Cuki ga mičibiku isekai dóčú

• Japonsko Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu (viac)
Japonsko, (2021–2024), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Azumi Kei (komiks), Kotora Kino (komiks)

Scenár:

Kenta Ihara

Nacuki Hanae, Ajane Sakura, Akari Kitó, Saori Hajami, Šinpači Cudži, Jurika Kubo, Aiko Ninomija, Reina Ueda, Tomoaki Maeno, Júki Šin, Júna Kamakura (viac)

Makoto je na první pohled normální japonský mladík, který je na svůj věk sice o trošku menší a také není žádný velký krasavec, ale jinak skrz na skrz obyčejný mladý muž. Když si jde jednoho dne lehnout, tak je však přenesen před boha, který mu sdělí několik šokujících zpráv. Makotovi rodiče nejsou vůbec ze Země, kdysi sem byli přeneseni v rámci jisté dohody mezi dvěma božstvy a nyní je na čase, aby bohům splatili svůj dluh a do svého domovského světa vrátili to, co je jim nejcennější. Tak je Makoto přinucen vydat se do jiného světa, protože kdyby nesouhlasil, pak by si bohové vzali některou z jeho sester, což mladík nechce. Ovšem velice brzy se ukazuje, že tohle nebude žádná fantasy pohádka, protože hlavní bohyně tohoto světa je poměrně svérázná a náladová.
Když se před ní Makoto objeví, tak je zhnusená jeho zevnějškem, ihned mu odebere status hrdiny a pošle ho na ten nejzapadlejší okraj svého světa, aby tam bídně živořil na pláních mezi monstry, orky, draky a jinou nelidskou havětí. Co však příliš nedomyslela je fakt, že Makoto má jisté vrozené schopnosti, které na Zemi byly díky zdejším podmínkám v útlumu a také neví, že od pozemského boha dostal do vínku trochu jeho vlastní moci. Tak se Makoto, který je nyní sice opuštěný lidmi i bohy, ale není vůbec slabý, vydává na dobrodružnou výpravu za nalezením spojenců v nehostinných podmínkách a rozpoutání velké sociální reformy, která otřese celou zdejší společností a možná i samotnými nebesy... (Jeoffrey)

Akireu

Pustil jsem si to po čase celé znovu, všech dvanáct dílů na jeden zátah a utvrdil jsem se v dojmu, že Tsukimichi rozhodně patří k nejlepším fantasy anime, napodruhé z něj mám ještě výrazně lepší pocit. Příběh zneuznaného hrdiny, odmrštěného na periferii kamsi mezi pololidské rasy mne zaujal. Rozhodně si nemyslím, že by anime nevědělo čím chce být, naopak se drží jasné a logické linie, MC se chce dozvědět o tom jak žili jeho rodiče před tím než opustili tento svět, o svém původu, k tomu se pak cestou přidává potřeba naučit se efektivně ovládat svou magii, pro lepší obranu před bohyní. Opening mne nebývale oslovil, stejně tak jako se mi velice zamlouvá animace, hudba, bojové scény, stejně tak jako i scény z běžného života. (Spoilery) Jelikož si MC zřídí své panství v jiné dimenzi, nemá potřebu diplomacie ani opevňování, jediné co krom jejího zvelebování probíhá a je potřeba je rozvoj bojových schopností válečníků jednotlivých ras, které tam usadil, ať již pro zásah na místě, kam se vlomí nepřítel, či pro výpad mimo dimenzi, kde bude MC potřebovat. Po úvodním podmanění si služebnic a usazení humanoidních ras v dimenzi, jsme svědky toho, jak se MC seznamuje s částmi světa obývanými lidmi a tu více či méně úspěšně se přitom kryje hávem obchodníka. Z toho plyne množství zábavných situací, které zajišťují hlavně obě služebnice, obrana vozu v podobě Tomoe, snažící se držet zpět, to bylo jednoduše roztomilé. Roztomilé je i spravedlivé rozhořčení, které vždy obě postihne, pokud někdo tupí jejich pána, pro jeho nepříliš oslnivou úroveň 1. Dimenze je dle všeho schopná autarkie, takže rozsah obchodních aktivit, který MC rozjíždí pro své krytí je trochu přehnaný, na cestovní výlohy by mu stačil pouhý prodej ovoce, ale snad se v příští sérii dozvíme k tomu víc. Trochu je mi jen líto oněch služebnic, které přes jistou zlomyslnost jsou oddané a tak si odmítání ze strany MC vůbec nezaslouží, no co, že to byla původně dračice a pavoučice, terazky mají ženskou podobu a charaktery rozhodně příjemnější, nežli v tomto světě převelice prohnilé lidské pokolení. Příjemné bylo i to, že jeho naivita ohledně vpouštění lidí do dimenze byla náležitě potrestána, což u MC vyvolalo sebereflexi, moudření protagonistů není v anime nikdy dost. Zpracování je propracované a nikoliv jen schematické, jak bohužel bývá u mnoha fantasy anime pseudostředověků zvykem, proto mám od další série jen to nejvyšší očekávání. ()

gumbo

Příjemné překvapení. Sice mi přijde, že se do těch 12 dílu nacpal obsah, který by normálně vystačil na 24, ale i tak to drželo pohromadě. Jen tím trochu trpěl děj, jelikož to někdy bylo moc hrr a zkratkovité. Ale postavy jsou dobře napsané, není to sluníčkové ani nějak zbytečně temné, humor většinou funguje a lore světa vypadá zajímavě. A jelikož animace je kvalitní, není zas tolik na co si stěžovat. Samozřejmě je tu spousta věcí, které už jsme viděli jinde, což tomu trochu ubírá na síle, ale určitě to neznamená, že to kvůli tomu je špatné. Určitě bych uvítal více, celý ten svět jsme vlastně jen tak nakousli a i tak vypadá nesmírně zajímavě. 70% ()

Hees

TO má byť kópia Tensei šitara slime datta ken (seriál) (2018) ? však strašne veľa elementov oboch anime sú úplne totožné. Samozrejme ťažké je sa niečomu vyrovnať čo má dvojnásobok dielov na prvú sériu tak ja to tu nebudem úplne porovnávať, ale absolútne sa mi to na Slima podobalo. Poďme teraz, ale k hodnoteniu tohto anime. Tsuki ga Michibiku Isekai Douchuu je klasické isekai s preneseným hrdinom do nového sveta, ale čo je vlastne už v tejto dobe príjemné, že tam je prenesený taký aký je a nie s nejakými zmenami teda okrem tých, že je vlastne OP čo znamená v hernom žargóne overpowered teda až príliš silný, ale ľudia si v poslednej dobe vlastne zvykajú na to, že skoro každý hlavný hrdina v isekai je OP hneď na začiatku (okrem Kono subarašii sekai ni šukufuku o! (seriál) (2016)). Popravde miestami ma toto anime dosť bavilo a hlavný hrdina mi absolútne nevadil, teda okrem jednej špeciálnej situácii, ktorá sa v anime stala a vlastne neskôr sa zdá, že vôbec nič neznamenala pre celkový vývoj tejto postavy čo mi pripadalo tak divné, že by som nikdy teda tomuto počinu hlavne za toto nedal plné hodnotenie (spoilerovať nebudem). Anime trpí tým, že je chvíľkami ani ryba ani rak ...snažíme sa developovať mesto, snažíme sa urobiť nejaké súboje medzi obyvateľmi, snažíme sa obchodovať, snažíme sa nejakú ecchi chvíľku mať medzi hlavným hrdinom a inými, snažíme sa byť vážnym, snažíme sa o romantiku a toto všetko je len snaha nikdy nedotiahnuté do konca. Našťastie Tomoe a Mio sú nie len milé, ale majú aj výborné svojrázne osobnosti vybočujúce z premisy totálnych charakterov bez mozgu. Našťastie číslo dva anime je dozaista dosť komediálne funkčné, vtipné a dosť som sa zasmial. Jedinú vec by si zaslúžilo toto anime do budúcnosti a to uceliť si myšlienky čo vlastne chce robiť. Inak za mňa rozhodne pozerateľné a zábavné. ()

Elerrina

Jak to jen popsat . . .   je to barevné a hýbe se to? OK, budu se snažit víc a alespoň odškrtám ty povinné isekai atributy, které to naplňuje. Takže: owerpowering hrdina – check, oddaný harém dvou služebnic, které jsou do něj strašně zamilované – check, humor založený na jejich vzájemné žárlivosti a různém pitvoření – check, rychlé a snadné vybudování vlastní říše z jiných než lidských ras – check, řešení drobných konfliktů v lidském světě ve stylu Zorra mstitele – no, tohle je trochu novinka, a - objevení se supersilných záporáků na závěr – check. Vzhledem k tomu, že se opět jedná o adaptaci rozsáhlé literární série, je tu slaboučká naděje, že se to celé časem někam posune, ale zatím je to jen takový víceméně předvídatelný OP festival na jedno zkouknutí. ()

Ymbecill

Neuvěřitelně pozitivní zážitek! Dostalo se mi přesně té správné porce hustých akčních momentů, vážných scén, absurdního humoru, příběhu a fan-servisu. (2/9, nováček, + místy pět z devíti, ale ve stylu "pes, který štěká nekouše") Stupidně jednoduché, ale účinné! Mushoku tensei má jasně navrch díky skvostnému vizuálu, "hodnotnému poselství", hudbě a gazilionu faktických kvalit, nicméně Tsukimichi mi víc sedl... Ymbecillův nejoblíběnější isekai v roce 2021! 10/10 ()