Sněžný levhart

(festivalový názov)
  • Francúzsko La Panthère des neiges (viac)

Cestovatel Sylvain Tesson se vydává s fotografem Vincentem Munierem do Tibetu. Doufají spatřit jednoho z nejvzácnějších tvorů planety – sněžného pantera. Meditativní putování umocňují působivé obrazy a podmanivá hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise. (Dny evropského filmu)

MyrnaAlec

Země smrdí lidmi. Všude se roztahují. Zde se nadšenci vydají do zimy a 5000 m. aby číhali na bájného, mystického tvora. Kniha je ještě víc filosofická a zacílená. Hudební doprovod zdaleka nebyl tak důležitý. ()

Axident

Vynikající, intimní dokument, plný úcty a obdivu k přírodě, dávající maximálně v tibetských horách, daleko od Západního světa vyniknout, jak moc se naše zhýčkaná a bezohledná moderní civilizace vzdálila symbióze s planetou a přírodou. Aneb dva francouzští nadšenci na meditativní výpravě za nafilmováním sněžného levharta. Ohromně silné, lidské, autentické, dovolím si nesouhlasit s nedůležitostí hudby, dle mého byla naopak v klíčových scénách dosti zásadní a překvapivě skvěle se tradičně tklivý Cave k dechberoucím panoramatům a svobodné zvířeně horských pustin hodil. ()

Dny Evropského filmu jdou do kin

Dny Evropského filmu jdou do kin

05.04.2022

DEF již 29. rokem divákům nabízí kvalitní, výhradně evropské filmy. Hlavní část DEF proběhne v Praze od 6. do 10. 4., ale také v Ostravě (7. – 10. 4.), v Brně (8. – 12. 4.) a do 13. 4. v dalších 8… (viac)