Bývalý důstojník rozvědky se pustí do extrémně nebezpečné záchranné akce, aby za každou cenu našel syna, který se ztratil na výpravě do zasněžených hor. (Netflix)

Untentrauer odpad!

Ani otec s možností využití rozvědky a jejích technologií nezajistí vaše nalezení pokud se ztratíte na horách. Rozlučte se s myšlenkou na dobrodružný film o drsné záchranné výpravě v extrémních horských podmínkách. Tohle je příběh marnosti a babráctví. Nezajímá mě, nakolik je to podle skutečnosti, protože ano toto je veliká sračka. Naprosto příšerný film, který dokáže člověka dostat do deprese z pocitu takto marně utraceného večera! ()

Arsenal83

Otec hľadá dve filmové hodiny v ukrutnej zime syna, čo je dobrý námet na zaujímavú drámu, avšak toto prevedenie žiadne napínavé situácie neprináša a koniec je vlastne taký až "smiešny". Dejová kostra filmu je absolútne zchátralá, neprináša rozvoj postáv ani bočné linky. Vraj je to podľa skutočnej udalosti. Konanie tohto otca mi prišlo také, že pre záchranu svojho syna neváhal riskovať životy iných ľudí. ()

TheEvilTwin

Film podle skutečné události, o které jsem zatím neslyšel, ale určitě jsem rád, že o ní nyní vím. Z filmového hlediska však není příliš o co stát. Rumunsko obecně jde mimo mě a do filmu jsem šel naslepo jen dle solidních 80% na imdb. Vizuál je průměrný, herecké výkony jsou naštěstí uvěřitelné (z čehož jsem měl největší strach) a emoční stránka na mě zde nefungovala skoro vůbec - tak nějak jsem se nedokázal vcítit do postavy otce a prožívat s ním jeho utrpění, což je pravděpodobně hlavním cílem filmu, neboť vizuálně zde drasticky chybí více záběrů na drsné prostředí hor, a tak je ve výsledku film jen pouhé drama, které je místy až moc přízemní. Obecně je to holt příběh o obětavosti otce pro záchranu svého syna, ale kdybych měl uvažovat, jestli film stojí za zhlédnutí, konečný verdikt by byl NE. Z filmové stránky totiž jednoduše nemá moc co nabídnout a je to nemastné, neslané, bez větších režijních kvalit. ()

megajalec

Dráma o otcovi, ktorý sa za žiadnu cenu nevzdáva a hľadá strateného syna (resp. aspoň jeho telo) v hore. Nutno podotknúť, že má na to aj kapitál (možno aj pre to mi bol v niektorých momentoch nesympatický, využíval svoje postavenie až nadmieru, napriek dobrému úmyslu). Niektoré pasáže boli silné, najmä konverzácie, počas ktorých divák skutočne spolucíti s postavami, chápe ich konaniu a uvažuje, čo je v tomto prípade správne a čo by urobil on. V niektorých momentoch však cítiť prázdno a hluchotu. ()

Malarkey

Jelikož už jsem pár současných rumunských filmů viděl, tak jsem tušil, co mě nejspíš bude čekat. Tiché lidské drama plné zmaru a zoufalství, které budí v divákovi napětí z nitra jeho duše. Snaží se proklestit skrz emoce, které nedá na první pohled, ale o to výrazněji ve Vás hlodá červík deprese a neštěstí. To Rumuni za poslední léta umí a tady to není výjimkou. Jediný rozdíl od předchozích rumunských filmů, co jsem viděl, je ten, že tento film nemá tři hodiny. Pánbůh zaplať. ()

• Založené na skutočnej udalosti, keď otec prišiel o syna v rumunských horách. Samotný otec sa nikdy nevzdal myšlienky jeho nájdenia. Stalo sa to v roku 2009, telo chlapca sa nikdy nenašlo. (megajalec)