Steve Martin si s chuťou zahral seržanta Bilka, ktorý si z vojenského priestoru urobil lukratívny obchod. Jeho mašinka na peniaze je však jedného dňa ohrozená, pretože na toto miestečko sa derie jeho dávny nepriateľ major Colin Thorn (Phil Hartman). Ten plánuje zničiť Bilkovo podnikanie a ešte mu aj  prebrať snúbenicu! Bilkovi dôjde trpezlivosť a svojmu nepriateľovi vyhlási vojnu! (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

Chceš vstávat každý den v deset hodin? Je tvým snem v pracovní době pařit, hrát golf, jezdit obrněným transportérem do kasina a užívat si hambatými slečnami? Pak vstup do US Army a doufej, že tě přidělí k opravářům seržanta Bilka. Ti sice umí na autě pouze přetočit kilometry na tachometru, ale zase je s nimi slušná zábava. Já tedy nejsem žádným velkým fandou humoru Stevea Martina, jenže tentokrát to není jeho one man show, ale dostatek možností zaskórovat dostali i členové jeho čety a já nebudu zastírat, že jsem se přitom dokázal pobavit víc, než jsem očekával. ()

JohnnyD

Báchorka Stevea Martina, ktorý už vtedy bol pár rokov za zenitom a dokázal sa z toho vymaniť len raz a to pri geniálnom Bowfingerovi. Seržant Bilko je všetko len nie komédia, akú chcú vidieť fanúšikovia 80s tvorby Dana Aykroyda a Stevea Martina. ()

Dale

Dve hviezdičky len za štandardne dobrého Steva Martina. Inak to vyzerá ako ďalšia Policajná akadémia, tentokrát však v armáde. Všade plno blbcov. ()

tom88

Solídna vtákovina s prehnaným Stevom Martinom. Kupodivu sa na tom dalo naozaj zasmiať aj keď dosť vpípkov bolo na hranici znesiteľnosti. Celkový dojem je o dosť lepší ako som čakal, preto hodnotím pomerne pozitívne. 65% ()

Arius

Uzasna komedia Steve Martin do filmu skvele zapadol bohatost deja bola takisto fantasticka skvely scenar zasmial som sa na tom teda paradne a ked uz neviem ake superlativy pouzijem radsej stichnem.Fakt super komedia. ()

PALINO

Na tento film som sa tešil ako na ďalšiu Martinovskú komédiu, no vzišla z toho jedna z najväčších núd, aké som za posledné roky videl. Škoda. ()

Wotan

Předně tento film ničím nepřekvapí ale taky nijak neurazí. Je to odpočinková záležitost. Průměrná ale dívatelná komedie ()

Wolvie

U filmů Jonathana Lynna je to padesát na padesát,buď jsou dobré nebo špatné.Seržant se nachází v té špatné kategorii a nezachrání jej ani dvojka Martin-Aykroyd. ()

helloween93

V rámci tvorby Steve Martina byl Bilko docela suchý. Přitom komedie z vojenského prostředí jsou většinou sázka na jistotu, tady je ale vtipných scén jako šafránu. Kasovně film propadl a zařadil bych ho do období, kdy Martinovy filmy trochu upadly, aby se pak vrátil v Bowfingerovi a v komediích po miléniu. Zatím nejslabší film Jonathana Lynna, co jsem viděl. Shlédnuto na AMC. 2* ()

filipP321

Vojín --- Žádám o dovolení promluvit ! °° Seržant --- O dovolení ? Nejsme v Rusku, říkej co chceš. Tí čo boli na vojne, tak sa budú skvele baviť. Patrí medzi mojich TOP10. Vynikajúci český dabing a dialógy. ()

xander

Táto komédia ani nieje zlá, len je v nej strašne málo vtipných scén. Steve Martin si hlavnú úlohu užíva, ale ani on nieje pr´íliš vtipný a naviac je dosť nevýrazný, tak ako aj Dan Aykroyd a Chris Rock. Scenár je strašne slabý a niekedy hapruje aj dej. Tak vznukla len dosť priemerná komédia. ()

Timonthy

Steve Martin předvedl úžasný výkon, jak si vojnu užít po svém v tom nejzábavnějším a flegatickém smyslu slova. Velí vozovému parku, kde to je spíš casino, což už je samo o sobě dobrý. Stačí jeho věta:,,To je věcí armády, s námi to nemá co dělat." Dan Aykroyd je na jeho straně a přendává peníze vojákům zajímavým způsobem. A k těmto slavným jménům přibyl Chris Rock. Skutečně nechápu tak nízké hodnocení filmu, já se bavil skvěle. Nad tímhle můžou být tak jen Panteři a Bowfinger. Tak třeba s tím koněm, to bylo super. ()

Zabriskie

Podprůměrný film, který svým stylem přípomíná ztřeštěné americké komedie 80. let. Děj se odehrává na vojenské základně, kde slouží jednotka, jejíž příslušnící místo tvrdého výcviku celé dny jen hrají hazardní hry a pořádají mejdany. Velí jim seržant v podání Stevea Martina, kterí i přes očividnou snahu není moc zábavný a působí nevýrazným dojmem. Dobrých humorných situací je tu velmi málo a to je u bláznivé komedie zásadní nedostatek. ()