Reklama

Reklama

Veľká sloboda

(festivalový názov)
  • Česko Velká svoboda (festivalový názov) (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

V povojnovom Nemecku je Hans znovu uväznený za to, že je homosexuál. V dôsledku existencie paragrafu 175 je jeho túžba po slobode len márnym snom. Jediný stabilný vzťah v živote preto nadviaže s dlhodobým spoluväzňom Viktorom, odsúdeným vrahom. Počiatočné zhnusenie pomaly prerastá do lásky. (Filmový festival inakosti)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (4)

Dzeyna 

všetky recenzie užívateľa

Chvílemi naprosto super, ale chvílemi strašně vágní. Nicméně nebýt Hanse, tak tomu chybí mnohem více, než takhle. ()

Arsenal83 odpad!

všetky recenzie užívateľa

Už z počiatočných záberov naznačujúcich fajčenie vtáka poloplešatým úchylákom či vnikanie údom do konečníka privodilo zdravému človeku nezvratnú chuť vyprázdniť obsah vakovitého orgánu zvaného corpus ventriculi. Neviem prečo sa ale homosexuál tak strašne sťažoval, že ho zavreli do basy, lepšie miesto pre takých predsa ani nie je, to sú pre neho niečo ako nekonečné sexuálne orgie. Prípadne, ak je romantická duša, nájde si aj stáleho spoločníka na vzájomné prehrabávanie sa v konečníku. Je to v podstate bordel zadarmo. Takže žiadna dráma. ()

Reklama

TroiMae 

všetky recenzie užívateľa

Ironie osudu ukazují, jak jde ve vězení nacházet stopy lidskosti a blízkosti, stejně tak jak je možné je mimo vězení ztrácet. Hranice svobody, lidskosti a blízkosti jsou jen zdánlivě určovány zdmi, ploty a represemi nebo milostnou orientací. Otevřenost a odvahu k překročení fyzické a duševní vzdálenosti, k doteku a vztahu, je třeba hledat v sobě. ()

Tosi 

všetky recenzie užívateľa

No, nebylo těm klukům tentkrát co závidět. A to ten paragraf 175 zrušili až v roce 1994.  Kdo je gay, je sexuální deviant a šup s ním do lochu. A vo tom to celý je. Vězeňský drama, který od diváka očekává docela dost, ale umí to vrátit precizní filmařinou a výkonem Franze Rogowskiho, kterej má ksicht vyloženě pro film. ()

Galéria (22)

Reklama

Reklama