle bylo velký hnědý eee. ()

Nin

Mimořádná událost má poměrně dost dobrých vtipů. Ale taky poměrně dost vtipů, které jsou opravdu nevydařené. Zase jsem byl trochu v šoku z české současné filmařiny, protože u americké a britské produkce se nestává, že máte tolik mizerně natočených scén. U Britů a Amíků můžou být blbé vtipy, ale blbě odvyprávěné? U mnohých scén je znát, co mělo být zhruba vtip, ale bylo to tak blbě podané, že když jsem byl v kině v téměř plném sálu lidí, tak se nikdo nesmál. U mnohých scén jsem jen pochopil, že to má být nejspíš z nějakého důvodu vtipné, ale nepochopil jsem proč - stejně jako diváci kolem. Konkrétně jsou FAILem různé rychlé střihy k jakýmsi vtipným miniscénkám. Asi jedna se povedla, zbytek nestál za nic. Abych shrnul, proč mnohé vtipy nejsou vtipné... Má to v podstatě tři důvody: Samozřejmě scénář (prostě to na papíře nikdy nebylo vtipné), potom režie (prostě divně natočené) a bohužel dojde i na herce, z nichž někteří prostě nemají ten správný komediální timing - zde to může být i vinou režie. Poslední výtka se ale určitě netýká Ctirada Götze, který snad jako jediný v celým filmu jako komik nezklame. Nechci tu příliš kritizovat, jen mě mrzí velkého potenciálu, který film nevyužil. Opakuji, že slušných vtipů je ve filmu dost a nakonec je film sympatický. Bohužel ale příběh není nic moc. Sem tam je tam nějaký fajn nápad, sem tam nějaký až idiotský (např. ztráta panenství byla maximálně creepy...). Scénář se jakoby snaží být co nejvíc šílený, ale zároveň se snaží vymyslet, aby to působilo reálně, a to až do takové míry, aby si naivnější diváci mysleli, že se to takhle nějak mohlo stát (pro tuto snahu je pro mě hlavním důkazem konec s jakoby reálnými záběry, kde postavy hrají jiní herci, což má naznačovat, že se jedná o reálný předobraz filmových hrdinů... což samozřejmě není pravda, jsou to prostě jen jiní herci). Kdyby to byla víc "crazy komedie" a vykašlali se na to, že je to "podle skutečné události", udělali by líp. Ale na české poměry posledních let nakonec docela OK komedie... (6/10) ()

Pítrs85

Vlastně mě to relativně vysoké hodnocení překvapuje. Mimořádná událost je totiž mimořádná hlavně svým pojetím (možná dokonce originalitou nebo minimálně chutí natočit komedii jinak než je vkus většinového diváka), mimořádná tím, že čeští filmaři ještě pořád dokáží natočit komedii, u které se nejen zasmějete, ale dokonce se nebudete cítit trapně (a to už něco znamená). Jasně, některé vtípky jsou recyklátem již viděného, ale ten film prostě šlape. Jestli jsem si kdysi u filmu 127 hodin říkal, jak moc dokáže být strhující, když je celej o chlápkovi zaseklým ve skále, stejně tak jsem měl pochybnosti, jak moc může být vtipný film o pár lidech zaseklých ve vlaku. A opět zbytečně. Navíc moji oblíbení Plodková s Pleslem si to tu dávají stylově. ()

Malarkey

Něco na tom Jirkovi Havelkovi musí být, když už se mi po druhé stalo, že jsem viděl jeho film a svým stylem a humorem mi připomněl nejslavnější komediální období československé filmové éry. Mimořádná událost je mimořádný film. Stylem, humorem, provedením. Herci záměrně přehrávají, ale nedochází tu k parodii. Každá z těch postav je osobitá, zábavná. Mnohdy i hodně zajímavá. Těch 103 minut uteklo v tom motoráčku jako prd, a že jsem si to tak užil neovlivňuje ani to, že rád jezdím vlakem. Tohle je opět povedená záležitost a ctí kvality režiséra předchozího filmu. Už teď se nemůžu dočkat, s čím přijde příště. ()

Wacoslav1

Já nechci umřít jako panna v kostýmu papouška! Ok zatím co Vlastníci mě vesměs minuli, tak tohle je přesně ten typ absurdní píčoviny s nekompromisním cynickým humorem, že jsem se bavil od začátku až do konce. Jako železniční expert bych sice našel pár technických nesmyslů, ale co už tenhle film je když se to tak vezme absolutní nesmysl v tý nejvíc krystalický podobě, ale za mě žádnej problém. Tentokrát good job.80% ()

• Scéna, kdy muž před vlak dával větev a měl u sebe papírky, z nichž i jeden byl s textem „Allah Akbar“ ukázaným ve filmu, je podle skutečné události, kdy v roce 2019 se senior snažil vykolejit vlak kládou s papírky kolem, které měly usvědčit muslimy jako viníky. K tomu nakonec nedošlo a byl odsouzen. (AhojTuHanka)
  • „Názvem si nadbíháme, ale samozřejmě doufám, že ano, že to bude pro diváky mimořádný zážitek v mnoha ohledech,“ řekl režisér a scénárista filmu Jiří Havelka. (SONY_)
  • Postavy na konci filmu nejsou skuteční aktéři, jedná se o komparz, který za herce zaskakoval. (Lentilkatka)

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)