Obľúbená hviezda veľkého plátna, Steve Martin, žiari v tomto dojímavom filme o slobodnom otcovi, ktorý objaví radosti a bolesti otcovstva po adoptovaní dcéry. Všetko je v tomto vzťahu v poriadku pokiaľ sa medzi nich nezačne miešať miestny politik. Vzťah medzi otcom a dcérou len zosilnie potom, ako začnú bojovať aby zostali rodinou. S hviezdnym obsadením a skvelými výkonmi Gabriela Byrne, Stephena Baldwina a Catherine O'Hara, Život naruby je úchvatným filmom, ktorý vás iste zabaví! (Disney+)

monolog

Dobrej film, i když nějaký drama bych v tom nehledal, spíš vážnější komedii. Navíc už od rozdání karet je jasný, jak to dopadne. Následné odkrytí jen potvrdí, co jsme si celou dobu mysleli. Ale příběh je celkem fajn, přestože hodně zjednodušený, plnej těch sentimentalit, který ve skutečnosti nejsou možný, ale každej je miluje a chtěl by zažít a se strašně klišovitým koncem. Některé postavy se chovají přinejmenším podivně, když už ne nerealisticky (náhlé otočení mrzouta a samotáře MCCanna, chování Mathildy na konci k Newlandovým, chování Newlandovy manželky atp). Ale oceňuju jednu z nejlepších rolí Stephena Baldwina a taky se mi líbil dabing, což je přinejmenším neobvyklé. ()

Tosim

Vnímavý divák samozřejmě pozná, že se "něco stane", jak bylo ve filmu řečeno. U takového typu snímku to ale nevadí, protože na tohle všichni čekáme ;-) Je to doják a inteligentní humor (ale třeba i ten ve scéně "brekot u soudu") obrušuje hrany. 70%. -AŽ JEDNOU VYHRAJU, TOHLE MĚSTO UVIDÍ. -POSTAVÍŠ SNAD KNIHOVNU? ()

nash.

Jistě, je to sentimentální, je to předvídatelné, ale je to tak milé a laskavé, že to filmu ochotně a rád odpustím a nechám se pro změnu zase jednou beze studu filmové pohladit. Steve Martin jako autor ukázal, že psát umí (knihy Prodavačka i Potěšení ze své společnosti bylo radost číst), hrát taky, takže i svého mrzouta dokáže podat jako sympaťáka, pouze zlomeného zradou ve chvíli největšího štěstí. Prostě jeden z těch filmů, které určitě nečekají ve schránce obálku od Oscara, na nic si nehrají a pokaždé dokáží potěšit a spravit náladu. Alespoň u mě to zabírá. ()

J.CTORN

Nechápu místní hodnocení, tenhle film je tohoto typu filmu fenomén, proč? Je to jednoduchý, prostě tak jak v některých filmech jsou záporáci a hlavní postavy, tady musí rozhodnout váš mozek a vaše morálka, obě strany které spolu soupeří, nejsou dokonalý, každý udělal nějaké chyby a poučil se z nich, kdo jich ale udělal víc a jaká volba je spravedlivá, to je otázka na každého. Tenhle film není a to varuji komedie, ano někdy je tu nějaká vtipná scéna ale na to se tu nehraje, hraje se tu na to jak se při filmu cítíte a jak cítíte tu nespravedlnost kterou někdy soudy předkládají. Postavy jsou taky velice fajn a myšlenka či scénář jsou geniální. Radost se na to dívat. 5/5 ()

Dale

Tento film si už od začiatku hádže polená pod nohy infantilným chovaním postáv. Muž havaruje a ranený uteká vykradnúť dom. Potom matka vezme malé dieťa a v aute s minimom benzínu sa vyberie v zime do lesa. Potom pešo dôjde k domu, ale miesto, aby zabúchala na dvere, tak si sadne pred dom a zamrzne... Ani zvyšok výsledný dojem príliš nevylepší. Adopcia, vychovávanie dieťaťa a súdenie s pravým otcom, nič, čo by diváka dokázalo chytiť a zaujať. Toto sa Stevovi príliš nepodarilo ()

• Alana Austin byla nominována na Yong Artist Award za nejlepší výkon mladé herečky v hlavní roli. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Silas Marner" od anglického romanopisce a novináře George Eliota z roku 1861. (Terva)