Moje láska, mon amour

• Francúzsko Mi iubita, mon amour

Jeanne (Noémie Merlant) jede s přáteli do Rumunska na rozlučku se svobodou. Tam se setká s Ninem (Gimi Covaci) a jeho rodinou. Jí je sedmadvacet let, jemu sedmnáct. Přestože pocházejí z úplně odlišných světů, pro oba je toto setkání začátkem vášnivého a nezapomenutelného léta. (Cinemax)

DJ Kritik

Byť na začiatku cesty okradnutý v Rumunsku, to si človek vie predstaviť. Ale skončiť v cigánskom dome a žiť tam tri či štyri dni, nie je až tak na predstavu. Tu je film predostretý hlavne o tých pocitoch, keď sa objavuje niečo, čo si nevieme predstaviť. Herečka, ktorá žije v Paríži a cigánik, ktorý v Paríži vyberá popolnice a potom ten tovar predáva. Dva ľudia z jedného mesta, ale iného sveta. Všetko je tak trochu predvídateľné, ale ten pocit, ktorý má človek na začiatku filmu, akosi nadobúda iné rozmery. Časom ako film plynie sa dokonca vytráca, ale na konci je divák zmätený a je celkom mimo. Režisérka si zahrala hlavnú úlohu a dala do toho všetko. Pekné na pozeranie, smutné pre život. ()

NagatoPein

Zaujímavý malý film, ktorý rozhodne vzbudzuje emócie. Niekedy je trochu nereálny, niekedy balansuje na hrane pedofilie, no celkovo dáva zmysel a pozerá sa príjemne. Trochu sonda do sveta rumunských ciganov, aj keď je to viac príbeh o mladickej láske, ktorý sa len odohráva na rozmedzí dvoch sociálnych skupín z iných krajin. ()

mira.l

Tak tahle familie rozeřvaných rumunských cikánů mě fakt nějak neoslovila. Jediným světlým okamžikem tak zůstává krátký pěvecký výstup Noémie Merlant, protože její kozičky zase až tak rajcovní nejsou. ()