Truman Gates (Patrick Swayze) je netypický chicagský policajt pochádzajúci z vidieka, ktorému sú cudzie arogantné a často priostré metódy jeho kolegov. Truman nadovšetko miluje svoju ženu Jessie (Helen Hunt), s ktorou čakajú dieťa, a svojich dvoch bratov, najmä mladšieho Geralda (Bill Paxton), ktorý robí vodiča u firmy zaoberajúcej sa distribúciou cigariet. A práve Gerald sa jedného dňa stane obeťou nezmyselnej a brutálnej vraždy - za to, že odmietol zastaviť na pokyn chlapíkov z mafiánskeho gangu Johnyho Isabellu (Andreas Katsulas)! Zatiaľ čo Truman, ktorý sa vydá po stope vrahov, chce vinníkov dostať pred súd, jeho ďalší brat Briar (Liam Neeson) trvá na priamom vykonaní rozsudku v duchu zásady „smrť za smrť“... (TV Markíza)

choze

"Rodinný" akční snímek s Patrickem Swayze, ve kterém se tvrdě srazí mafiánská a buranská rodina a je z toho hromada mrtvých a parádní finální bitva na městském hřbitově. Film patří k těm lepším akčňákům, které Swayze (mající tady za sebou HŘÍŠNÝ TANEC a ROADHOUSE a před sebou DUCHA a BOD ZLOMU) natočil. Pestrému hereckému obsazení (vedle mistra vedlejších rolí a Cameronova oblíbence Billa Paxtona i tehdy ještě neznámí Helen Hunt a Ben Stiller) kromě Swayze vévodí Liam Neeson jako sympatický buranátor s kulovnicí, který sestoupí z hor a začne mafiány nevybíravě šikanovat. Režisér John Irvin už předtím jeden revenge mafiánský béčkový akčňák natočil a sice ucházející ŠPINAVOU DOHODU s Arnoldem. ()

bourec

Když se na to člověk pozorně zakouká, tak to prostředí, ten look, jak je to natočený, se hodně podobá třeba Nemilosrdný spravedlnosti se Stevenem. Italové, mafie. Warneři tyhle filmy točily hodně, bylo to takový jejich poznávací znamení. Bohužel potenciál Patricka tady krutě nevyužito, záporáci dost slabí, a Liam byl neskutečně prkennej. Nevim , jestli to bylo těma začátkama, a nebo si takhle představoval zahrát burana. Každopádně jem průměrná věc. 60%. ()

Wacoslav1

Další zapomenutej filmek ze stejnýho roku jako Road House který dokazuje, že Swayze byl i něco víc než jenom dobrý tanečník. Pravda zápletka je vesměs rutinní a tempo není kdovíjaké, ale pro milovníka podobných starosvětských záležitostí je to odpočinková zábava s klasickou premisou. Swayze jako polda se snaží ctít předpisy. Když přijde o mladšího bráchu tak se snaží jeho vrahy potrestat v souladu se zákonem, ale jeho další svérázní příbuzní z venkova řeší podobné problémy po svém a když musí Swayze pohřbít i dalšího bratra kterej doplatí na svou horkokrevnost a pachatele pořád nejde legálně usvědčit tak i on pochopí, že tohle se bude muset prostě celé vyřešit nějak jinak. Zavěrečný finále je pak docela povedený ať už kreativními likvidacemi záporáků nebo i vloženými vtipnými momenty kdy například jeden ze záporáků uteče před psi do autobusu plnýho hadů apod. Mimo Patricka se tu pak představí i spousta budoucích vycházejících hereckých hvězd z nichž nejvíc se mi tu líbil mladý Adam Baldwin který si toho bezskrupulózního parchanta opravdu užil a přejete mu smrt od první minuty. Každopádně opět platí, že ti co vědí o co u podobných vykopávkových filmů jde si to užijí no a ti současní diváci ať si pustí raději něco kompletně digitálního natočenýho před zeleným plátnem. Já ale opět tuhle poctivou starou školu ocením víc než ten současný cgi bordel.75% ()

Lacike

Taký klasický produkt svojej doby, ktorý vtedy trochu zapadol, ale v dnešnej CGI dobe je celkom príjemnou zábavou pre starých chrenov. Na jednej strane mafia a na druhe strane rodina vidlákov, ktorá sa chce pomstiť za smrť jedného z nich. A redneck rampage fakt zažiť nechcete. Bohužiaľ kým dôjde na to najlepšie - zúčtovanie na cintoríne, tak sa to dosť vlečie a samotné postavy, napriek hviezdnemu obsadeniu, nie sú dvakrát zaujímavé. Hlavne Neeson získal charizmu až oveľa neskôr vo svojej kariére. Swayze je ok, ale tiež má na konte výraznejšie postavy, takže najlepší sú nakoniec záporáci na ktorých smrť som sa tešil. No a tá cintorínová prestrelka je znova len ok, ale nič čo by sa zapísalo do dejín. Holt, film pre starých chrenov. Stredne starý tomu dajú len 3 hviezdy. :-) 6/10. ()

Hanys_

Krásná vzpomínka na 80ky, kdy akční filmy měly svá pravidla a logika se v nich prostě nehledala. Na dnešní dobu luxusní obsazení (Swayze, Stiller, Neeson, Hunt, Paxton a jeden z Baldwinů) v solidně odsejpacím příběhu o pomstě, který mi mimo jiné sdělil že Helen Hunt byla ošklivá i jako mladice a položil otázku "proč sakra trvalo 25 let, než někomu došlo, že Neesonovi to nejvíc sekne s brokovnicí!". 6.5/10 ()