Love Live! Superstar!!

• Japonsko ラブライブ!スーパースター!!

Echelon1

1. séria: Keďže Liella je len päťčlenná skupina oproti tradičnej deväťčlennej, očakával som celkom vedľajší seriál. Podľa tradície sa bravúrne striedajú veselé chvíle s emocionálnymi, je prítomná pekná výprava a vizuál, rozprávkové hrdinky, ako vždy nezabudnuteľný opening, k tomu po Nijigasaki opäť výrazný ending epizód, symbolika a samozrejme melodické piesne. Čo sa týka ost, tak síce je asi nemožné zložiť znovu také skladby, ako má Sunshine či pôvodné Love Live, ale napriek tomu má Superstar nezameniteľné a príjemné emócie vyvolávajúci soundtrack. 2. séria obsahuje v podstate dva príbehy, prvý je utvorenie celej deväťčlennej skupiny (prostredníctvom dvoch sérií) a ten druhý, ktorý sa v prvých 2/3 len črtá a pripravuje, sa plne rozvinie až neskôr. Celkovo je to tom najlepšom slova zmysle Love Live so všetkým všade, takže nemám čo povedať viac, než som doteraz povedal k sériám a filmom celej Love Live ságy. Udivuje me, ako to dokáže mať stále tak jedinečné príbehy. Aspoň tradične pochválim opening, ktorý je ako vždy skvelý, ale nie je zatienení ani rozprávkový ending. Soundtrack v niekoľkých momentoch celkom výrazný, výber nástrojov kompaktného orchestra občas evokuje „palácový“ alebo dobrodružný štýl, inokedy počuť jemné melódie strunových nástrojov. ()