Oswald je roztomilá velká modrá chobotnice, která má věrného pejska Weenieho. V každé epizodě se s nimi podíváme do jejich bláznivého a legračního světa. Mezi Oswaldovy přátele patří tučňák Henry, kytička Daisy, paní Motýlková, housenka Katrina, Sněhulák a Dvojčata. Jejich společná dobrodružství je zavedou například na kolečkové brusle, budou organizovat oslavu, péct dorty, učit se hrát na různé hudební nástroje a podnikat spoustu dalších věcí. (StrYke)

Hennes

Chobotnice Oswald, co má psa Weenieho ( který opravdu vypadá jak párek ) kamarádí s kytkou Daisy, se sněhulákem, dvěma podivnými bratry ( jejichž dabing je ale perfektní - áno, áno ) a dalšími "nesmysly". Úplně nejlepší jsou návštěvy kavárny u paní Motýlkové. Tato "uhozenost" je ale dohromady celkem ucházející. ()

Paity

Ani dětičky to příliš nebaví, ale třeba každý to má doma jinak. mě se nelíbil ani ten dabing, který byl šit hodně horkou jehlou. ()

adamulefa

Sem tam zachytím vo veľmi neskorých nočných hodinách vďaka občasnej insomnii na Minimaxe... Nezaujalo ma to ani trochu a ešte k tomu český dabing mi prišiel poněkud nevhodný. Bohvie čím to je. No, ja osobne by som dospelému divákovi, čo si má slabosť v detských seriáloch to neodporučil, ale pre deti, ktorých vek je jednociferné číslo to v klude. ()

• Když se Oswald v epizodě Puntíkovaný deštník ptá, čí je to deštník, projde kolem nějak také Perníček ze Shreka (2001). (StrYke)