Inspektor Paul Fein se chystá slavit narozeniny a přeje si mít všechny své děti pohromadě. Synové Ben a Eddie, také policisté, a dcera Kate jsou po ruce chybí jen nejmladší Jackie, černá ovce rodiny. Sourozencům se ji nakonec podaří přesvědčit, aby přijela. Jackie však problémy doslova přitahuje. Hned první večer se jí podaří opít a skončit v hotelovém pokoji s ředitelem Novacekem. Ráno se probudí a zjistí, že Novacek vedle ní byl zavražděn ranou z pistole. Vyděšená Jackie volá otce a vyšetřování se rozbíhá. Otec, na rozdíl od bratrů, zpočátku o její nevině trochu pochybuje, navíc na zbrani se našly její otisky, ale chybí tu motiv. Od informátora se Feinové dozvědí, že vraždu údajně objednala Novacekova manželka. Přitom vyjde najevo, že Novacek už předtím jednou ženatý byl a jeho bývalá žena, trpící silnou schizofrenií, se nachází v sanatoriu. Další stopa naznačuje, že s celou věcí by mohl mít něco společného i mafián Rampola, navíc je nalezen zavražděný informátor (oficiálny text distribútora)

BDMarty007

Námět sám o sobě by nebyl špatný, mohla by z toho být i slušná detektivka, ale co z toho scénárista a režisér (ten zejména) udělali je fakt bída. Tak ploché a ještě nekonzistentní postavy, jsem už dlouho neviděl. Naivismus opravdu na úrovni prvního stupně. To i každá postavička z večerníčku má reálnější základ a psychologii než hlavní hrdinka či manželka zavražděného. A platba nájemného vraha bankovním převodem, to už je přece z úplně jiného žánru, z toho, kde si hlavní hrdinové pletou cyankali a celaskon. ()

Rodin

Nikdy jsem to nedokázal zhlédnout celé. Poprvé jsem to vypnul asi po třiceti minutách, podruhé jsem viděl poslední třičtvrtě hodinku. Nepředpokládám, že se v chybějících 15 minutách mohlo odehrát něco, co by mé10% hodnocení nějak výrazně zvrátilo ve prospěch této stupidní krávoviny s nesnesitelně hnusným a tlustým Charlesem. ()

pursulus

Good night, Charlie.¬         Tenhle snímek jsem neviděl v rozpoložení, ve kterém bych byl schopen hodnotiti jej soudně a "objektivně". V zimním čase půjčil jsem si několik filmů s mým oblíbeným hercem Ch. Bronsonem. Byl jsem vděčný za každý záběr, za záběry, jež mne odpoutávaly od světa "tam venku"...¬                 Jo, určitě, souhlasím, mají pravdu ti, kdož se zmiňují o sračce. Souhlasím, bylo to vysráno, vysrodukováno nedbale a bez péče; avšak, je to snímek s mým oblíbeným hercem Ch. Bronsonem, který mne okouzlil v mnohých jiných a lepších snímcích; je to snímek s Ch. Bronsonem, který nemůže zahrát špatně. Nic víc, nic míň. No, vážení, odpad se přece nehodnotí hvězdičkami, že ne? ()

pipapa odpad!

Legenda akčního žánru zakončila svoji kariéru totálním fiaskem v jedné z mnoha ukázkových amerických brakových produkcí. První film trilogie jsem horkotěžko dokoukala jako "ještě stravitelnou kriminálku", kde to Charlesovi a Lesley-Anne Down ve společných scénách hodně slušelo. Na poslední dva filmy trilogie zapomeńte!!! Na to se prostě nedá koukat!!! ()

Martin741

Videne hned po Prani Smrti 1-ke. Teda reziser Ted Kotcheff /Rambo 1/ sa velmi nepredviedol, film ledva drzi pokope, kopa logickych dier, ba veru miestami sa aj porusuju platne fyzikalno -chemicke zakony. Charles Bronson /Death Wish 1 -4/ nevie hrat, teda herecke vykony su mizerne, a to plati aj pre zvysok hercov. Dejova linia je len akysi balast, scenar je nedotiahnuty a vyzera, ze sa ludom okolo scenara do filmu nevelmi chcelo ..... proste som na dvojku a trojku nenasiel doteraz odvahu. 25 % ()