Kentaurie

• USA Centaurworld

Statečná válečná kobyla je přenesena z bojiště do země, která je obývaná bláznivými zpívajícími kentaury všech různých podob a velikostí. (Netflix)

Idego

Kdyby tam bylo míň písniček, byl by to super ujetej bizár jako Adventure Time nebo Cupcake & Dino, ale Centaurworld je bohužel až moc pro děti. ()

fleshbekr86

Tak toto je regulérně nejlepší animovaný seriál dekády. Animace v každém ze "světů" odlišná, přehršel vtipu, plno skvělých songů, hluboká témata, všechno skvěle vyšperkované. Klobouček! ()

Carlito1

Velký zpívando a je to vtipný. Animák spíš pro děti, ale je to supr. EDIT: Tak jsem dodíval druhou a poslední řadu a musím říct, že na kvalitě to nabralo neskutečnýma otáčkama. Poslední hodinovej díl byl fakt epickej, ale jedno tomu podotknout musím. Samozřejmě vím, že to je seriál pro děti, ale skončilo to až moc šťastně :D. ()

Teelus

Kentaurie je fakt jízda, která nabírá obrátky již od prvního dílu. K seriálu jsem se dostala víceméně náhodou, pouštěly si ho mé předškolní děti, no netrvalo to dlouho a koukali jsme celá rodina. Svět kentaurů je barevný, šílený a originální. Nejvíc mě zpočátku dostaly ksichty a hlášky, myslela jsem, že to snad musel psát někdo na slušném matroši. Animace je krásná, ve světě kentaurů šíleně barevná, ve světě lidí temná a magická. Podotýkám, že seriál válcuje i v češtině! Dabing je totiž naprosto fenomenální, a to včetně zpěvu, kterého je v seriálu opravdu hodně - v popisu podle mě chybí zmínit, že se jedná prakticky o muzikál, kam se hrabou disneyovky. Písně jsou rovněž originální, vtipné i plné emocí, chytlavé, dojemné, no prostě jedna radost. Příběh lítá mezi trhlostí a temnou zápletkou, celkový děj je promyšlený a opravdu doporučuji si na jeho vývoj počkat. První série se zaměřuje na klisnu a jezdkyni s nakousnutím primárního konfliktu, ve dvojce se teprve dozvídáme, jak to všechno vlastně bylo. Hlavní záporák je skvěle vymyšlený a pro cílovou věkovou kategorii přiměřeně děsivý, jeho příběh je komplexní a zajímavý. Takže podtrženo sečteno, máte-li rádi překotný prdlý až psychadelický humor, je to pro Vás, jste fandové fantasy? - směle do toho, rádi si plníte mozek vtíravými melodiemi? - nehledejte dál, potřebujete seriál pro děti, u kterého se ani vy nebudete nudit? - našli jste ho. Jen varuji, něžnější povahy zažijí i těžké chvilky. ()

DJ Obelix

Kentaurie pro mě byla zjevením roku 2021, ale chápu, že spousta lidí jí po letmém zhlédnutí ukázek ani nedá šanci. Zdánlivě infantilní kresba a vtípky děje v Kentaurii jsou v přímém kontrastu s válkou zničeným světem lidí. Tomu napomáhá i fakt, že každý z těchto světů animovalo jiné studio. Příběh zhruba od poloviny první řady nabírá neskutečné obrátky a temné podtóny začnou pomalu převažovat (viz epizoda věnovaná sebevraždě a obecně přítomnost geniálně nakresleného Nikdekrále). Na ploše 20 regulérních epizod (závěrečný díl má trojnásobnou délku) se rozvine div ne Shakespearovská tragédie o odcizení, zradě i osudové lásce. A ano, všechno je to zabaleno do přitroublého humoru a krásných písní v podání předních hvězd Broadwaye. Rozjezd druhé poloviny příběhu (tedy druhé série) byl takový rozpačitý, ale zpětně kvituji, že tam nic z toho nebylo samoúčelně. V dechberoucím finále se krásně uzavřou všechny dějové linky. Kentaurie klame tělem. Nenechte se ošálit a odradit, nebudete litovat. ()