Infinity Pool

• Kanada Débordement (viac)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

Devadesát Dva

Řekl bych, že snad od Cosmatosovy 'Mandy' tu nebyla tak psychotropní záležitost. (SPOILER Alert) >> Hrdina, spisovatel („Jameeeessyyy“), co nemůže napsat druhou knihu (stejně jako Douglas ve 'Wonder Boys', zdá se, že tam u té dvojky, jsme všichni), vydržovaný bohatou manželkou, na dovolené v blíže nespecifikované zemi, která moc na lidská práva nedbá, se po nálevu na pláži s další manželskou dvojicí (Mia Goth jako fanynka číslo jedna, která se k vám na pláži přivrávorá zezadu, aby vám dala handjob of lifetime) dostane do situace, kdy mu hrozí trest smrti za sražení a zabití člověka a následný útěk ze scény. No, představitelé zdejší vlády mu skoro až kafkovsky navrhnou, že trestem sice je smrt, ale za prachy mu vytvoří klona, který může zemřít za něho, následkem čehož, se náš hrdina dostává, nejprve do situace, kde sleduje svého klona brutálně zemřít, aby se pak rozhodl, zůstat, zatímco jeho manželka „to nedává“... a tak se Jameeessyy, vrátí k Mie a jejímu manželovi, aby záhy spadl do spirály událostí, do subkultury, do podsvětí, do temných bran zvrácenosti, nihilismu, záleží, jak se na to díváte, znuděné elity, brány vnímání, psychotropní sex, navíc jsem to sledoval (a sleduju) s bující nemocí, což tomu ještě přidává. Nebudu spoilovat, ale ono to tak nějak ani nejde. Dlouho jsem na tohle čekal a Brandon Cronenberg dokazuje, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu; ale hádám, že dětství, ve kterém je váš otec David Cronenberg nemohlo být ničím normálním, i kdyby to dítě vnímalo jen okrajově. Nicméně, i tak, zatraceně veliký skok dál, ve velmi specifickém a lehce spatřitelném vizuálním stylu, kterým Brandon podle mě dokonce svého tatíka aktuální formou převyšuje, protože tohle je definitivně lepší, než 'Crimes of the Future'. Alexander Skarsgård se po loňské násilné náloži ('The Northman') vrací jako hlavní postava dalšího mnou očekávaného projektu. Zvláštní náhoda, líbí se mi, že hrát umí, ale je to tak 50:50, herectví : jeho severská fyzikalita, vikingské geny. Mia Goth je femme fatale nové generace, neuvěřitelně zajímavý kvítek, v reálu působí jako nejnevinější lilie a ve svých rolích jako trn s růžema. Líbí se mi, jaké postavy je schopná hrát, a taky, fyzikalita, nahota, jsem rád, že v době cancel culture pořád vznikají filmy, co pro vás mají jen middle finger v rámci nějaké korektnosti, nebo přizpůsobování. Sugestivní thriller, co vtáhne a nesmírně rychle uteče. Věděl jsem, že Brandon natočí solidní věci, i Possessor se mi líbil, ale už to byly dva roky a skoro jsem na něj zapomněl, když se vynořil trailer na tohle. Černý humor v 'Infinity Pool' je taky top tier ("Whats wrong with you?" "Me?" / "Ive never read your book, could you believe that? Im an actress.") Určitě nutná opětovná projekce (nezapomenout, že Rková). ()

ledzepfan

Rád bych Brandona nějak oddělil od jeho otce (protože tihle nositele slavných příjmení to mají těžké, tím spíš když se snaží prosadit ve stejném oboru) ale tady je zřejmé, že Brandon a David spolu tráví spoustu času a jsou jakýmisi spiklenci na poli intelektuální subverze (řekl bych až Ballardovských parametrů). Davidovo Konzumárium nebo Crimes of the future brnkají na stejnou strunu jako Infinity Pool a přesto nelze Brandona osočit z nějakého opisování.. Mě osobně vlastně těší sledovat jak film propadá u všech co očekávají horor, festival nechutností a nějaký pořádný vodvaz a nejsou schopni pobrat tu jemnou mechaniku nenasytné zvědavosti a všežravé hry jako nebezpečně infantilní revolty proti vyprázdněnosti (z nadbytku). Masa chce explicitní kopanec do koulí a je zklamaná protože nechápe, že tahle storry (podobně jako Crimes of the future) je sice vyprávěna chladnně, až jaksi klinicky, ale ve své podstatě jde o záležitost krajně subverzivní a cynickou.. Mia Goth je zase(!) parádní. ()

zsn

Delikátní! Film roku! Líbí se mi, že Skarsgårdi jsou pro každou srandu a zvrácenost! Výživně utahané, odpočinkové a sexy! Hlavně Mia je tak ošklivá, až je neskutečně hot, podobně jako Anya Taylor-Joy, se kterou se Alex prznil v Seveřanovi. Obě mají neskutečné fluidum. A celý klan Skarsgårdů se už ze světové síně slávy neodpáře. ()

Arsenal83

Halucinogénne sosanie dudlákov mohlo byť kľudne aj vynechané a bol by z toho lepší film. Pretože nápaditý je rozhodne. Vizuálne presvedčivé a esteticky pôsobivé až do tej miery, kým vám náhodná známa nevyhoní, keď práve štíte pri strome, čo je tiež zaujímavý scenáristický, až do istej miery nechutný nápad. ()

Corpsegrinder

Těšil jsem se stejně jako na Possessor ale tentokrát konečně Cronenberg junior natočil něco co je srovnatelný s tatíkovo kultovní tvorbou. Suprově úchylná haluz s výborným soundtrackem, líbilo se mi že tentokrát se film neuchýlí k celkem klišovitýmu vývoji děje kterej se nabízel (podobně jako se to stalo v Possessor) ale místo toho se z toho stane slušná ujetost z prvních minut naprosto nečekaná. A dostane už Mia Goth toho zkurvenýho Oscara nebo ne? :)) ()

• Natáčanie prebiehalo predovšetkým v Šibeniku v Chorvátsku. Po dvanástich dňoch natáčania sa produkcia presunula do Budapešti v Maďarsku, kde sa natáčanie skončilo. Postprodukcia prebiehala v kanadskom Toronte a bola dokončená v druhej polovici roku 2022. (Arsenal83)
  • Film pre svoje „niektoré grafické násilie a sexuálny obsah“ dostal obmedzenie, že sa môže premietať len dospelým. Po neúspešnom odvolaní sa s cieľom sprístupniť film mladším divákom sa nakoniec rozhodli film zostrihať. Nezostrihaná verzia tak bola premietaná len na Sundance festivale, zatiaľ čo upravená verzia bola uvedená do kín. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD