Light on Me

• Južná Kórea 새빛남고 학생회 (viac)
Južná Kórea, 2021, 4 h 49 min (Minutáž: 18–19 min)

Woo Tae Kyung (Sae-on Lee) je 18letý student střední školy, který je celoživotním samotářem. Novému učiteli (Ki-hyun Lee) je to líto a nabídne mu, že mu pomůže, čehož po úvaze Tae Kyung využije, a tak učitel přijde s nápadem zapojit ho do školní rady. Srdečný prezident rady Shin Da On (Chan-yi Choe) a Nam Goong Shi Woon (Woo-jin Go) s tím nemají problém, ale důrazně proti je z neznámého důvodu zdánlivě chladný viceprezident Noh Shin Woo (Yoo-seok Kang). Da On a Tae Kyung si obzvláště rozumí, což se nelíbí Lee So Hee (Seo-hyun Yang), která je do Da Ona už delší dobu zamilovaná a pokouší se tak mezi ně vrazit klín. (kklepkaa)

emkon

Seriál měl velmi zajímavý námět, a má výborné herecké obsazení. Shinwoo a Taekyung spolu vypadají tak roztomile a jsou vážně úžasní. Co mě ale nemile překvapilo, je těžkopádnost vyprávění samotného příběhu. Je to hodně pomalé i na asijské poměry. ()

Nam.94

Jediné co na tomto bl není špatné je vizuál a prostředí.  Zbytek je takový... hrozně moc přeslazený a upřímně jsem se občas cítila trapně. Navíc je to prvoplánové takže jsem byla schopná dost situací či rozhovorů předvídat.  A nechápu proč tohle má 73%, každý kdo viděl v životě nějaký romantický film snad nemůže hodnotit víc jak 3 hvězdami (T_T). Až na zrzavého kluka tam nebyl nikdo sympatický a hlavní trio se mi zdálo basic, jednalo se o tu úplně nejvíc klišé romanťárnu jen místo uťáplé neschopné holky dali uťáplého neschopného kluka. Rozhodně nedoporučuji, jedno z nejvíc cringe bl co jsem viděla. (Jo a taky by mě zajímalo proč je na plakátu dívka, když se jedná o bl seriál a dílo, kde tato dívka nemá ani tolik prostoru) ()

jiri.twist

Nevím ... přesto, že má projekt na MyDramaList naprosto luxusní hodnocení od mnoha tisíc uživatelů, na které naprostá většina seriálů s touto tematikou nikdy nedosáhne, mě projekt za plných deset až tak nezasáhl. Prostě jsem se do něj pustil, aniž bych věděl, do čeho jdu. Styl zpracování je vyšroubován po asijsku do maxima. V prvních dílech mě rozvláčnost a zpracování až vadilo a říkal jsem si, že jsou to nějací mluvící a pomalu chodící roboti. Jaké bylo moje překvapení, když pak na MDL čtu recenze, a tam se o robotech píše. Ovšem postupem dalších dílů mě děj a hlavně jednotlivé postavy úplně pohltily a vím, že to tak tvůrci chtěli natočit. Tae Kyung se svým vzhledem 17ti letého skorodospělce s naprosto dokonalou bílou pletí bez jekéhokoli kazu, skvrnky, vřídku a to samé platí i o Shin Woo-ovi. Byl jsem v šoku, když jsem se na celou čtverku "školského výboru" podíval blíže a jsou v civilním věku 24,25,26,27 let (!!), přičemž ten, co z nich vypadá nejstarší - Shi Woon, je vlastně nejmladší (24). Když nad tím přemýšlím, tak asi opravdu je to velké umění takovýto z pohledu Evropana zvláštní soubor vyprodukovat. Proto je mé hodnocení takové, jaké je, a to jsem se nevěnoval schválně příběhu, abych nikomu nic neprozradil ... 71088 ()

Andrea1717

Roztomilá, ale myslím, že až moc presladená záležitosť. Aj keď Kórea samozrejme v BL seriáloch má podľa mňa vysokú kvalitu na úkor kvantity, ale u týchto študentských to trošku skĺzava až do neuveriteľných scén, kde si 18 roční dávajú pusinky na čelo. Preto mám radšej seriály z "dospelejšieho prostredia", kde sa tým postavám dá viac veriť. Napriek tomu to bolo milučké ako večerníček pre škôlkarov a aj večerníček je dobre si občas pozrieť. ()

• Seriál je adaptací mobilní hry „Saebit Boys High School Council“ od autora Day7. (kklepkaa)