Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

Gilmour93

„It's better to be dead and cool, than alive and uncool.“ Rourke a Johnson. Jeden tak cool, že mu jinak jako kámen chladný Brian Bosworth poníženě pucuje hadříkem chromované díly na mašině a druhý oplývající takovým nenuceným charismatem, že po něm skutečný Marlboro Man z reklamy dojíždí vajgly. Dva hustí frajeři, co skočí z 20.patra do kýble s vodou, vedou hluboké řeči o životě a přitom o bytí, či nebytí nakonec rozhodnou rozpadající se křusky. Traduje se, že během natáčení byl v podpaží jednoho z členů zabijácké bandy v kevlarových oblečcích poprvé vědecky zdokumentován Skleníkový efekt a dokonce i to, že na ochlupení genitálií jejich slunečnicovým olejem natuženého šéfa D.Baldwina počal rašit v teplém nevadském podnebí jistý druh exotické houby.. ()

Jizni Tlapa

Tak tyhle dva chlápky mám fakt rád. Role šitá jako na míru Rourkovi. To ,že tuhle roli vzal Mickey z finanční nouze se mi snad nechce ani věřit. Zdálo by se, že jeho role mu byla šitá přímo na míru. Skvělé hlášky, akce a naprosto vynikající hudba!! Tohle je prostě vtipný akční nářez a tak to mám rád a že místo prachů převáží bankovní kára drogy?? A co , je mi to jedno. To , jak tahle western/biker parta vyřídila kevlarový koloušky za doprovodu hudby Bon Joviho mě prostě dostalo!! "Když bejk stárne, tvrdnou mu rohy" !!!!! ()

Gemini

Klasický akční film balancující kdesi mezi béčkem a.....béčkem, hodnotit to jako áčkový film mě napadlo jenom na vteřinu:). Nesnáším všechny Baldwinovy, Dona Johnsona taky nemusím, snad jen Mickey Rourke zahrál zajímavě, ale všechny "hlubší" myšlenky na mě působily nedotaženě a lacině. Ale celkem to pobaví...dobře, celkem dost dost. A dost:) ()

Enšpígl

Až budu umírat, přijde za mnou ďábel a řekne, "Dovolím ti, za tvé kecy na CSFD vzít si do pekla jeden film." Nebudu váhat ani vteřinu a nahlasím roháčovi " Vážený pane ďáble, do vaší říše se beru film Harley Davidson and the Marlboro Man, to proto, kdyby snad peklo trpělo nedostatkem frajerů." Až se totiž bude stavět pomník frajerství, tak na něm bude velkým zlatým písmem vvytesáno: moje, Belmondovo a Rourkovo jméno. Už jenom ten začátek, raní svítání, u okna stojí Mickey do půl těla nahý, nutno říci, že ta půlka fakt stojí za to, jedná se o tu horní půlku dámy, radši to upřesňuju, aby ste mě tady teď nezačaly předčasně slintat. Zapálí si cigáro, oblíkně si koženou bundu, ve dveřích se ještě naposled otočí směrem na postel, kde se spokojeně rozvaluje vysokojakostní kočka, vyjde ven, nastartuje davídka a zmízí za obzorem nekonečných amerických silnic. Je to jeden z posledních filmů éry 80let. Nenáročná, na nic si nehrající akční oddychovka, narvaná hláškáma pro kterou mám kvůli životnímu stylu hlavních hrdinů obrovskou slabost. Nikdy nezapomenu na scénu, jak se má jít Mickey porvat s dvoumetrovým tlustým hovadem, protože si zahrál na šoustanou z jeho ženou. Kámoši mu říkají "Nechoď tam, on tě zabije" a Mickey se jenom tak frajersky usměje a odpoví "Lepší umřít jako frajer než žít jako srab." ()

genetique

Pre mňa je toto nezabudnuteľný film, pretože je to asi prvý akčný film, ktorý som videl. Milujem scénu skoku z hotelu, nemôžem si pomôcť, ale toto je pre mňa klasika, aj keď je to béčko a až tak skvelé to nie je. Pamätní záporáci v dlhých čiernych plášťoch a slizký Daniel Baldwin. Ou yeah! Ale percentá sú subjektívne. 80%. ()

• Tvůrci filmu se dozvěděli o možnosti upravit Ruger Blachawk na ráži .454 Casull z článku od Johna Taffina, kterého proto kontaktovali s tím, aby jim zbraň zapůjčil. Ten odmítl, ale dal jim kontakt na zbrojaře Andyho Horvátha. Puškař pak postavil několik revolverů pro film a údajně i pro Dona Johnsona a Mickeyho Rourka. Je jisté, že revolvery použité ve filmu byly skutečně upraveny na .454 Casull. (HectorHagman)
  • Poslední film ve kterém si zahrál Big John Studd. (Pumiiix)
  • Marlboro (Don Johnson) poučí Harleye (Mickey Rourke), aby střílel mafiány do hlavy, že jsou oděni v kevlaru, ovšem ve skutečnosti by kevlarová vesta nebyla schopna rážím 454.Casull ani 44.magnum odolat. Zásah by obět určitě vyřadil z boje a pravděpodobně i zabil. (HectorHagman)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore