Narkosvětci

• Južná Kórea Surinam (viac)

Obyčejný podnikatel se zapojí do tajné vládní mise na dopadení korejského drogového bosse, který právě dělá špinavý byznys v Jižní Americe. (Netflix)

bearmeedek

Velmi dobrá náplast na chybějící nové filmy o narkomafiích. Je to po korejsku, ale to neznamená, že je to špatně. První díl je opravdu hodně jiný, než ty následující, ale je o představení postav a mě bavila i tato linie. Báchorka o tom, jak chudý obchodník s rybami "dostane úkol" infiltrace k surinamské drogové mafii. A tento obyčejný Korejec zvládne postavení "agenta" a dokonce diriguje i své "nadřízené". Je to blbost? Ani ne. Je to hodně dobře natočené a hlavně - je to podle skutečné události! Zajímavé je i to, jak šéf této mafie (také Korejec) ovládá své podřízené ve jménu Boha, protože je "pastor". A poslední dva díly, to je velice záživná jízda. ()

quido_zidle

Oprava: v titulku je napsáno "Drama/Krimi/Thriller" a to je špatně. Správně má být "Pohádka", pohádka o chudém ale chytrém Honzovi (Kim Čongovi), který jel do dalekého světa své štěstí hledat. Našel tam hódně zlého draka, se kterým musel celých 6 hodin bojovat, až u toho ti, co se na to dívali, skoro usnuli. S drakem mu pomáhal hodný princ Krasoň (Kim Čong 2) se svou udatnou družinou. Nakonec přicválají na pomoc taky hodní a úplně neprůstřelní rytíři z řádu DEA na svých silných ořích a společně bez bázně a hany dobudou chlípnou pevnost Surinam. Ve výsledku ztráta času...:-( ()

Lacike

Pokus o Kórejský Narcos má svojimi priemernými kvalitami bližšie k mexickému El Chapo. V prvých dvoch dieloch sa až príliš veľa vysvetľuje (10 minútové vysvetľovačky sú fakt zlo) namiesto toho, aby sme s hlavným hrdinom spoznávali prostredie a postavy. Chcelo by to viac dielov na to, čo všetko sa snaží seriál dejovo pokryť. Následne to je príliš zbrklé a skratkovité a dejú sa tam zvraty pomaly jak v mexickej telenovele (alebo v El Chapovi). V centre deja stoja tri hlavné postavy. Hwang Jung-min ako neskutočne slizký a nepríjemný hlavný boss kokaínového kartelu v zemi o ktorej ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Park Hae-soo ako agent z protidrogového, ktorý v pozadí kuje pikle, aby ho dostal (ale často pôsobí bezradne) a hlavne Ha Jung-woo ako chudák civil, ktorý z donútenia pôsobí volavka medzi všetkými tými drogovými žralokmi. Bohužiaľ pre mňa, ani jeden z ústredného tria ma dvakrát nenadchol. Najviac ma bavil Chang Chen ako konkurenčný čínsky boss predávajúci perník. To bol ten typický namachrovaný drsný mafián, na ktorého keď sa zle pozriete, tak vás rozreže motorovou pílou na kusy. Seriál najviac zaujme výpravou a exotickými lokáciami. To bolo radosť sledovať. Akcia mi pripadala priemerná. Pár väčších prestreliek, ale na kórejske pomery nezaujmú ani brutalitou, ani nejakou prepracovanou taktikou. Proste také monotónne málo štýlové strieľanie každého po každom a na konci ostane niekoľko mŕtvych. V tomto ohľade to rozhodne podlieza kórejské vysoké štandardy. Takže celkovo to je ok mierny nadpriemer, ale čakal som od toho oveľa viac. 6/10. ()

dannyyy

Narcos po Korejsky se povedl na výbornou! Mělo to zajímavý příběh, začátek-průběh-konec, což cením. První díl je jiný než by jsme čekali u takového seriálu, ale přesto zajímavý, protože vypráví příběh hlavní postavy, jak se vůbec k narkomafii dostal a byla to úplně jiná cesta než jsem čekal. Poslední dva díly byly naprostou lahůdkou. Hlavní postava není žádný fighter, ale s lidmi házet o zem umí perfektně :) Oceňuji také to, že do poslední chvíle jsem nepoznal tajného agenta, infiltra v drogové organizaci. Podezříval jsem dva jiné a dobře se mnou vypekli :) Netflix a Korea, další skvělá spolupráce! ()

ainny

Zase jiná Korea. Asi proto, že to Korea tak úplně nebyla, ale přesto (nebo právě proto) mě hodně bavila. Žádná vata, každý díl mě strhnul tak, že jsem zapomínala na čas a exotická lokace, kterou vzhledem ke svému "postižení" zase tak často nevídám. Za mě paráda, která je hodna opakování. ()