V jednom domě si neustále hrají děti a ruší nájemníky. Nájemníci se tedy rozhodnou vyklidit dětem jednu společnou místnost, která je plná krámů. Kluci přitom objeví záhadnou truhlu s poklady. Rozhodnou se pátrat sami, komu ten poklad patří. Ve zmatku kolem sousedky, rozsypaného uhlí a jednoho drzého puberťáka se ale věci z truhly ztratí… (Česká televize)

rakovnik

Téměř detektivní příběh pro děti, odehrávající se ve dvou studiových prostorech, kterým vládne domovnice v podání výborné Ivy Janžurové. Mezi spoustou motajících se dospělých postav několik dětí uklízí a hádá, kdo jim sebral "poklad". Průměrný film se zajímavým obsazením. ()

Šimpy

Jo, tak tohle byla špička. Kdybych to viděl jako kluk, tak by to bylo ještě lepší...přesně takhle jsme u nás v bytovce s kamarádama blbli. A všichni zúčastnění herci hrají naprosto uvěřitelně své figurky. A těch hlášek, co tam padají...ať už z úst Janžurové, Cízlera a dalších. :-D ()

Pitryx

Paní Janžurové čtyřicet. Ta to pozvedla hned o dvě úrovně výše. Jinak je to inscenace pro děti, takže mne to nějak moc nebavilo. Když vidět podruhé, tak jen kvůli paní Janžurové. Dětští herci nic moc, ani Honzík z Arabely tu nějak zapadá a není moc vidět. ()

vinducha

Zábavné vyklízení sklepa s dětskými herci , a navíc role správcové byla přidělena paní Janžurové , a ta zase hláškuje jak o život  . Geniální scénky stojí a padají většinou s ní. "ÁAa , copak je? Co , Ne nic , to sem si škytla pane Krajča ,  já mám takový škytání , to mám po mamince , ona taky takhle hodně škytala. " Sice film pro děti , ale i tak suprová zábava na 1 odpoledne. ()

Stefi_836

Ano je to průměrný film pro dospěláka, ale já to hodnotím nadprůměrně jako děcko.... a navíc  přidávám i jednu hvězdu navíc za Janžurku i za tu marihuanu, na rok 1983 čumím, že tam byla vůbec zmínka a to v inscenaci pro děti! ()