Podle vlastního scénáře natočila hollywoodská hvězda MICKEY ROURKE nejosobnější film své kariéry. Při jeho natáčení došel až na pokraj sebezničení, neboť sám vstupoval do ringu bez dabléra. Profesionální boxer Johnny Walker (MICKEY ROURKE – 9 A ½ TÝDNE, SMYSLNÁ ORCHIDEJ, SIN CITY) má již svá úspěšná léta v ringu za sebou, a tak se drží více skleničky než boxerských rukavic. Pár dolarů, utržených za zápas, jsou příliš velkou daní za zdraví, které se díky četným úderům do hlavy zhoršuje. Navíc se Walker setkává s náladovou Ruby, majitelkou neprosperující manéže s poníky. Přestože každé další zranění hlavy může být pro Johnnyho smrtelné, vstupuje znovu do ringu, aby vydělanými penězi odvrátil krach Rubyina podniku. (oficiálny text distribútora)

Flipnic

Já prostě nemůžu jinak ... Rourke je úžasnej a film není ani tak o boxu, jako romantickej slaďák, proti kterýmu jsou třeba i dnešní korejský TOP slaďáky "čajíček" ... Fakt paráda, i když vykrádá maličko Rockyho ... Rourkův hereckej výkon potulnýho boxera "pakoše" je ještě o level výš než ten Stallonův ... člověk mu to fakt věří, že ten člověk takovej je ... ()

Faustka

[:Poťouchlé sudičky přichystaly Mickeymu do kolébky boxerské rukavice a také notnou zabejčenost, až s bezhlavostí se vrhat vypracovanou hrudí a přesnými údery zjevivším se překážkám.] I když tady jeho bojovnost krapet pokulhává.. Johnny Walker ve větší míře rány přijímá, než rozdává a pověstný sexappel, jímž pouhým pohybem těla, spíš než vyřčenými slovy směřuje chtivé dámy do fáze lechtivých představ se zde, kamsi vytrácí. Jenže i když si odepřel okouzlovat něžné pohlaví svými znalostmi(což mu „vlezlý kámoš Wesley“ vrchovatě vynahrazuje).., získává si Ruby skrytou něhou a touhou po laskajícím objetí. :-) …A zrodil se bojovník, který má našlápnuto na namakanější Wrestler. ()

DwayneJohnson

Takový nenápadný předskok k Wrestlerovi. Tenhle film dělí zhruba patnáct let a patnáct Rourkových kilo, jinak maličko podobný děj a pak hlavně hlavní hrdina. Mickey se touhle rolí boxera se srdcem na dlani jen rozcvičival a těch několik let zpátky mu to už konečně vyšlo. S lepší rolí i lepším filmem, i když tomuhle k němu chybí nanejvýš jedna malá hvězda. A to rozhodně není moc. ()

slunicko2

Balada o poctivé a nepoctivé cestě za štěstím. 1) 36letý sexy Mickey Rourke v těsných džínách (boxer Johnny) promítl do svého prvního scénáře zážitky z vlastního boxerského života. Doporučuji k četbě jeho barvitý životopis. 2) Ovšem něco prožít je jedna věc a dokázat předat své pocity divákovi je věc druhá. A zde film poněkud pokulhává. Co je platné, že víme, že zážitky z ringu jsou autentické a že cirkusačku Ruby hraje Rourkova manželka (už 6 let a ještě jeden rok jim zbývá), když na obrazovce vše vyznívá tak sterilně? Nejasný konec příběhu rovněž nepřidá. ()

Visáč

Rourkov obskurný vanity project a prvá zastávka na ceste do pekla. Je to celé hodne melancholické, pozvolna plynúce a bez silných momentov, ktoré by vlečúce sa tempo príbehu nejak okorenili. Dokonca aj Claptonova gitara v soundtracku mi po chvíli začala liezť na nervy. Poznámka na okraj: Chris Walken steals the show. ()

• Herečka Debra Feuer, ktorá vo filme stvárnila objekt lásky hlavného hrdinu, bola v tom čase skutočnou manželkou Mickeyho Rourkea. (Mordenroth)
  • Mickey Rourke vycházel při psaní scénáře ze svých zkušeností s boxem. Jeho kariéra byla trnitá, a tak většinu času pil alkohol. O návrat do ringu se pokusil znovu v 90. letech, ale ani to se mu nezdařilo a tak se nadobro vrátil k filmu. (Rodriguez)