Naoja Mukai je student, který je už od základní školy zamilovaný do své nejlepší kamarádky Saki. Po několika pokusech je jeho vyznání lásky konečně přijato kladně. Naoja tak může začít svůj šťastný život ve vztahu a své nové přítelkyni se snaží dát úplně vše. Jednoho dne za ním ale přijde dívka Nagisa, která vyzná Naojovi lásku. Aby tento mladík nezranil city ani jedné z dívek, rozhodne se k jednoduchému řešení. Požádá Saki, aby mohla být Nagisa jeho druhou přítelkyní. V ten moment začíná opravdu prapodivný vztah těchto třech lidí. (biasim1)

cesmine

Kanojo mo kanojo mě hlavně ze začátku hrozně moc bavilo. Rozehrát lehce birazní polyamorní vztah na pódiu navenek puritánského Japonska se mi zdálo jako moc fajn nápad. Je to nadsazené, přehnané, satirické a … nesmí se to brát moc vážně. Dokonce se mi tu hodily i ecchi scény, které mi ve většině anime přijdou trochu na sílu nastrčené a hodně laciné. Tady to tak nějak sedlo a brala jsem to opravdu spíš jako parodii. Naoya je prototyp Kničemu-kuna, kolem kterých se harémy samých talentovaných, krásných a (nejen kuchařským umem) obdařených dívek tvoří naprosto samy a bez logického odůvodnění (nebo snad nedejbože klukova přičinění). Nějaké snahy o vybudování imaginárního obdivného kultu se tu odehrály, protože Naoya se pro dobro svých dívek musí prostě za všech okolností dobrovolně co nejvíc ponížit, ale ve výsledku je to stejně spíš jen otravný ňouma, kterému bych asi naložila víc než Sakisaki, kdyby mi každý měsíc (ne)únavně vyznával lásku. Dlouho se díly držely v mých očích na docela silných a velmi pobavených čtyřech hvězdách, ale ke konci mě to bohužel přestalo rozesmívat. Zjevně docházely peníze, protože animace v posledních dílech začíná trochu kulhat a situační humor, který docela dlouhou dobu velmi dobře fungoval se pozvolna stává úmorně repetitivním. Konec se posnaží vytvořit ještě kličku pro případné pokračování, ale jelikož to byla prostě nuda už na konci první, neumím si moc představit, že by mě druhá série bavila. Bohužel mám pocit, že už by se příběh jen točil v kruzích, vztah hlavních hrdinů se přestal rozvíjet po prvních pár dílech, nic se nevyřešilo a humor to nezvládá utáhnout celé sám, takže se nakonec přikláním k silnějším třem hvězdám. ()