Civil War (or, Who Do We Think We Are)

Slasher

Oříšek, chvíli jsem rozmýšlel co napsat. Obávám se aktuálních levičáckých woke hrocení a nebezpečných tendencí (x), ALE ohledně občanské války, otroctví, období Rekonstrukce a mýtu "Lost Cause" (x) už mám přeci jen něco nastudováno, s amíky se opět bavím denně a ano, tolik pokryteckých shitů a bezpráví se nedá jen tak přejít a dělat, že přece kdysi dávno a co jako... Navíc je celkem jasně vidět dopad tady toho všeho na současnou Ameriku, menšiny a ekonomicko-sociální poměry a rozložení. Jižanská vlajka do určité míry je symbol zrady, útlaku a nenávisti, pomníky převážně vznikaly v době dlouho po válce a v rámci nehezký propagandy, Jih prohrál a přesto pak psal dějiny a segregoval jako by se nechumelilo, země se sbratřila, ale na úkor obětí. Nic není úplně černobílá, problémy jsou komplexní a řešení nelehká, každopádně těžko se národ sjednotí (x) když přechází dávná příkoří, která jej dodnes (právě dnes) tolik rozdělují. Eskapáda typu Charlottesville (x) opravdu v dnešní multi-kulti rovnoprávnější Americe (x) už nemá co pohledávat... Pak přijde řeč i na "anti-racist" teorii (x) a další názory, kdy se trošku hrozím, ale jako celkově podnětná a dobrá sonda na téma: co rozděluje USA. (x) ()