Hromotluk

George (Gérard Depardieu) je stárnoucí filmová hvězda na sklonku života. Aïssa (Déborah Lukumuena) je poloprofesionální zápasnice, která pracuje jako členka ochranky. Když si Georgova pravá ruka a jediný přítel vezme na několik týdnů dovolenou, je Aïssa okamžitě jmenována jeho náhradnicí. Mezi touto pragmatickou mladou ženou a rozčarovaným hercem vzniká jedinečné pouto. Navzdory všem jejich rozdílům vyjde najevo, že jsou si podobnější, než si původně mysleli. (Cinemax)

Arsenal83

Myslel som, že taký maetsro Depardieu svojou stavbou tela už vo svojich filmoch nenájde konkurenciu, ale pardon. Oni tu našli nosorožca, ktorého skôr preskočíš ako obídeš a dokonca aj zúfalého mladíka, ktorý bol ochotný za pár chechtákov ju bozkávať. No "ju". Neviem to presne posúdiť, keďže máme desiatky pohlaví, ale žena by mala vyzerať inak. Film má značku komédie, ale na zasmiatie tu nie je vôbec nič. Je to dráma, no bez vypätia a Depardieu je len verziou samého seba len sa volá George. ()

BarryLyndon

Často tu nadáváme, že jsou dnešní filmy přeplněné archetypem starého bílého šaška, kterého z brindy tahá mladá černoška. No a to je v podstatě tenhle film. Také by se to dalo nazvat woke art remakem Bodyguarda s Costnerem. No a na druhý pohled je to fajn artovejsi dramedy o stárnoucím herci a jeho pravé ruce.  Já si to užil, protože mám pro Gérarda slabost, který dost dlouho platil za nej herce mimo Hollywood. Tady geniální nebyl, ale ty záblesky jeho herectví byly moc fajn. 7/10 Moc bych si přál aby se ještě někdy někde vysvihnul k top výkonu, má na to... ()

MickeyStuma

Životní kontrast mezi stářím a mládím, ze kterého vzejde skutečnost, že věkový rozdíl nic nemění na životním údělu. Máme tu stárnoucí filmovou hvězdu, kterého už život unavuje a jako protipól mladou poloprofesionální zápasníci jinak živící se jako členka ochranky, kterou zase unavuje v životě něco dokázat. Osud tyto dva dá dohromady, když je právě ona určena hercovi dělat ochranku. Tím se oba dostávají do životní konfrontace a sociální rozdíl v tom nehraje žádnou roli. Divákům je jejich společná charakterizace napovězena stejnou fyzickou postavou a tak vnímavý divák předem odhalí, jakým směrem se příběh bude ubírat. Zpočátku jsou oba na první pohled odlišní, a tak i odpudiví, ale když dojde k prolomení jejich vzájemných charakterových sympatií, po psychologické stránce dojde nejen k oboustrannému emocionálnímu týrání. Námět příběhu je hodně k zamyšlení. Daná problematika poukazuje na spokojenosti v životě a odvahy přijmout nejen své životní i profesní nedostatky, ale přijmout je nekriticky i u druhých. Svým způsobem je to hlavně o soucitu a přijetí sebe sama. Na dnešní dobu už nijak nepřekvapí, že bylo použito rasového rozdílu hlavních protagonistů, což tady nijak nevadí, ale rasový kodex BLM Lebensborn by si tvůrci odpustit mohli. Ano, opět tu má černoška milostný vztah s bělochem.  Snímek je jinak v zásadě skromný, jednoduchý a pomalejší tempo inklinuje až k artu. Toho se však nedosáhlo a je to možná škoda. Mohlo by to třeba vyznít o něco lépe. ()

Marze

Necitil jsem emocionalni napojeni na nesympaticke postavy, ale to byl asi zamer. Snaha o dojemnost tu je. Kdyz se tipek libal s tlustou cernosskou ranarkou, zvedl se mi zaludek. Ale Francouze nikdo moc nechape. Film si tak nějak nezáživně plyne a najednou je konec. Původní smysl filmu vzbudit údiv a úžas tu chybí. ()

Trixinka

Joooo, ona to byla komedie. Tak to mi teda nedošlo. Ani jednou jsem se nezasmála, neusmála ba ani neuchechtla. Depardieu vzhledem ke své muskulatuře a věku, už asi jiný druh filmu nenatočí, pokud zázračně nepůjde do sebe a neshodí nějaké ty desítky kil. Paradoxně mě přišlo, že to byl životopisný film o něm - stárnoucí filmová hvězda na sklonku života. Nebo že by fakt? :D ()