Vražedné svádění

(TV film)
  • Česko Příliš hezké, než aby to byla pravda (viac)

Richard Harland jel se svým postiženým synem Dannym na Glenův ranč, kde ho okouzlila Ellen Berentová. Ač byla zasnoubená, Richard se do ní okamžitě zamiloval. Glen ho varoval, že je to žena sice krásná, ale pro něho se nehodí. Ellen je rozhodnuta vdát se za Richarda a dělá vše proto, aby ji o ruku požádal co nejdříve. Po svatbě se Ellen stěhuje k Richardovi do domu. Na léto odjedou do domu na jezeře, kde Richard pracuje na své nové knize a Ellen se nudí, učí Dannyho plavat a nutí ho, aby plaval víc a víc. Richard chce, aby se Ellen bavila, a pozve na návštěvu její matku s nevlastní sestrou Ruth. Je velice překvapen Elleninou zápornou reakcí nad příjezdem návštěvy. Ruth ukáže Richardovi své malování a ten je tím nadšen do té míry, že jí navrhne, aby mu udělala obálku pro jeho novou knihu. Ellen svou sestru neustále shazuje a vyčítá Richardovi, že ji má rád. Po odjezdu návštěvy Ellen Dannyho utopí. Po Dannyho pohřbu Richard prodá dům a bydlí u Eleniny matky. Ellen ze sebe dělá oběť a Richard stále ještě zaslepený láskou si vůbec nepřipouští, že smrt Dannyho způsobila Ellen schválně. Uvěří nakonec, že Ellen nemá doopravdy ráda nikoho kromě sebe a že je tomu ochotna podřídit naprosto všechno? (oficiálny text distribútora)

Oskeruše

Chtěl bych natočit film pro ženy. Zaslouží si přece něco kvalitního, ne? No, takže co bych k tomu tak potřeboval. Jasně, romantickýho hrdinu. Musí vypadat alespoň trochu k světu a mít dítě. Na chlapa s dítětem prej ženský letí. Co manželka? Ne, ta se mi nehodí. Tak ji nechám umřít – třeba při autonehodě. A to dítě, dejme tomu syn, by v tom autě mohl sedět s ní. A odnést si do života parádní psychický trauma. Koneckonců, proč jen psychický. Tak to bych měl nešťastného vdovce, který se láskyplně stará o svého tělesně postiženého synka. Chytré. Co dál? Otec se musí zamilovat. Třeba do… do nějaké Popelky. Popelky, která má zlou nevlastní sestru. Zlou, ale mnohem krásnější. Počkat, to už tady bylo. Hlavně abych natočil něco originálního. Už vím, prostě to prohodím. Otec se napřed zamiluje do sestry, Popelka si bude muset počkat. Zlá sestra, to se snadno řekne. Jenže jak zlá? Bude Popelku bít a donutí ji přebírat hrách? Houby, to není ono. Tenhle film nemá být žádná pohádka pro děti. Sestra musí být mnohem drsnější. Co takhle psychopatická vražedkyně? Chorobně žárlivá bestie s andělskou tváří? A celé se to bude odehrávat v rozkošném domě u jezera. Sakra, já jsem geniální!!! ()

majo25

Na pôvodne spracovanie z roku 1945 s Wildom a krásnou Ternyovou to v žiadnom prípade nemá. Iba ak v tom, že začiatok nie je tak nudný a niektoré dejové kapitoly sú rýchlejšie preskočené. Oproti pôvodnemu filmu tam však sú aj niektoré výrazné zmeny, najvýraznejšia asi tá, že postihnutý chlapec je spisovateľov syn a nie brat. Herecky nie je film zle obsadený - Daffy sa do romantických rolí hodí, známy záporácky herec Larry Drake už menej, no a Loni Andersonová je už trochu za zenitom na takúto rolu. Síce udržiavaná a nastajlovaná, ale už jasne cez štyridsať. Inak ide o klasické televízne spracovanie zamerané na nežnejšie pohlavie, v ktorom zaujímavejšie príbehové momenty prídu až v závere. Triler v zozname žánrov je prisilné slovo, ale je to tak aj v pôvodnom filme. ()

Roman.Ticka

Mám ráda Duffyho, mám ráda osmdesátkové filmy, tenhle měl být původně kulisou při žehlení. Původně. Ale nějak mě vtáhl do děje. Nelíbila se mi Loni, hlavně zpočátku vypadala děsně uměle, později zlidštěla, ale jen vzhledem, ne svým jednáním. Film si na nic nehrál, nepotřeboval tunu hlášek, efektů, skvělou hudbu ani nadprůměrné herectví a přesto! Nebo právě proto?! Byl to příběh jedné nemocné ženy, která potřebovala léčbu a ne toleranci rodiny a okolí. Pro mě byl varováním, že se takové věci stávají v realitě a myslím, že docela často. Jak to bylo přímočaré, ale v závěru docela napínavé a překvapivé, tak to jednoduše píšu a je mi tak nějak lehčeji. Zvláštní pocit hmmm... ()

Rex Mundi odpad!

Neskutočne hlúpa, predvídateľná a umelohmotná znôška telenovelových klišé. Pozerali sme (zbežne) tento film cez víkend v "rodinnom kruhu" so sestrou, len aby sme sa mohli pozabávať, zanadávať si a nahlas smiať na imbecilite postáv a ochrnutom "hereckom" výkone Patricka Duffyho. Len o prsia tromfol svoju filmovú sestru (Glynnis O'Connor), zato hereckou i fyzickou príšernosťou všetkým kraľovala peroxidová kráska Loni Anderson, ktorá má silikón implantovaný snáď aj na pätách, a herecký kurz absolvovala v posteli nejakého treťotriedneho producenta. No a zvyšný ansámbel skrachovaných hercov, ktorí v roku 1988 už asi tušili, že Dallasu a Dynasty definitívne odzvonilo, tak sa prišli zohriať do televíznej sračky, ani netreba viac komentovať. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Bena Amese Williamse. (Terva)