Krvavé pomaranče

• Česko Krvavé pomeranče (viac)

Zadlžený pár dôchodcov sa snaží vyhrať tanečnú súťaž, minister hospodárstva je podozrivý z daňových únikov, dospievajúce dievča sa zoznámi so sexuálnym maniakom a mladý právnik sa usiluje vyšplhať na spoločenskom rebríčku. Ako sa dá očakávať, víťazom nemusí byť ten, ktorého sme tipovali. Výbušný koktail postáv rozohráva Jean-Christophe Meurisse vo svojom druhom celovečernom filme. (Film Europe)

Aljak

Zaujímavý súbor príbehov, ktoré sa chtiac-nechtiac ocitnú na línii satiricko-sexuálneho sprisahania. Spočiatku ma to celkom bavilo, keďže postavy boli skutočne zaujímavé, a aj príbehy mali vcelku dobrý nábeh. Len škoda, že to potom išlo do takých absurdných zvratov, ktoré nepôsobili zrovna realisticky. Ale aj v týchto situáciách to dosť ťahali vpred dôvtipné dialógy a hravé scény, ktoré trýznivým spôsobom hlavných hrdinov stavali do nelichotivých situácií. Ubrať trochu tej absurdnosti, bolo by to odosť lepšie (aj keď, už by to možno nebolo také originálne). ()

rivah

Hořká, otřesná černá satira. "Starý svět umírá, nový bojuje o narození. Nyní je čas zrůd"(Gramsci). Současně probíhají děje: pár důchodců zavalených dluhy zkouší vyhrát taneční soutěž a pak všechno vzdá, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, šestnáctiletá dívka s připravuje a má první sex a pak znásilněna sexuálním zvrhlíkem, syn důchodců, mladý právník se zkouší vyšplhat po společenském žebříku.Hledání optimismu proti životnímu chaosu. ()

blondboss

Drsne humorná sonda do najväčších neduhov nielen francúzskej spoločnosti, ktorá svojim čiernym humorom búra hranice vkusu a nevkusu, bizarnosti, ale aj humoru ako takého. Zopár scén som mal problém aj dopozerať, aj keď boli natočené zaujímavým spôsobom. Film ťažký na strávenie, ale za to ľahký na pochopenie. Nie je to ale bizár pre každého, svojho menšinového diváka si to ale určite nájde. Na môj vkus tu ale bolo až moc naprázdno vyplnených kecov. 55 % ()

Willy Kufalt

Buď mám v tomhle ohledu strašnou smůlu nebo vážně ta současná tvorba stojí až na výjimky za... nechci říci za co... ale po dlouhé době jsem se odhodlal na novinku do kina a byla to ještě horší volba, než naposled. Proboha, co to zase mělo být? Doba, kdy se brutalita, fekální humor a trapné nechutnosti staly téměř běžnou součástí mainstreamové produkce, sice už trvá déle, ale proč má někdo potřebu tohle využívat i jako součást artově laděného filmu (noo... spíše pokusu o art), nechápu zhruba stejně, jako samoúčelné využití dnes tolik módní roztřesené kamery ve vybraných scénách. Ach, jak trapně mi bylo u některých scén, v nichž se další z řádky tvůrců snaží překračovat hranice a provokovat až do nechutně obludných rozměrů a vnímal, jak se půlka lidí ze sálu během promítání vytrácela... a málem jsem se přidal, kdyby tam neseděla i známá kamarádka. Když pominu otravné scény s dívkou, která strašně lační po sexu, přestože se toho bojí, tak o první polovině ještě dokážu říct, že se mi celkem líbila, i když jde o nevyrovnanou mozaiku několika prokládaných příběhů. Později jsem byl už jen naštván na tvůrce, jehož nový snímek teď oblétá svět a natvrdo kazí dobré jméno francouzské komedie včetně politické satiry, jejíž prestíž poctivě budovaly celé generace jeho předchůdců. J-Ch. Meurisse by se měl podívat na Mockyho Y a t-il un Français dans la salle?, případně Zamini od Taverniera, ať vidí, jak lze spřízněná témata zpracovat úderně, vtipně a možná i provokativně, aniž by to spadlo do nechutných fekalit. Jednu hvězdu dávám napůl za Denise Podalydèse (v menší, ale výrazné roli ministra Thieryho), který v téhle slátanině mrhal svým talentem, napůl za povedený závěr, který alespoň na konci dodal dílu rozumnou myšlenku. Ani ta však plně neomlouvá to, čeho jsem musel být svědkem v řadě předchozích scén. [30%] ()

Cheshire42

Takměř celý film jsem seděla v údivu a čirém šoku. Chvílemi jsem vůbec nechápala proč se lidi smáli a měla jsem pocit že jsem divná a přišla jsem o veškerý smysl pro humor (možná to bylo také tím, že to byl můj sedmý film na pořadu dne v Cannes), ale to byl tak těžký film, že mi trvalo strašně dlouho to zprocesovat. Já například miluji Tarantina a jeho černý humor, ale todle bylo pro mě naprosto nové. Francouzi se zjevně ničeho nebojí. Po filmu jsem měla velmi smíšené pocity ale hned ráno poté a doteď na to vzpomínám, jako na krásný a uspokojující film. A to jen díky poslední sekvenci, kdy naberete novou naději žít, tento film je v podstatě jedna velká oslava Karmy a spravedlnosti, i když lehce brutální. ()

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

9. ročník Be2Can startuje už tuto středu!

03.10.2022

Už tuto středu začíná Be2Can v 34 kinech po celém Česku! Zahajovacím filmem bude stejně jako v letošním Cannes zombie komedie Poslední střih od Michela Hazanaviciuse. 9. ročník přehlídky… (viac)